Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinàljak, ha màr nem...

Mit csinàljak, ha màr nem bírom elviselni a kutyàt?

Figyelt kérdés

Ez a történet januàrban kezdōdött. Az egyik rokonunkra ràjött az ötperc és vett két francia bulldogot, hogy majd ō viszi ki magàval külföldre és milyen jó lesz. Aztàn aznap amikor indult vissza, àtjött hozzànk, és közölte, hogy a nōstény kutyust nàlunk hagyja,törzskönyvvel, mindennel együtt, mert nem tudja most mindkettōt kivinni, oltàsok kellenek neki stb. de ha majd jön haza legközelebb akkor viszi. Addig vigyàzzunk rà, hàt nem akartunk nagyon, hiszen màr volt négy kutyànk és ōk màr összeszokott csapat, idōsebbek is, és nem terveztünk ötödiket. Végül arra jutottunk, hogy vigyàzunk rà, max egy hónap. Na de aztàn pàr hétre rà, a rokon közölte, hogy ō màr egy darabig nem jön haza, a kutya lehet a miénk, hugomnak adja, tudja, hogy neki úgyis tetszik ez a fajta. Ebbōl voltak vitàk, mert minden szempontból problémàs volt a dolog az elsō perctōl. De aztàn mit csinàljunk, kinek adjuk, màr megszokta itt, nem tehet róla, màr mi is kezdtük megszereti, màr egy csomót költöttünk rà, maradjon.

Nekünk nagyon sok kutyànk, rengetegféle àllatunk volt màr, de ez màs. Ez a kutya egy borzalom. És nem túlzok. Van sajàt fekhelye, ahol aludnia kellene. De nemhogy aludni, egyedül ott maradni nem képes. Amint egyedül marad rettenetes rikàcsolàsba kezd, olyanba, hogy a szomszéd a kertünk végébōl volt, hogy szólt, hogy csinàljunk vele valamit mert màr nem bírja. Ami létezik módszer mindent kipróbàltunk, nem segít. A kutya folyamatosan visít ha egyedül van, mindenki suli, meló napközben, délutàn kettō körülre vagyunk otthon, ha bent van a hàzban, ha kint az udvaron, ugyanaz. Az emberek akik arra jàrnak mind halljàk mit mūvel. A többi kutyàval nem lehet összeszoktatni, a màsik négy kutyànk között van 15, 7, 3 és 1 éves is és velük sosem volt ilyen baj. Ez képtelen megtanulni, hogy hova végezze a dolgàt, sajàt alma van, ezer féle pelenkàt próbàltunk, ezerféle helyhez szoktató sprayt, jutalomfalatos tanítàst, mindent ami a többinél mūködött, mindent amit olvastunk illetve ajànlottak. Sosem megy a pelenkàra, ha kint van, ott sem végzi el a dolgàt, inkàbb ha bejött keres egy szōnyeget és oda.. nem szabad semmit olyan helyen hagyni, hogy elérhesse, mert legyen az bàrmi, tönkreteszi. WC papírt leteker, viragokat lerànt és megesz, kisebb szekrényt felborít, kiszedi a gyógyszereket belōle, bepisil/kakil és a tiszta ruhàkat leràntja a szàrítóról,beleforgatja. A papírzsebkendōket, teafiltereket, WC kefét szétràgja. A sajàt hàzàt/kosaràt szétràgja. Eszi a bútorokat, a könyveket, a drótokat. Aludni nem tudunk tōle, mert ha a helyén hagyjuk visít de ha esetleg màr nem bírjuk és beengedjük a szobàba akkor képes az àgyba feljönni és oda végezni a dolgàt. Kint nem lehet hagyni az udvaron, mivel akkor a szomszédok bolondulnak meg. És ennek tetejében àllandóan én takarítok utàna én rendezem. Én érek haza mindig leghamarabb így az egész napi mocsok, amit csinàlt ezàltal az egész hàz takarítàsa ràm marad. Minden nap ugyanaz, min. másfél óra takarítàs de inkàbb több. Én fürdetem, én etetem, én hordom orvoshoz, én próbàlom tanítani màr amennyire lehet... És igen, a kutya nem tehet róla, de mi sem. Az összes eddigi àllatunk megtanulta a rendet eddig, és velük az élet teljesen màs volt, semmi gondunk nem volt soha velük/miattuk. De már elegem van.

