Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik tenyésztőtől vettek...

Akik tenyésztőtől vettek kutyát, titeket is megszóltak, miért nem menhelyről fogadtál örökbe?

Figyelt kérdés

Vettem egy rendes tenyésztőtől kutyát törzskönyvel,adásvételivel,garanciával 1200 euróért.

Tehát nem egy 20 ezres beteg szaporított kölyköt vásároltam!!


Leginkább azért is esett a választás tenyésztőtől való kölyök kutyára,mert jelenlegi megörökölt kutyámnak nem az igazi a kommunikációja a többi kutyával. Voltunk kutyasuliban,sokat javult,de nem 100%os Oktatók elmondták,hogy 7 éves kutyánál a berögzült viselkedést nehéz átbillenteni,nem lehetetlen,de ne várjak csodát. Korlátaim vannak 2 suliba vittem el, de a 2.bizonyult jobbnak.


Kölyök kutyákkal jobban el van. Természetesen nincs is gond. De kezdeti kirohanásait egy felnőtt kutya tuti nem tűrte volna el, abból meg verekedés lett volna!! Olyat meg nem akartam,hogy felügyelet nélkül nem hagyhatnám őket együtt,mert mikor nyírják ki egymást.


Így egy lutri származású felnőtt kutya nálunk kilőve.


keverék kölyök kutyánál meg lutri mekkora lesz,meg mi van benne.


Ismerősék is örökbe fogadtak egy zsemleszínű gombócot,felnőve látszott,hogy staffi és sharpei mix lehet, állandóan menne neki a másik kutyájuknak. Teljesen elborult az agya,pedig normális nevelést kapott!!


Vagy barátnőméknek panelba adtak örökbe egy óriás snaci mixet ami 45 kg lett... menhelyen azt mondták 15 kg-nál nem lesz nagyobb. Végül elajándékozták kertes házba.


Panelban lakok így nálam egy ilyen kutya is kizárva,nagytestűt nem akarok panelba.


Választott fajta 20 kg alatti,nem hullik a szőre(ami nekem fontos,hogy ne fulladjak meg a szőrbe)


Kiállítást is kipróbálnám vele.


Ismerősök úgy írtak rám kb,hogy tele van a menhely minek vettél?? Sok helyen ezt megkapom.. Kicsit rosszul esik,mert nem szaporítókat támogattam,elítélem őket.


Nem győzöm mondani az érveket,hogy nekem egy menhelyes totál lutri,jelenlegi kutyámhoz nem hozhattam akármilyen kutyát,nekem fontos a jó idegrendszer,ami egy menhelyesnél megint csak lutri.



Tudom szarjam le a véleményüket,nem is érdekel,csak mostanra kicsit felgyűlt a dolog.


2020. febr. 21. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Miért van az az érzésem, hogy ez a szokásos állatmenhelyeseket szidó kérdező lesz?
2020. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Senki nem szólt be.


Mint később kiderült, rászedett a tenyésztő is, a kutya beteg... Mikor szóltunk, akkor jött az, hogy ő nem tudja befogadni,de nem is ezért szóltunk, nem válnánk meg tőle.

2020. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én nem szidom őket.


Csak nem szeretem ha elhordanak mindennek,mindenkinek szíve joga,hogy örökbe fogad vagy tenyésztőtől vásárol.


Szaporítótól vásárlókat ítélem csak el.

2020. febr. 21. 16:48
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Első kutyám szapis 20ezres, a következő még csak tervben van, de tuti tenyésztőtől lesz, álomfajta, célokkal. Rokonok egyetlen kérdése, hogy mennyibe kerül. Aztán kommentek, hogy bezzeg az x örökbe fogadott, meg ők nem adnának ennyi pénzt egy kutyáért. Úgy, hogy tudják, a jelenlegivel az állatorvosi poklot jártuk be. Nem érdekel a véleményük. Aki kutyás, az meg megérti miért döntöttem a törzskönyves rendes tenyésztőnél.
2020. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Engem az illatos utrol kuldtek el,h az en elvarasaimmaltenyesztotol vegyek garanciaval orzo vedo kutyat. Igaza is volt. A vervonal meghatarozza a kutya viselkedeset. Nincsenek berogzult hulyesegek.


Jol tetted,h vetted. En nem irigyellek.

2020. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
A kutyás, nem kutyás ismerőseim nagy része szerintem máig nem tudja, hogy tenyésztőtől vásároltam a kutyámat, mert úgymond nem dicsekedtem el vele. Aki a helyszínből vagy a kennel tulajdonosának nevéből ráismert a kennelre, az tudja, aki nem, az max. csak sejti és szerintem ez így is van jól, mert nem gondolom, hogy közük van hozzá. Nem ez a lényeg.
2020. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Menhelyes kutyák között is vannak szépek/aranyosak, de ha valaki egy világosbarna színű border collie-t akar magának, az nehogy már lelkiismeret furdalást érezzen green peace Greta Thuberg fanboyok miatt.
2020. febr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Minket már azért is megszóltak, hogy menhelyes kutyánk van és drágább, szigetelt kutyaházat vettünk neki meg hogy normálisan foglalkozunk vele. Ja meg élettársam családjából páran úgy reagáltak, hogy sok gyereknek rossz sora van, mi meg kutyán segítettünk, hogy képzeljük ezt. :D Miközben ők leszarják mások gyerekeit, és életükben nem jótékonykodtak.

A kutyánkat amúgy fajtatisztának hiszik a laikusok.


El sem tudom képzelni hogyan reagált volna élettársam családja, ha tenyésztőtől veszünk kutyát. Lehet meglincseltek volna.

2020. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
A szaporítótól való vásárlást, illetve a házi szaporítást mélyen megvetem. A többszázezres törzskönyves kutyát csak értem, pontosabban nem tudok vele azonosulni. Az enyémből csak 1 van, nincs neki se fajtajellege, se fajtajegye, semmi ilyesmi. Plusz megmentettem az életét. Egyébként én épp az ellenkezőjét tapasztalom, amit írsz, a fajtatiszta kutyák gazdái sokszor nézik le az én "korcs" kutyámat, meg dicsekszenek, hogy milyen kennel, hány százezer stb. nekem akkor mindig ez jut eszembe [link]
2020. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkaptam, hogy miért nem fogadtam örökbe inkább, de azért nem bántottak, csak páran megjegyezték.

Én szívesen elmagyaráztam nekik az indokaimat.

Kifejezetten Egy fajta kutyát szerettem volna, nem is bántam meg, ez a fajta lett a szerelem. Mindenképpen pici kölyköt szerettem volna. Több tenyésztőt körbejártam és végül attól vettem mindkét kutyámat, aki a legszimpatikusabb volt. Vagyis tisztaságban tartotta a kutyáit, minőségi kajával etette őket, szabadon tartotta a 2db!!! kutyáját igazi családi kutyákként. Nem haszonállatok voltak a kutyusok egy kennelben.

Hiszem, hogy egy menhelyi keverék kutya pont olyan kedves, ragaszkodó és aranyos, mint egy fajtatiszta, de haszonállatok mellé nem szívesen választottam volna egy olyan kutyát, aki talán valamiféle vadászkutya keverék.

2020. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!