Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdhetnék a kutyám...

Mit kezdhetnék a kutyám macskagyülöletével?

Figyelt kérdés
Egy kan Staffordshire terrier kutyám van, aki nem mai gyerek, 7 éves. A kutyákkal szemben azért elég tűrhetően viselkedik (persze a szájkosár alap nála akkor is). Na de a macskák, egyszerűen csak prédának, vagy már elképzelni sem tudom minek tekinti. Én sosem neveltem agresszívnek, és nem is az, az emberekkel szemben, de valahogy a más állatok nem a szíve ügye, hanem a szája... Nem csak a kistestű állatok. Egykének neveltem, a Staffi pár hónapos volt, amikor az idős kutyánk elköszönt, és láttam is rajta, hogy fáj neki az elvesztése. Alapjáraton nagyon szökős (lenne ,ha ezt engedném neki).. Most hogy a páromhoz költöztem, akinek szinten van kutyája és az anyukajanak 3 macskája (pontosabban volt, már csak 2 van..) Tanácstalan vagyok, a kutyasuli tudna segíteni, vagy van erre szakértő ember? Nem szeretném el altatni, főleg nem emiatt, mert a szívem hasad ketté ha csak erre rá gondolok, de végül úgy is én leszek az akinek engedni fog kelleni, mert mégiscsak én költöztem oda, és vittem az ördögömet. Az lehetetlen hogy macska nélkül legyünk., ezért az olyan választ, hogy hanyagoljuk a macskatémát szinte lehetetlen, bár nem miattam.. talán én rontottam el, hogy nem volt macskám sosem a kutyánk mellett. Hát valami válasszal segítsetek ki kérlek

2020. febr. 24. 13:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
23%
Régen a kutyát is házörzőnek tartották, nem gyerekpótléknak. 😀😀 Nem mellesleg a macska bekaparja az ürülékét és játszótéren nem igazán találkozol macskaszarral..
2020. febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
27%
A játszótéren a homokozó tele van macskasz*rral, mert a drágalátos macskák oda kaparják bele a sz*rukat. Csak hogy nehezebb legyen megtalálni és eltávolítani. Ugyanez igaz a veteményeskertre. Undorító, amit a macskák művelnek.
2020. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a falkavezér, meg tudod vele értetni, hogy a macska hozzád tartozik, tehát tabu.
2020. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
22: mindig játszóterezünk a gyerekkel, soha nem találtunk macskasz*rt, ellenben kutyaszarral, mivel nem szedik össze a kedves gazdik.
2020. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
39%

#24 nekem te nem fogod megmagyarázni, hogy van-e a homokozóban macskasz*r. Tudom én azt nagyon jól.


Ha a kutya után a gazdi nem szedi össze a sz*rt, akkor a gazdi egy k*csög. Az viszont eleve fel sem merül, hogy a macska után összeszedje, mert a macska felügyelet nélkül kóborol.


Az én telkemen én határozom meg, hogy miképpen védekezek a macskasz*r ellen, és a gyerekeim egészségét tartom szem előtt, nem a macskáét. Remélem, érthető. Sorry macskások, ez van.

2020. febr. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
53%
25: blablabla :DDDD
2020. febr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
#26: amennyire érdekli a macskásokat a felügyelet nélkül kiengedett állatuk okozta kár, pontosan annyira érdekel engem is a macskájuk testi épsége. Amelyik macska betévedt hozzánk, és elkaptam, az nem sz*rt többet nálunk, de másutt se. Ebből értettek a macskások, másból nem. Azóta nyugi van.
2020. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
19%

Kicsit kinyílt a bicska a zsebemben, hogy a kutya kerülne ketrecbe (vagy altatásra!), azért mert azok a rohadt dögök a lakásban mászkálnak...

Nekem bár lenne egy ilyen kutyám, nem hugyoznák folyton össze a macskák a teraszunkat. :))

De ha te költöztél oda, akkor nyilván inkább te alkalmazkodj. Esetleg meg lehetne beszélni, hogy nem tudnák-e a macskákat máshova vinni. Vagy ha nem, akkor különélés addig, amíg élnek. Vagy nem tudom, hogy mekkora a ház: mert hátha meg lehetne oldani, hogy bizonyos szobákba vannak a macskák és oda nem megy be a kutya.

2020. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
33%

Azt ugye tudod, hogy egészséges kutyat tilos és állatkínzásnak minősülő bűntett megölni? Egyáltalán mi a fenének neked kutya, ha csak ez a megoldasod? Hogy jutott az eszedbe?


Miért engeded neki a macska kergetést, vadászást? Miért nem tiltod le róla? Eleve miért nincs elég kontrollod felette? Miért kellett ilyen fajta, ha nem tudod kézben tartani?

2020. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
A 29. -nek üzenem; A bátyám és én szerettünk volna egy kutyust, ugyanis 15 éves volt az öregünk, és tudtuk, hogy nem él örökké. Egy nagy kertes házban laktunk az anyánkkal, én 13 éves voltam, Ő meg akkor volt 21. A bátyámnak jobban engedelmeskedett, Ő volt a falkavezér, de én voltam az aki többet foglalkozott a kutyussal. A bátyám megnősült majd elköltözött és lett egy gyermeke is és egy szobakutyájuk, így rám hagyta, hiszen a felesége csak kis szobakutyát akart. Én még anyunál laktam, majd persze összenőttünk, nem volt nekem sem más rajta kívül és neki sem más rajtam kívül, minden nap séta amikor tehettük. Nem volt sosem macskánk, mert nem is szeretem a macskákat. Imádom az állatokat, persze szeretek minden állatot, van lovam,kecském,birkám,és macskám is a farmon, de szoba macska sose kellett, ezért nem is kértem, hogy a kutyám szeresse vagy tűrje. Mostanra 20 éves vagyok, lett barátom, és azt mondtam, csak akkor jövök lakni hozzá, ha a kutya velem jöhet. Nem kérem, hogy be jöhessen a házba, sem hogy a kanapén aludjon, csak nem akarom anyunál hagyni, mert féltem, hogy minden szart odaad neki megenni, és a kerítést sem effajta kutyának találták ki, (bár mindig a szomszéd kutya jött át és ütött lyukat a kerítésen) de féltettem, hogy nyoma veszik. Majd pedig a másik szomszédunk felháborodott, mert valamilyen kutya szétszedte a birkáját és az enyémre fogta, nem tudta bizonyítani semmivel, fenyegetett, aztán az lett a vége, hogy mihamarabb költöztem és vittem a kutyút. Ketrecben van igaz, de minden nap viszem sétálni, tóhoz, Dunához, a mozgással nincs baj. Megcsináltuk azóta a ketrecet is úgy, hogy macska ne tudjon bemenni, és kopogjam le, de azóta azt hiszem megoldódott a helyzet, már kezdi megszokni a macskákat is, és a kutyussal is elvan az udvaron, ha ki engedjük. Ezzel csak azt szerettem volna üzenni, hogy nem minden úgy van, ahogy el gondolod a szobád sarkában a gép előtt, hogy meghoztam haza majd be b*sztam egy ketrecbe és csak este nézek rá zabálni adni neki. Az életem ez a kutya, és megteszek mindent érte, ahogy írtam NEM szeretném el altatni és SEGÍTSÉGET kértem. Nem pedig hányást rám, hogy minek neked, ha nem tudod megnevelni! Köszönöm
2020. ápr. 10. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!