Ebben a hàzban màr semmit nem lehet ettōl a kutyàtól, se aludni, se tanulni, se koncentràlni, se élni se semmit. Ma telt be a pohàr, mindenki elment aludni, ōt a helyére tettük, szokàsos cirkusz, de gondoltam mégegyszer kimegyek mosdóba, kiléptem az ajtón ràléptem egy adag fosra, màr elnézést a kifejezésért, megcsúsztam és beleültem. A màsik oldalon meg a pisibe tenyereltem.... Sajnàlom, mert tudom, hogy nem tehet róla, valahol biztosan szeretem is szegényt, de màr nem birom elviselni. Valaki tudna valami tanàcsot adni, hogy ilyen helyzetben mit lehetne csinàlni?


2020. márc. 27. 00:42
1 2 3 4
 11/34 NAPSUGÁR29 válasza:
84%
Minden tiszteletem a tièd! Próbálsz megoldást keresni, de úgy tűnik, hogy itt valami Cesar Milán fèle szakember kêne. Ennek a kutyának komoly idegi problémái lehetnek, talàn kezelès is szüksèges, de ki engedheti meg ezt magànak? Èrtetek a kutyākhoz, s a fajtársak se nyugtatja meg. Van egy nyugtató módszer, valami törölköző szerűt tekernek a kutyàkra, mikor vihar van. Nézz utána a neten, talàn segít egy kicsit!
2020. márc. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%

Nem fajtatiszta, 100ezerért nem árulnak fajtatiszta fbulldogot. És meg is van a probléma, szegénynek gyenge az idegrendszere, nem tudsz vele mit kezdeni. A legtöbb szaporított kutyusnak az, mellé biztos túl korán választották el, de az nem okoz ilyet.


Ismerős kutyája is ilyen, igazi tank, izgalmában bepisil, a lakásba kakil, csak akkor van nyugton, ha az ember ölében van. 65 fajta allergiája van, csak méregdrága táptól lesz rendben az emésztése(bárányos és strucc/muflon kizárólag, minden más fosatja)


Persze a rossz nevelés is hozzájárul, nagyon komolyan kell elkapni a kutyát, ha olyat csinál, amit nem akarsz, 70edszerre is megfogod a nyakánál erősen. Alapvetően is egy makacs, lassabb fajta, az embereknél is van ilyen, nem egyformán tanulunk. Ha idegrendszeri és/vagy kötődési gond is van mellé, akkor meg pláne, ennyi erőből középsúlyos értelmi sérültet is gondozhatnál, pont ugyanakkora erőfeszítés.


A kutyát ismerős néninek kell adni, aki nyugdíjas és magányos és agyon szeretgeti a kis rosszcsontot akkor is, ha mindent összepiszkít és tönkretesz. Neked nehéz, de a kutya érdeke, hogy olyanhoz kerüljön, aki neki megfelelő gazdi. Formálni minimálisan lehet, ezért kell valaki, aki így is elfogadja és nem megy tönkre benne(mint ti és a kutyáitok!!)


Kamupapírt a legtöbb szaporító ad, 170 alatt semmilyen fajtatiszta kutyát nem kapsz, kb ennyire jön ki a fedeztetés, rendes orvosi ellátás, oltások, kutyaholmik, minőségi táp és a rengeteg foglalkozás..

2020. márc. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
45%
Utánvételes postával nem lehetne kiküldeni a kedves szomszéd után a dögöt? Egyébként betenném menhelyre azonnal. Ha törzskönyves, úgyis hamar elviszik. Egy állat ne érjen már többet mint az életetek amit épp darabokra szed.
2020. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
96%

Ha törzskönyves, és valódi tenyészetből való, nem csak egy törzskönyves szapitól, akkor a tenyésztővel fel kell venni a kapcsolatot, vázolni a helyzetet, és elvileg ő majd megoldja az elhelyezését. Ha ez nem járható, akkor a "gazdival" kell készíteni egy lemondó nyilatkozatot, és fajtamentést megkeresni.

