Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni ezzel a...

Mit lehetne tenni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Röviden: A szomszédaim egy amstaffot tartanak. Nem is lenne ezzel bajom, főleg, hogy javarészt bent tartják, de abszolút nem értenek a kutya neveléshez, az ott élő nénit is megharapta már párszor. A férfi ki szokta vinni a kutyát sétálni, általában póráz nélkül, illetve sokszor ki is szökik a kutya! Ebből sokszor balhé van, 3x ejtett vérző sebet az én kutyámon, "szájzárat" kapott. Nem szóltam a jegyzőnek, mert tudom, hogy képes arra, hogy ez a kutyám életébe kerüljön. Egyszerűen nem normális, élvezi ha a kutyák balhéznak én meg nem merek lépni, mert megölné az enyémet. Elkerülhető lenne ez az egész, millószor megkértük, hogy vigye a túloldalon, ha már arra nem képes, hogy a kapunál visszafogja. Sírva könyörögtem, ordítottam, próbáltam szép szóval is, de semmi nem használ. Újabban hátul viszi ki a dögöt, a házak mögötti szántóföldekre, persze ott is ez történik, direkt. Ma is hátra vitte, időben észrevettem, hogy kint vannak, de mire szóltam volna a férjemnek, hogy figyeljen, addigra már ott volt a kutya. Uszítja! Nem történt baj. Ilyen eset után jópár hétig nyugi van, nem sétáltatja a kutyát, gondolom, hogy lenyugodjunk, ne jelentsük fel. A kerítés viszonylag jó állapotú, de a staffi agresszív lendülete látszik rajta, nincs jelenleg pénzem lecserélni. Féltem a kutyámat, 14 éves, epilepsziás, így is van elég baja.

Tudom, hogy reménytelen, de hátha valakinek van valami ötlete, hogy mégis mit lehetne tenni.


2020. febr. 6. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A jegyző nem fogja megmondani, hogy a Kiss Pista jelentette fel magát a 22-es házból. Ha másokat is zavar, akkor menjetek be többen képekkel, videókkal és jelentsétek fel többen.
2020. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Csak ebbe az irányba sétáltat, egyértelmű lenne, hogy mi nyomtuk fel, mert ezen az útvonalon pont nincs másik kutya. Hátul egybefüggő szántóföldek vannak, mellettünk lévő másik szomszéd ház üres, fel-le meg földesút vezet, szembe szomszéd nincs. Mindig is undorító ember volt, van egy másik kutyája is, mostmár ő is idős, labrador szerű. Ugyanezt csinálta anno azzal a kutyával is, csak az enyém lenyomta akkor, kitörte a kerítést és utána futott, lerendezte saját maga, hogy többet ne jöjjön ide. Őrölt szarvas agancsal etette, hogy minél izmosabb, erősebb kutya legyen. De az a kutya nem volt ennyire agresszív, meg a fajtájára való tekintettel nem is volt olyan veszélyes, mint ez. Most meg a staffival keménykedik. Ha az ott lakó nénit megharapja, akkor az utcán szerintem bármi kitelhet tőle. A kutyámat sajnos ha akarnám sem tudnám bent tartani, nem szeret sokáig bent lenni, max pár percig.
2020. febr. 7. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!