Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folytassam még a kutyám...

Folytassam még a kutyám fültisztítását?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!

A kutyámnak bevan gyulladva a füle és azt mondta a doki hogy tisztitsam ki meg csepegtessek bele fülcseppet.

Persze ezeket mind ő adta (a fülcsepp, és fültisztitót)

Azt mondta hogy a fülgyulladás lehet makacs eset és benne van a pakliban hogy több héten kell kezelni.


Amikor a fültisztítót belenyomom a fülébe és elkezdem masszírozni akkor szokott nyüszíteni.

Folytassam még a fültísztító használatát és elég lesz már a fülcsepp? (Amikor kitörlöm vattával a fülét akkor már nem látok rajta semmi koszt)


Az orvos most nincs egy hétig és telefonszáma pedig nincs meg, ezért kérdem itt ezen az oldalon, hátha valaki tud segíteni. Választ pedig előre is köszönöm! :)



2020. márc. 8. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Miért hurrognálak le? Orvoshoz elvitted legalább. Sokan úgy kérdeznek itt, hogy távdiagnózisban, és távgyógyításban reménykednek.

Bár, ha megengedsz egy jóindulatú kritikát, az orvosotok nem egy lelkiismeretes, mindent az állatokért típusú orvos szerintem. Épp, mint a mi első, és második orvosunk. A 3. szerencsére olyan, hogy addig megy, amíg nincs meg a baj oka, és nem drágább, mint az előző kettő volt. Kérj egy tenyésztést az orvostól. Vegyen mintát a kutya füléből, mert csak úgy tudja megállapítani, hogy mi okozza a problémát. Így csak ráfogja, hogy szerinte mi LEHET a baj, és elkezdi kezelni. A mi régi orvosaink is ezt csinálták. Aztán a mostani megkérdezte, hogy mégis hogyan kezelték a kutyánkat, vagy egyáltalán mire, és mivel, ha a probléma hátterét nem ismerték, mert nem volt kenetvétel. És tök igaza van, mert az előző orvosok szteroid injekciókkal kezelték (ami roncsolja a kutya máját), meg adtak fülcseppet, ami épp volt a kis vitrinjükben. Utólag én is teljesen ostobának éreztem magam, hogy bíztam bennük, pedig csak a józan paraszti észt kellett volna elővenni.


Mindegy is, lényeg a lényeg, amíg nem vesznek kenetet, és nem tudjátok a pontos okát a fülgyuszinak, addig ne engedd, hogy mindenféle gyógyszert, mert fülcseppet rád tukmáljon. A baktériumtenyésztés azt hiszem olyan 8-10 ezer forint volt, ami lehet, hogy soknak tűnik, de ha belegondolok, hogy hányszor adtak a régi orvosok több ezer forintos szteroid injekció+ be nem váló fülcsepp kombót, hááát, abból bizony sok ilyen vizsgálat kijött volna.

2020. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Még írtad hogy a kutyád füléből amikor kimostad barna trutyi jött ki.

Én amikor elsőnek tisztítottam akkor láttam a vattán barna szinű darabkákat de azóta semmit. Olyan mintha nem is lenne benne semmi mert a vattán sosem látok semmit. De ezt persze mint laikus mondom,lehet a mikroszkoppal megnézném mást gondolnék.


A másim hogy a kutyám egyáltalán nincsen kocsis utazáshoz szokva és nemtudom hogy viselné. Már az is problémát okozna hogy hogyan tenném be a kocsiba. (Nagytestű kutya) Igy nem igazán tudom hogy betudnám vinni a közeli városba (15km-re)

2020. márc. 10. 22:19
 13/13 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy normális dolog de általában fültisztítás után felmelegszik a füle
2020. márc. 11. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!