Én nagyon szeretem a kutyákat, de így együtt élni egy ilyen problémás kutyával én sem tudnék.

2020. márc. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
66%

Most jó idő van, szerintem menjetek ki vele egész napra a kertbe! Ennél jobb alkalmad nem lesz, most már úgysem lesz iskola. Fárasszátok le amennyire lehet, aztán fokozatosan hagyjátok egyedül! Mindig növeljétek az időt!


Ha tavaszra ki tudjátok szoktatni és nincs már hideg, akkor nyugodtan kint tudjátok hagyni egész napra és kénytelen lesz kint végezni a dolgát. Akkor viszont nagyon dicsérjétek meg! Addig ne engedjétek vissza a házba, amíg nem pisilt meg kakilt.


Lehet nem fárad le rendesen és unalmában rombol, plusz van benne egy adag szeparációs szorongás is.


Csak fokozatosan tudod hozzászoktatni az egyedülléthez.

Azzal teszed a legrosszabbat, ha vinnyogás után beengeded a szobába, hogy hagyja abba. Ezzel pont azt érted el, hogy pontosan tudja, hogy ha visít, akkor egy idő után ő nyer. Nem mondom hogy nem lesz hosszú folyamat, de csak következetesen lehet megoldani és ez vonatkozik a család minden tagjára. A pelenkát meg ezeket a baromságokat felejtsd el, mert ezzel megerősítetted benne, hogy igenis a házban kell pisilni és szarni.


Ha végképp nem bírtok vele, akkoe viszont a tenyésztőt hívjátok fel, vissza fogja venni!

2020. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
34%

Ha a gazdája nem tud vele mit kezdeni, akkor adjátok el a nevében a pénzt meg küldjétek el neki érte.

Vagy ha nem veszik meg akkor adjátok oda a fajtamentőknek, majd azok jól járnak egy törzskönyves kutyával!

2020. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%

Amennyiben törzskönyves, mindenképpen a tenyésztőt keresd fel első körben. Egy normális tenyésztő segíteni fog. Vagy visszaveszi magához a kutyát, vagy segíteni fog neked gazdát találni.

Amennyiben mégsem segít, akkor keresd fel a francia bulldog fajtamentést. Ők átveszik a kutyát, rehabilitálják amennyire lehet, aztán keresnek neki gazdát.

2020. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
87%
"Vagy idejössz és elviszed 2 héten belül, vagy elajándékozzuk!"
2020. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
19%

Add el a dögöt és a pénzből engeszteld ki valamivel a többi kutyát akiknek szintén el kellett ezt viselni. Komolyan. Mit sajnálsz rajta? Förtelmes jószág. Nem az utcára dobod,lesz másik gazdája aki gondoskodik róla. Amíg bírja idegekkel. Ebből a nem szaporítós tényleg prémium példány is visszataszító,beteges és ezer allergiája meg mindenféle baja van. Hát még egy ilyen. Nem éri meg emiatt tönkremennetek. Most ez csúnyán hangzik,de az csak egy kutya.Nem egy gyereket adsz örökbe. Nem is ti akartátok. Biztos hogy nem olyan családtag mint a saját,akarattal szerzett kutyáitok amik most szintén szenvednek ettől.


Ha van tenyésztője,a legtöbb bármikor,bármennyi év után visszaveszi a tőle származó kutyát,jobb esetben ez a szerződésben is szerepel. Sőt olyan is van,ahol szigorú kitétel a jó bánásmód mert ellenőrzi és visszaveheti ha bántják vagy elhanyagolják.

2020. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
66%

Egy egy bulldog. Teljesen más hozzáállást kíván mint egy egyéb fajta kutya. Nem mindenkinek való.


Azt tudom javasolni, hogy vagy vedd fel a kapcoslatot a tenyésztővel, vagy keresd meg a Noé fajtamentést.


2 hónap alatt egy szeparációs szorongást már nagyjából mérsékelni lehetett volna, úgy, hogy van 4 másik rajta kívül.


Nem hibáztatlak, nem ti akartátok, de valamit ti is rosszul csináltok.


A szájkosaras tanácsot meg felejtsd el. Netto baromság.

2020. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!