Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik! Ti miért pont a...

Gazdik! Ti miért pont a jelenlegi kutyátokat választotátok ki tenyésztőtől, menhelyről, gyepmester itelepről? 25/F

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 15:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%

3 kutyusom van.

-az első életem első kutyája, ő egy tenyésztőtől van, szerelem volt első látásra:) 11 éve a legjobb barátom (parson russel terrier)

-a másodikat egy lovardából hoztuk ahol akkor lovagoltam. Megellett az anyakutya 2 kicsit, de a kölykökkel senki nem foglalkozott, a testvére meg is halt:( 6 éve az életem része a kis angyalka (jack russel keverék)

-a harmadikat a városunkban anyukám egy ismerőse találta meg kidobva, fázva, éhesen koszosan:( ő is szerelem volt első látásra, 1,5 éve él velünk a kis ördög <3 (tacsi(?) mix)

2020. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Mert nagyon tetszett kiskorom óta az a fajta. Mikor ideálisak lettek a körülmények (pl. munkaidőm mellett emgengedhettem magamnak, lett kertes ház) utána olvastam és a temperamentuma is illett hozzám, így nem sokat gondolkodtam, már hű társam 8 éve. :)
2020. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

Nekem jófogásos bichon keverékem van. Ezt a fajtát néztem ki és gondoltam ha már keverék akkor nem a pénzszerzés miatt születtek és talán elkerülik a túltenyésztésből fakadó betegségek.

Nagyon jó és szép kiskutya már 1 éves múlt és semmi probléma vele.

2020. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%

2 kutyusom van, vagyis egy a szüleimnél egy meg a párommal közösen.

A családi kutyát menhelyről hoztuk, egy németjuhász keverék. Kölyök volt még és nagyon játékos. Már 9 éves, de még mindig képes úgy viselkedni, mint egy kis "lüke" kölyök:D


A lakásban pedig van egy mopszunk. Régóta szerelmes vagyok ebbe a fajtába és most tavasszal lesz egy éve, hogy velünk van. Őt tenyésztőtől hoztuk.:)


Mind a két kutyát imádom, nem tudok választani :)


23/nő

2020. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

- Volt egy fekete kis keverék kutya amit 2 falu kozul szedtünk össze, egy tanyahoz tartozott de nekik nem kellett. Oda kolykezett hozzánk, azt az 1 kölyköt megtartottuk. Már 10 eves.

- Mopsz, már csak ketten voltak a tesójával. Ő elevenebb, nézelődőbb volt, a tesó csak üldögélt es nézelődött. Az aktívabbat választottuk, de szívem szerint a tesót is elhoztam volna.

- Staffordshire terrier. Összeverve találtuk az udvarunkon, se chip se semmi, a faluban senki semmit nem tudott róla. Megtartottuk, imádtam, de 1 evvel később elment. Vagy megmérgezték vagy rosszul lett, mivel senki nem volt otthon nem tudjuk, reggel még jól volt. Nem boncoltattuk, eltemettuk, azóta is nagyon hiányzik.

2020. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%

Volt egy talalt foxim. Mindketten ugyereztuk,h egymashoz tartozunk,miutan megevett 2 kg hust az udvarunkban es 4 oran at simogattam. (A balaton nyaralonkban voltunk. Mar hetek ota ott rohangaszott a kertek kozott. Mindenki hozta neki a sutobol a husszeletekwt,de senki nem akarta megtartani. Az akaratossag,csintalansag es lelohetetlen energia bomba,ravaszsag,jo memoria,humor megtestesitoje. Szerencseje volt,h szerettem jarni futni telen nyaron vele.

—————

Kovetkezo kutya: meglattam evek ota eletem elso amerikai staffordjat a fejrancaivala gyonyoru szoglwtes fejevel,,az izomtomegevel es a nyugodt magaboztossagaval. Azonnal beleszerettem,de ejkor meg megvolt a foxim. Tudtam,h ha meghal a dragam,akkor amstaff lesz a kovetkezo. Egyszeruen fellelegeztem a foxi utan. Hozza keest egy nyugodt angyal meg kamaszkent is. Olyan szerwtetnek es rajongasnak orvend Budapesten ez a fajta: en no letemre nem kaptam ennyi bokot,mint o naponta. :) Az emberek imadjak. En is meg a csaladom is. A fegyelem,a kitartas,az ero. Ugyerzem ,h egy regi vagyam teljesult.


Ezek utan nem ertem,h tarthatnak annyian rakoncatlan vadaszkutyakat(foxi,vizsla,spaniel,stb),amikor vannak fegyelmezetten parancsot teljesito orzovedo kutyak,mint a roti,amstaff ,cane corso. Annyi even at idegesitettem magam a foxi kekeckedeseivel. Ha visszamehwtnek az idoben,nem csinalnam ujra.

2020. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
85%

Az első fajtatiszta kutyus volt. Hibás színekkel. Azonnal beleszerettem és az első találkozásnál ő is belém. 12 évig volt hű társam és legjobb barátom.

A másodiknál mondhatni nem volt lehetőség. Ugyanilyen fajta volt, egyszer becsengetett a pár, hogy látják nekünk is ilyen van, az ő almukból megmaradt egy és ha elfogadjuk nekünk ajándékozzák. Elmentünk, megnéztük, azonnal mászott a nyakunkba, míg a megtartani kívánt tesó magasról tojt ránk, szóval nem volt kérdés.

A harmadik egy utcáról mentett kölyök volt. Sok ilyen kép megfordul a közösségi oldalamon, de ő valamiért más volt. Egyszerűen megláttam és tudtam, hogy kell, ő a miénk! Az egész család ugyanezt érezte, amikor megmutattam nekik.

2020. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Mindkét kutyánkat városon belül örököltük. Az egyiket feltették a fb-ra a helyi csoportba, hogy családi okokból megválnának tőle, és a férjem beleszeretett. A másik meg meglógott az innen másfél sarokra lakó régi gazdáitól, és amikor már harmadik alkalommal is tőlünk vitte haza a néni, mert a gyerekeimmel bandázott a kertünkben, akkor megkérdezte, hogy nem akarjuk-e megtartani.
2020. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
26%

6-os vagyok. Neztem gyepin amstaffokat. Felsoroltam az elvarasaimat es elkuldott a vezetojuk,h mindenkep tenyesztett cane corsot vegyek,mert az tudja teljesiteni a feladatokat. Azt is neztem. Meg foleg amstaffot.


Azota rengeteg gyonyoru amstaffot latok gyepin stb.


A kutyamat is sok tuaj mar visszavitte: egyukbek eltorte a terdeit es azutan nem tudta ellatni,a masiknak megragcsalta a fem golfutoit es ettol kiborultak.


Mivel en a legkemenyebb kutyatol kaptam kikepzest,igy nekem konnyu eset. :)

2020. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
28%
Sok kiskutyus volt ott ahonnan hoztuk. Az osszes szaladgalt, játszott harapdalta a masikat stb..o pedig a garazs hatuljaban bujkalt. Egybol a szívemhez nott, nem akartam tul fürge kutyust. (Apu azt akarta amelyik harapdalt mindent):D pedig igy is amit talal szetrag, mi lett volna a másikkal..
2020. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!