Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek alapján jó döntés volt...

Ezek alapján jó döntés volt ezt a kutyát örökbe fogadnom?

Figyelt kérdés

Hosszú ideig terveztem,hogy menhelyről fogadok örökbe egy kutyát, volt is kettő amelyik a leírás és a képek alapján ideális lett volna.

Viszont közbejött egy ismerős-ismerősének az ismerőse akinél volt egy nem kívánt szaporulat.

Egy nagyon aranyos,elbűvölő kiskutya volt, mint egy mesefigura.

A körülményekre való tekintettel nem akartam őt elhozni, mert nem kívánt szaporulat, maradjon csak rajta az illetőn.

De aztán a szűkebb környezetem annyira erőltette,hogy az milyen aranyos, nekem való stb, hogy végül rá esett a választás.

Egy idős nő kutyája volt, aki a fiával lakott, és mostanra kiderült,hogy ott bántalmazták, rettegett a férfiaktól, hirtelen mozdulatoktól, fűtől-fától megrémült, sétálni alig mert stb...

Ennek 6 hónapja, azóta nálam van, rengeteget fejlődött, idegenekkel még bizalmatlan, de már viszonylag hamar oldódik.Viszont legalább 3-4 hónapig ilyen félős volt.

Ő az első olyan kutyám akit kizárólag egyedül nevelek, és nagyon jó érzés látni,visszaemlékezni arra,hogy milyen volt mikor ide került és milyen most.

Nagyon ragaszkodó, szinte "istenít" engem ami külön jó érzés a nehezebb napokban.

Ugyanakkor nemrég néztem a menhely kutyáit, és akit kinéztem még mindig gazdára vár, és sajnálom.

Viszont úgy érzem,hogy ő ott jobb helyen van mint az én kutyám ott ahol volt.

Az öreg biztos,hogy nem bántotta, de a fia igen.Látható sérülései nem voltak, de előtte ennyire félős kutyával még sosem találkoztam, nem tudom mit csináltak ott vele.

Még így is sok munkám lesz vele, de látni az eredményét, és úgy érzem hogy ő is nagyon hálás, hogy elkerült onnét.


2020. febr. 27. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

E miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Én is a világ összes kutyáját magamhoz venném, de 1-nél többel nem tudok foglalkozni.

Nem az ember van a kutyákért, hanem éppen fordítva.

Más kérdés, hogy a jó gazdi képes komplett hülyét csinálni magából egy kutya kedvéért.

:)

2020. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Én rajta hagytam volna és elhoztam volna a menhelyit.
2020. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, még valami, valószínűleg nem ez volt az utolsó alom azoknál, ahonnan elhoztad a kölyköt, szóval lehet, hogy a kicsinek nálad most jó, de az anyakutyának biztos, hogy nem.
2020. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy a helyedbe szólnék a helyi állatvédőknek viszont.Biztos hogy nem csak vele csinálták ezt.Igazából szerintem itt nincs olyan hogy jó vagy rossz döntés,de ha csak azért fogadtad örökbe,mert nyagattak az szomorú.Én így is sajnálom a menhelyi kutyát,de nem biztos hogy jobb ott neki.(Nem tudom mennyire energikus,vagy hogy a menhely el altathatja-e)
2020. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Hozd el a menhelyit is!

Én legalábbis ezt tenném.

Ezért van 2 kutyám, mert nem tudtam elmenni a nyomorúsága mellett, holott már volt egy.

2020. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem hozod onnan el, akkor később más vitte volna el egy menhelyről, miután egy zsákból összeszedték az útszélén.


A menhely az csak egy átszálló a szaporítók és a gazdik között. Tehát ebből a szempontból mindegy, hogy melyik kutyát hoztad el.


Ha van rá lehetőséged, helyed, erőd stb. hozd el a másik kutyát, én ezt tenném legszívesebben a helyedben.

2020. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az anya kutyát ivartalanították azóta.

A menhelyi kutyát a felelős állattartás jegyében sajnos nem tudom bevállalni, egyébként már rég megtettem volna.

2020. febr. 28. 04:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!