Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok menhelyről? Jókor kell lenni, jó helyen?

Figyelt kérdés

Két 5 éves kisgyermekem van, volt már kutyám, de már régóta vágyom egy ilyen társra.

Leginkább a cavalier king Charles spániel tetszik, meg talán a vizsla, de nem ragaszkodom annyira a fajtához.

Venni nem szeretnék, inkább örökbefogadni max 1-2 éves kutyust.


Futni/túrázni is szeretnék vele, ezért jó lenne, ha bírná ezt is.


Körbenéztem a fajtamentőknél, de olyan hamar elviszik őket :(


Résen kell lenni?


Vagy ti tudtok még aktuális gazdikeresőkről, akikre illik a leírás?


2020. márc. 29. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fajtától eltekintünk, a fél menhelyi csapatra, ahol önkénteskedem, illene a leírás.


Keresd fel a közeli menhelyeket, mondd el az igényeiteket és szerintem tudnak majd ajánlani kutyust.


A fajtamentőknek pedig írhatsz szintén hasonló módon, nem konkrét kutyára rákérdezve, hanem csak az elvárásaidat + hogy te mit tudnál neki biztosítani kifejtve. Ezt nem írtad a kérdésben, de arra készülj, hogy a fajtamentés csak benti vagy kinti-bentinek ad örökbe kutyákat, már csak azért is, mert az ideigleneseknél is szabad bejárásuk van a házba.

2020. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok menhely nem ad ilyen korú gyerek mellé kutyát. Mielőtt nézelődsz a kutyák közt, ezt érdemes megérdeklődni. Az illatos útról viszont biztos tudtok kihozni, nézd meg azt.
2020. márc. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Illatosról bármilyen neked tetsző kutyát kivihetsz.
2020. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Vidd a gyerekeid es rogton latni fogjatok,hogy a kutya szereti-e a gyerekeket. (Szocializaltak-e gyerekre)


Az amstaffok egesz nap jatszanak kisgyerekkel. A babat betakargstjak,ort fekszik mellette es orzi. Nekem is par ev mulva lesz kisbabam es direkt amstaffot vettem.


De az egyednel teszteljetek porazzal,h birja a gyerekeket. Szoval nem a fajta hatarozza meg. Az egyik kutyank az illatos utrol van (pitbull) es mindenkit szeret,sose kezd problemazni semmin. Szepen jon vissza,amikor futunk. Boltba,jarmuveken is siman kozlekedik roblemazas nelkul. Mindent falattal tanitottuNk nekik.


Rengeteg menhelyen jartunk. Sok ferges, elhanyagolt kutyat lattunk. Az illatoson minden kutyat becsulettel kikezelnek meg borgomba ellen is allatorvossal. Oltva fereghsjtva kaptuk meg a kutyankat. Tokeletesen egeszsegesen.

1-2 eves kutya eleg keves szokott lenni foleg spaniel meretbol. A legtobb fajtiszta kutya bull tipusubol van menhelyeken illetve az illatoson. Altalaban meg tudjak ott is mondani,h ajanljak-e a kutyat az altalad eloirt feladatkorre. Nekunk is igaz volt a leiras.

2020. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Körbenéztem a fajtamentőknél, de olyan hamar elviszik őket :(


Hol? Mert én nagyon sok gazdikeresőt látok, akiknek nem találnak örökbefogadót.

2020. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös tudnál linkelni? Nekem amit behoz találat, azt már mind elvitték/nem aktuális
2020. márc. 29. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Több, mint 50 kutya van ideiglenes befogadónál. Ők mind gazdira várnak.

2020. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szétnézek mindenképp, mert itt még nem jártam! :)
2020. márc. 30. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!