Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem? Rosszat csinálo...

Mivel etessem? Rosszat csinálok így?

Figyelt kérdés
10 hetes kutyám Pedigree Junior táppal etetem(utánaolvastam,h nem jó) viszont emellett kap kiegészítésképpen,a száraz táp mellé párizsit,még alutasakos Kitekat cicakaját(bárányhúsosat),hogy könnyebben tudjon kakilni.Ugye ez nem gáz?
2010. júl. 26. 15:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam,hogy kap kiegészítésképpen párizsit vagy husilevest vagy házikosztot,mert barátnőmék kutyája 8 hónapos és nem hajlandó megenni a házi kaját csak a száraz tápot.Amúgy közép termetű lesz.
2010. júl. 26. 15:37
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

a párizsi tele van sóval, izfokozoval, tartosítószerrel

a macskakaja tele van fehérjével és taurinnal

a emberi kaja tele van sóval és füszerekkel

a pedigree alapjáraton egy kalap szemét ....

ezek közül egyik sem kell egy fejlödésben lévő kiskutyának


normális, minőségi kutyakajával kellene etetned (pro plan, acana, hill's ... millioszor leirta már mindenki)

lehet évekig nem veszed észre hogy most milyen rosszat teszel a kutyáddal, de majd amikor izületi problémás, vesebeteg, korpás, stb. lesz, akkor majd jusson eszedbe hogy kiskorában mivel etetted


szóvel de "gáz", nem is picit amit csinálsz

2010. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Jól van teljesen nyugodj meg!!Nem véletlen kértem ki az ittlévők véleményét!!Nem kell leharapni az ember fejét!Más miért tud normálisan válaszolni????Ne temesd már szegény kutyát..1 hete van nálam és igyekszek neki mindent megadni,ezért érdeklődtem,de Te biztos valami "állatdoki"lehetsz....fellengzős nagyképű válaszokból nem kérek!!!!!Köszönöm!
2010. júl. 26. 15:50
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én is inkább azt javaslom, hogy főzz a kutyának. Vegyél valami olcsóbb tápot egy éves koráig lehet prémium is ha van rá pénzed, úgy meg jobb és mellé lehet főzni rizst, tojást, csirke, pulyka, nyúl, sertés és marha húst. Mindet szigorúan csak főzve vagy sütve, így megelőzöd hogy betegséget kapjon tőlük. Ha nagyobb lesz fogkő megelőzésére adhatsz neki sertés fehér csontot vagy marha csontot ezt is főzve. A csirke comb csontot kerüld mert szilánkosan törik és kiszúrhatja a belét. Nekem westik vannak és nagyon jól elrágódnak a sertés csonton. A főzőlevét rá szoktam önteni a száraz tápra így jobban megeszik vagy néha adok kutyatésztát nekik.

2010. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen a csontokat sajnos tapasztalatból tudom,h mit szabad és mit nem.Boxeremnek nagybátyám tavaly adott csirkecsontot(mi nyaraltunk).Bélcsavarodást kapott 20 centit kioperáltak neki,kérdéses volt megmarad e.Doktor szerint nem a csonttól,de ki tudja.Azóta csontot egyáltalán nem kapnak.Csak furcsa nagytestű után 1 ilyen picurka:)
2010. júl. 26. 15:59
 16/22 anonim ***** válasza:
62%
Ok. Sokan nem jó tanácsokat adnak. Ha főzöl a kutyának, akkor csak húst főzz, nem kell mellé se rizs, se gyermei tészta se semmi vacak. A kutya húsevő, húst adj neki. Ha a hús mellett esetleg szüksége van valami más típusú ételre/tápanyagra a kutyának, az max zöldség (pl. répa, karfiol, karalábé). De rizsnek semmi tápértéke nincsen, semmi értelme. Ha esetleg egy 80 kg-os Bernáthegyije van az embernek, de nem tud naponta 3-4 kiló színtiszta húst főzni, akkor fel lehet keverni egy kis rizzsel. De a te kutyát még kicsi és fejlődésben van, ne etesd rizzsel, mert arra van a legkevésbé szüksége. Húst adj neki. :)
2010. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%

A f@szom a tudós szuperprémumtápotadjneki mert külünben rossz gazda vagy emberekbe.De tényleg.A fölsőbbrendű kioktatástól meg kiráz a hideg,mégis mit képzelnek magukról az ilyen konzumidióta korlátolt gyerekek.


A kérdésre a válasz, ha akarsz főzz nekik belsőséget, májat , farhátat, vagy eledelboltokban lehet kapni olcsón szárnyat. Én is vegetázom, mert büdös a fővő hús fűszer nélkül, de csak picit teszek bele.

Adhatsz mellé rizst is vagy lehet kapni különböző gabonamixeket pl gréti.(szerintem a fhérje mellett kellenek a kutyának gabonafélék is) ha azt beáztatod a hus levébe, és melléteszed a husit szeretni fogja.

Vannak kiegészítő kölyökvitaminok, ill. ha megengedheted magadnak, adhatod vegyesen a jóminőségű táppal.

Ha nem szeretnéd csak tápon tartani egész életében szerintem már most érdemes szoktatni a normális ízekhez.

2010. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
Akinek van ideje, meg gusztusa főzni a kutyának, az nyilván jól teszi, merthogy valóban főleg húsra van szüksége, de akinek nincs az igenis legalább egy kölyköt etessen prémium táppal, és ne pedigreevel. Ezzel a jövőt alapozod meg, ember gyereket se mcdonaldson nevelsz fel.
2010. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%
Igen, főzz neki, de mellette etess vele száraz tápot is. A Dog Chow a Pedigreevel egy árban van, de annál egészségesebb, én is Pedigreevel kezdtem de most Dog Chow-t adok neki.
2010. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

Ja, lehet neki főzni, csak épp minek?


Mikor egy jó táp, tökéletesen megfelelő.


Most álljon neki főzőcskézni a családnak, aztán a külön a kutyának is? Majdnem minden nap? Miközben a legtöbb ember örül ha a családjára meg tud főzni.


A táp egyszerűbb megoldás, és minden benne van ami kell a kutyának. Ennyi, nem kell ezt túl ragozni

2010. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!