Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jól cselekedtem?...

Szerintetek jól cselekedtem? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
van egy 9 hónapos kan keverék kutyusom. Eddig semmi baj nem volt vele. Ma viszont, amikor azt kértem , hogy jöjjön ide, nem jött, sőt, ugatott rám. Amit azelőtt soha (tudom hogy most kamasz, és vitatja a rangsort, épp ezért tettem, amit tettem.) Azt éreztem hogy vagy most kapom el, vagy soha. Ezért aztán hiába szaladgált el előlem, utolértem, és alaposan elláttam a baját. Nem fájt neki, de azt hiszem megértette, mert onnantól kezdve kisangyallá változott. Nekem viszont nagyon lelkiismeretfurdalásom van.
2010. júl. 23. 21:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
tényleg nem így kelett volna elintézni. de ha úgy látod jobban viselkedik így, akkor jó. bár én a helyedbe átgondolnám ezt a dolgot. többek közt hogy mi oka volt a kutyának az ugatásra? és szerintem nem kéne mindig így reagálnod mert egyszer szembeszáll és akkor baj van :S
2010. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az hogy kergetted, és megverted nem épp a legjobb módszer.

Bár, igen az van, hogy kamasz, és ő akar a főnök lenni. El kell venni a kedvét, de nem az a célszerű ha kergeted.


Másképp kell benne tudatosítani.

2010. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

ezzel azt fogod elérni, hogy a bántalmazást köti hozzád, ezért ha elengeded, nem fog majd odamenni, sőt, egyenesen elszalad előled...

jutalommal kell nevelni...

2010. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:

Lehet hogy csak játszani akart veled! :D Vagy tényleg kostolgatott, feszitgette a határokat.:)

A szigor nem árt a kutyának, legyél következetes, ne csak alkalmanként..bár a kutya ugyis hamar rájön hogy ki a falkavezér.

Azért figyelj oda, hogy ne féljen tőled, mert akkor biztos tulzásba vitted a fegyelmezést.

Ne legyen bűntudatod, mert ebból tanul, ezzel erősited a kettőtük kapcsolatát.Ha jó kutyus ugyis jutalmazod ;)

2010. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
meglehet nem kellett volna kergetnem, ebben igazatok van. de azt nem hiszem hogy valaha is ellenem fordulna, 2 napos kora óta velem van, meg amúgy is. Szerintem csak bepróbálkozott. Amúgy lókiképző vagyok és sosem ütnék meg állatot, csak ilyesmi helyzetekben. (elg sok állattal volt már dolgom, de általában egy max két balhé elég volt, hála istennek.)
2010. júl. 23. 22:03
 6/30 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi a biztatást. Utána gyakoroltuk a gyere ide-fekszik- ül- maradj stb dolgokat, és azért kapott jutit. A pórázon meg olyan szépen jött lábnál hogy hihetetlen.:D Most meg ahogy hazajöttem, úgy örült nekem hogy az nem igaz.:)
2010. júl. 23. 22:04
 7/30 anonim ***** válasza:
29%
NEM VAGY NORMÁLIS...
2010. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
inkább hagytam volna? miért is?
2010. júl. 23. 22:06
 9/30 anonim ***** válasza:
24%
csináld ahogy gondolod. én nem vennék rá mérget hogy nem fordulna ellened. én se gondoltam volna a 7 éves szelíd német juhászomról aki az idegenekkel is kedves, hogy magharap valakit de mégis megtörtént. ráadásul engem, aki a legközelebb álltam hozzá.
2010. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez a legfontosabb dolog, amit a kutyádnak tudnia kell. Lehetőleg pozitívan próbáld ezt intézni, ha hívod, kedj el futni az ellenkező irányba, valószínűleg utánad rohan, ha utolér, nagyon lelkesedj, és adj valami finomságot. Kerüld el az olyan helyzetek, amikor kettőnél többször kell szólni, inkább ha tudod, hogy nem fog oda jönni, ne hívd. Minél többször mutasd meg neki, hogy az van, amit te akarsz, és dícsérd meg.


Az, hogyha többszöri hívásra nem megy be, és kikap, az teljesen jogos. Nem tudom mit értesz az alatt, hogy elláttad a baját, de megverni azért túlzás.


A lényeg, hogy ezután is mindig dícsérd, jutalmazd a helyes magatartást, ha egy szóra jön.


És lehetőleg még egyszer ne forduljon elő, hogy megkergeted, mert ezzel csak megtanítod neki, hogyha nem akar odamenni hozzád, akkor el kell rohannia előled. Képzeld mekkorának érzi magát, mikor rohan, és te nem éred utól, ráadásul ideges vagy közben, Látja, hogy minden igyekezeteddel azon vagy, hogy vele maradj.


Szóval inkább előle rohanj, mint utána, hidd el, kis tétovázás után utánad fordul, nem mer veled ellenkező irányba rohanni, annél azért jobban függ tőled, hogy ez megkockáztassa.

2010. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!