Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal, nem...

Mit tegyek a kutyámmal, nem lehet bírni vele. Mikor komolyodik meg?

Figyelt kérdés
Van egy7 honapos nemet juhaszom!Nem tartjuk a hazban mivel eleg nagy testu allat,de a kertunket tonkre tette(az osszes novenyt kiragta), a ruhakat folyton letepi a szaritorol!Hiaba verem meg vele,es hiaba fenyegetem ugyis letepi a ruhakat es kiragja a futonovenyeket!
2007. dec. 12. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jaj nálunk a roti ilyen:ha szabadon van estére,reggelre egy épen maradt virágunk sem marad! :D A verés nem mindíg jó,de sokszor hasznos.Ha már egyszer megverted és nem tanult belőle,felesleges többször.A mién 6 éven át vertük meg érte,ha kikaparta a növényeket,de nem használt.Most 9 éves,ugyanezt csinálja.Hasznos dolog a kutyaiskola is.Próbáld meg:heti 1 alkalom csodákra képes lehet...sok sikert!
2007. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekünk egy 4 hónapos németjuhászunk van, ő is szuperaktív, de ha sokat játszunk vele akkor idővel lenyugszik és nem csinál bajt, a kutya azért tesz ilyeneket, mert unatkozik, a lényeg, hogy sokat kell vele foglalkozni és akkor nem lesz ilyen dili, sok sikert!
2007. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóhoz abban, hogy azért csinálja, mert unatkozik! Így szeretné felhívni magára a figyelmet! Sokat kell törödni a kutyával napközben is! Nekem is állandóan be voltak zárva napközben a kennelbe, és csak este lettek kiengedve, na akkor törtek, zúztak reggelig, azután volt idő, mikor vagy egy hétig nem csúktuk be őket, és mindjárt az első este nem is volt semmi gond, olyanok voltak egy hétig, mint a kezesbárányok! Amint visszacsuktuk őket, kezdődött előről!

A verésről meg csak annyit, hogy azzal nem érsz el semmit, csak abban az esetben, ha abban a pillanatban kapod el, mikor a disznóságot csinálta. A kutyának nincs úgymond logikus memóriája, ha valamit este összetör, és te reggel megvered, fingja sem lesz miért kapta. Ő nem tud arra asszociálni, hogy az esti balhéért volt! Egy példa rá, ha kiszökik a kutya az utcára, és mondjuk odavan csatangolni vagy fél napig, és mikor visszajön, és te elvered, mint szódás a lovát, akkor csóró blöki azt fogja hinni, hogy azért kapott, mert visszajött, és nem azért mert elment!

Nem tudom mennyire volt érthető, de ez a lényeg!

2007. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy hiperaktív gyereket meg versz,mit érsz el vele??Ki kell fárasztani, kolyok még....rengeteget kell játszani , tanítani-hidd el megéri....
2007. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A "Spektrum" TV adon ment egy amerikai soroztat, (Szlovakiaban) ezzel a temaval kapcsoaltban. Ott egy "kutyapszihologus" segitett a gazdiknak,akik egyszeruen nem birtak a kutyjukkal, mert ezek uraltak az egesz csaladot. Egy napra az illeto holgy hozzajuk latogatott,es egesz nap tanitotta a csaladot,hogyan kell banni a kutyaval,ezt peldakkal is ilusztralta. Minden "rossz" kutyat egy nap alatt leszoktatott a rossz szokasairol. Talan meg kellene kerdezi egy allatorvost,tudna-e ilyen szakembert ajanlani. Talan a kutyakikepzoben is tudnak tanacsot adni.
2007. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
He he he! :)))))))) Ezt nem ússzátok meg. :) Napi séta, így híjják a megoldást. Valakinek el kell vele menni naponta sétálni egy órácskát. Kell keresni egy tomboló helyet, ahol tudtok vele labdázni, gyakorolni a parancsszavakat. ( Ajánlom Veress-Szinák: A kuty kiképzése és nevelése című könyvét. Antikváriumokban gyakran kapható. ) a németjuhász okos kutya, túl okos. Tud például unatkozni is! :))
2007. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani hogy a verés nem segít, és az unalom ellen szerintem a legjobb a "társ" nekem 3 bernáthegyim van, amíg csak 1 volt mindent szétrágott elhordott.. mist hogy többen vannak és elszórakoztatják egymást sokkal könnyebb.
2007. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám, bár igaz, ő lakásban volt, szinte napra pontosan 1 évesen komolyodott meg. Azóta póráz nélkül sétál az utcán, szótfogad, sosem rág meg semmit, és a kosarában alszik, ha nem vagyunk otthon. Kutyaiskolába sosem járt, csak egyszerűen fel kellett nőnie. Egyet javasolhatok, kitartást a kutyádhoz és ne add fel, 7 hónaposan még nagyon kölyök!
2008. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
legjobb lesz ha elviszed biciglivel vagy görkorival, mindenap ! 2 szeresen is jól járnál vele, gyorsabb idő allat le tudnád vezetni a fölösleges energiáját, és tiszteletet parancsolsz azzal h gyorsabb vagy mint a kutya. :) probáld meg, fő a türelem
2010. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!