Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lógó fülű fajták gazdái!...

Lógó fülű fajták gazdái! Milyen gyakran tisztítotok fület?

Figyelt kérdés
Nálunk eddig elég volt heti 1x, viszont most naponta elég komoly koszt látok a fülében. Voltunk orvosnál emiatt 2 napja, nem látott gyulladást meg semmi bajt, ki is takarítottam jó alaposan a fülét, de megint nagyon koszos. Nem okoz valami gondot a napi fülmosás? Otodine-t használok.
2020. márc. 8. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én otodint nem használnám minden nap mert van benne baktériumölő cucc is (nem antibiotikum). De ha pl csak sima medves vattával pucolod minden nap és heti 1x ezzel akkor tuti nem lesz baj.
2020. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem takarítom neki, nem porcelánból van. De viszem az erdőre, az őzet nem érdekli, tiszta a füle vagy sem.
2020. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem takarítom, de mindig ellenőrzöm amikor dögönyözöm s tisztább a füle, mint némelyik emberé így én nem látom szükségét/értelmét annak, hogy belenyulkáljak.


Az hogy gondot okoz-e nektek, az állatorvostól kérdezném meg, nem laikusok tippjeire támaszkodnék.


Nincs ötleted, hogy honnan és hogyan kerül bele annyi minden?

2020. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 De van ötletem. Sokat sétálunk, labdázunk, sokat szaladgálunk a szabadban, ahogy #2 is. Mivel tacskóról van szó, nem kell messzire menni hogy minden felkavarodó kosz, por játék közben belemenjen a fülébe. (Aki csak ismer is tacskót, tudja, hogy kifordul a fülük, így mindentől teljesen védtelen). Az állatorvos a legelső alkalommal a lelkemre is kötötte, hogy az ő fülük bizony rendszeres tisztítást igényel különben be fog gyulladni.
2020. márc. 8. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Kb tacskó méretű kutyám van, a füle neki is rendszeresen kifordul. Soha nem takarítottam még, de szoktam ellenőrízni. Nincs benne felgyülemlett kosz, nem büdös, nem dörzsöli. Kutyafüggő szerintem.
2020. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pl:

[link]


Ezzel csak ki kell törölni a fület és dezodorál is.

2020. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bűzmirigy is okozhatja.
2020. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

9 éves kutyámnak kb ha 3x volt életében kitörölve :D


Pedig koszba sárba is hempereg ha arról van szó,sokat kirándulunk,de abszolút nem koszos.


Bele szoktam nézni,de mivel nem koszos,nem törlöm ki.


Míg élt az idős kutyám,neki öregségére lett zsírosabb a füle, hetente 2x kitöröltem neki. Pedig azelőtt neki se volt koszos kb soha.

2020. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Volt tacskója egy ismerősömnek. Hasonló gondja volt, de inkább maradt a természetes módszereknél, így nedves kendővel vizezte, majd szárazzal törölte. Nem mesterséges anyagokkal mindig jobb dolgozni. #2 voltam.
2020. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tacsim van, az előzőnek (normál) elég volt 2 hetente, a mostani kaninchen (gondolom közelebb van a földhöz) neki hetente szoktam, de igazából ha látom, h nem árt akkor szoktam. Ha “szaga” is van, fültisztító folyadékkal, ha csak koszos, vizes vattakoronggal.

2020. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!