Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon kockázatos törzskönyv...

Nagyon kockázatos törzskönyv nélküli huskyt venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A családdal vennénk szibériai huskyt,minden biztosítva van neki,amire szüksége lehet.Nézegettem kenneleket,viszont nekünk a 150-200-400 ezer Ft-ért egy kölyök kutya nagyon drága.Nem arról van szó,hogy nem éri meg,csak nézegettem és a közeljövőben várható almok felmenői mind díjnyertes kutyák,ezért ennyi az áruk.És mivel mi barátnak,társnak,”hobbi” célra vesszük így ez teljesen lényegtelen.Ami viszont abszolút figyelembe fogunk venni az az,hogy egészséges legyen mind testileg,mind lelkileg.Van állatorvos a családban,így ő feltudja majd mérni,hogy a szükséges oltások,féregetelenítések és minden egyéb meg van e.Nyilván több helyen megnéznénk és figyelembe vennénk a környezetet,a tartásukat,nem pénzelünk olyat aki úgy tartja a kutyákat.

A kérdésem tehát,hogy ha úgy látjuk hogy teljesen rendben van minden,egészséges a kiskutya,jó helyről származik,a szülők törzskönyvesek,akkor nem lehet nagy gond?

Köszönöm a válaszokat!



#kutya #husky #törzskönyv #állatbarát #siberienhusky #torzskonynelkul
2020. ápr. 5. 00:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Én annyit mondok, hogy a tk-s kutyánknak (kopogjam le) semmi baja nincs az ég adta egy világon. A mentett kutyánk, szapitól mentették, 1 évesen került hozzánk, a világ minden pénzét elviszi. Dp-s, patella ficama van (1-es ugyh nem műtik), allergiás, baj van a szemével és még sorolhatnám.


Gyógyszerek, spec táp, heti két fizioterápia, ízületvédő - ezek az extràk amik minden hónapban kellenek. Azon felül a normál - parazita elleni kűlső/belső védelem, felszerelés, játék, rágcsa akármi.

Ez, amit itt felsoroltam egy hónapban kb 100 ezer forint. 2 hónap alatt meglenne egy tk-s kutyára. A különbség csak az, hogy egy tk-s kutyát megvenni egyszer kell, ennek a szegénynek meg minden hónapban kerül ennyibe a tartása.


Én a helyedben spórolnék egy kicsit többet és vennék tk-sat.

2020. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd utcában van egy husky szuka. Évente 2x befedezte a szomszédja németjuhásza. Aztán abból megtartottak egy huskynak kinéző kölyköt, aki évente szintén 2x visszafedezi az anyját. A kutyáik átlagéletkora maximum 5-8 év, az anyakutya is úgy le van strapálva, hogy simán mondanám 10 évesnek.


Gondolom nem ingyen osztogatja a kiskutyákat, hanem 30-50.000 forintért, a sok hülye meg veszi, mert fajtatisztának látszik.


A tenyésztésnek épp az a lényege, hogy kiszűrjék az örökletes betegségeket, erősítsék a vérvonalat és a pozitív tulajdonságokat. És kivonják a tenyésztésből a beteges "hibás" egyedeket.


Ha mázlid van, nem lesz a szaporított kutyádnak egy életreszóló komoly baja, amire egy tenyésztőtől vett kutya árának a kétszeresét költheted. Ha nincs mázlid, akkor beteges lesz és a gatyádat is ráköltöd.

2020. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden mentett kutya beteg, de ennek ugyanúgy utána kell járni, mint egy jó tenyésztőnek.

Mentettem van, egészséges felnőtt, nem hoztam el sajnálatból a legesélytelenebbet, átgondoltam, mi fér bele az életembe, életmódomba, kiadásaimba... stb. Az alap orvosi kiadásokon kívül (kombinált és veszettség oltás, féreghajtó, élősködők elleni külső védelem, az ivartalanítással már nem volt gondom, mert már ivartalanítva jött hozzám) csak 2-szer volt megfázva, speciális gyógytápra sincs szüksége. Mondhatnám, hogy szerencsém van, de nem, mert én utánajártam, és vannak más egészséges kutyák is menhelyeken, több ismerősömnek is van mentett kutyája, akire nem költenek vagyonokat egészségügyi problémák miatt, egy sima fertőzéstől, megfázástól, balesettől pedig nem véd a törzskönyv.

Normális menhely, fajtamentés nem sóz rád olyan kutyát, aki visszakerülne hozzájuk, mert rosszul méred fel a helyzetedet, kivizsgálják, szűrik, kezelik őket.

A szánhúzó fajtamentés is szerintem a jobbak közé tartozik, ők aztán főleg nem adnak ki akárkinek kutyát, rendszeresen posztolgatnak, hogy mire kell odafigyelni ezeknél a kutyáknál, hogy nem elég a 2 méter magas kerítés, mert egy husky simán átugorja... stb.

Szapitól ne vegyél kutyát, mert azzal azt támogatod, hogy folytassák, de ha hozzád való egy szánhúzó, akkor a fajtamentés jó választás lehet törzskönyv nélkül, viszont meg kell felelned a feltételeiknek, és ha nem kapsz tőlük kutyát, az nem azért van, mert ki akarnak veled cseszni, hanem azért, mert nem hozzád való a fajta.

2020. ápr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen, az. Egészségügyi problémák szempontjából már nagyjából kifejtették az előzőek, hogy mi a probléma, amit viszont kevesebben említettek, az a temperamentum. A legtöbb szaporítós husky, amit ismerek, mégha egészséges is fizikailag, rettenetesen ideggyenge, illetve vagy 0 energiája van, vagy rettenetesen hiperaktív és nehezen kezelhető, még husky viszonylatban is.

Szerintem megéri tk-s kutyára spórolni, egészség, temperamentum és a tenyésztőtől kapott támogatás miatt is.

Egyébként 150-200 ezerért egy tk-s kutya nem drága, az én akitám majdnem 400 ezer volt, és nem is kiállítási célra vettem.

2020. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a hasznos tanácsokat mindenkinek!!Végül váltottunk malamutra és ma le is foglaltunk egy csodálatos kislányt,szóval nagy az öröm!!:)


Ui:A drogos nekem kicsit túlzás,de biztos vannak ilyenek is:(

2020. ápr. 10. 18:35
 16/17 anonim ***** válasza:
31%
Aha...mert a malamut olcsób...
2020. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Dehogyis...egyáltalán nem azért,nem kell egyből belém kötni :) Nagyon sokat gondolkodtunk milyen kutyafajta legyen,felmértük,hogy melyiknek az igényeit hogy tudjuk teljesíteni.Amikor kiírtam a kérdést a husky volt láthatáron,de apum meglátott egy malamutot és egyből beleszeretett,ahogy énis!

Egyébként megsúgom,nemhogy nem olcsóbb,hanem drágább is :D

Kellemes ünnepeket! ;)

2020. ápr. 10. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!