Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves kutya esetében műtét?...

13 éves kutya esetében műtét? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kutyam fogai nagyon rossz allapotban vannak, fogkoves, es huzni is kell. Emellett van egy uj csomo az oldalaban ami az orvos szerint nem veszjoslo valoszinuleg, de ha mar altatja a foga miatt akkor leszedi azt is...


Masfel het mulva lesz a mutet egy klassz korhazban, elotte labort is csinalnak. Kicsit bizonytalan vagyok, alapvetoen egeszseges, furge, kis testu beagle keverek, sosem volt beteges.


A doki viszont elmondta, hogy ebben a korban az altatas miatti halalozas 3-4%. Elegge elszomorit a dolog,aggodom.


Vannak kozottetek olyan gazdik akik ilyen idos kutyat tettek ki altatasnak? Volt komplikacio? Sebek lassabban gyogyulnak? Utoljara 7 evesen volt mutetje, akkor nem volt gond.


2020. márc. 12. 13:45
1 2
 1/11 alletta ***** válasza:
100%

11 éves német juhász kutyámat kipakolták, természetesen altatásos műtét volt. szinte az utolsó pillanatban. semmi komplikáció nem volt, szépen felgyógyult.

még 2 évet velünk töltött nagy-nagy örömünkre.

nekünk sikerült.

2020. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 11 évesen műtettük a kistestű kutyánkat. Azt mondta akkor a doki, hogyha jó a vérkép, ha alapvetően egy egészséges kutyáról van szó, akkor nincs nagyon ok aggódni. Nálunk keresztszalag szakadás volt, lassú volt a felépülése, de ez ebben az esetben természetes volt.
2020. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
15 éves foxinkat kellett műteni, több daganat volt benne. Először nagyon jól sikerült a műtét, pár hóna múlva sajnos kiújult. De legalább ennyivel sikerült meghosszabbítani az életét, és jó volt látni az örömét, amikor a műtét után felébredve kereste a daganatokat, amik eltűntek. Olyan boldog volt!
2020. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

10 éves elmúlt a spánielem, amikor rákkal műtötték, és még 4 évet élt, teljesen egészségesen, teljes értékű életet.

Akkor viszont újra rákos lett, és nagyon hamar összeomlott, egy-két hét alatt olyan rossz állapotba került, hogy az altatás mellett döntöttem, bármilyen nehéz szívvel is.

De azért a 4 jó évért megérte, ma is ugyanezt tenném. Ha a kutya jókedvű, nem szenved, van kedve élni, és te is megengedheted magadnak a műtétet és kezelést, akkor szerintem dönts mellette.

2020. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14 éves cocker spánielemet műtötték, nagyon sok és nagyon agresszív rákkal. Semmi baja nem lett, pedig a műtét közben még az állkapcsából is le kellett venni egy darabot (magát a csontot). Miután felébredt, gond nélkül csinálta tovább a megszokott dolgait, én nagyon féltettem, de ő egy kis hős volt. Sosem felejtem el, vele nőttem fel.
2020. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy jártunk mint a foxis válaszoló. Megműtettük egy daganat miatt, akkor volt 13 éves, de hiába, mert rá egy évre kiújult, többszörösen. Már az ízületei is tönkrementek és elkezdett bevizelni, így el kellett altatni.
2020. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!


Úgy döntöttünk, hogy mindenképp belevágunk, mert ez a kutya nem tűnik úgy, mint aki a végét járná... :) Szerintem sok szép év vár még rá.

2020. márc. 13. 14:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Műtét után vagyunk 3 nappal, nagyon jól van :)
2020. márc. 26. 15:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma meg már túl virgonc is :D
2020. márc. 27. 12:53
 10/11 LiaGyo válasza:
Gratulálok!
2020. ápr. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!