Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Életbe lépett már ez a törvény?

Életbe lépett már ez a törvény?

Figyelt kérdés

[link]



Ez végre megállíthatja a kutyák szaporítását szerintetek?


2010. júl. 26. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már július van, már életbe lépett.

És nem állíthatja meg, most is hirdetések tömege szól chippezetlen kiskutyákról, szaporítótól, véletlen keverékekről, mami kedvencének egyetlen almából-chippezetlenül. Amíg nem tartatják fölösleges meghozni is.

Állatvédelmi törvény is van, de mégsincs tele állatkínzókkal a börtön, pedig vannak páran.

2010. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, csak úgy gondoltam, hogy betartják-e a szaporítók? Teljesen jónak tartom a törvényt, ezzel talán meg LEHETNE akadályozni, hogy annyi kutya kerüljön utcára, sintértelepre...
2010. júl. 26. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
2%

A kutyák szaporítása miért lenne állatkínzás?!

A nagymamáméknak van egy keverék szuka kutyája,akinek elméletileg nem születhettek volna kölykei!De most van 2 kiskutyája,2 hónaposak,a lány kiskutyának már van gazdája.És nagyon cuki kutyák!:)

Tehát nem akartak a nagymamámék a kiskutyákat,de mégis megszülettek!Az anyakutyának nincs semmi baja,igaz kicsit lefogyott,de hát ez a vemhességgel,kölyökneveléssel jár:)

És ez a törvény nyilván már életbe lépett:)

2010. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előzőnek: Nagymamádnak mond meg hogy ne szaporítson kutyát,mivel a kiskutyák előbb-utóbb menhelyeken fogják végezni
2010. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Azért állatkínzás, mert a nagymamád csak elpasszolja majd a kölyköket, és azok a menhelyen fognak kikötni vagy az utcán üti el őket az autó.

És tetetett beléjük chipet?

Remélem az állatorvosok minden új kutyánál ellenőrizni fogják és feljelentést tesznek, ha nincs chip.

2010. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már írtam:ŐK NEM AKARTÁK,HOGY LEGYENEK KISKUTYÁK!!!

Kapott valami oltást,vagy nem tudom,amit azért kapott,hogy ne legyenek kiskutyák.De hát a kóbor kankutyák...

De a nagyszüleim csak olyan gazdinak adják a kicsiket,akit ismernek,és tudják,hogy szerető otthonuk lesz,és nem fogják majd az utcán végezni:)

Nem tudom,hogy van e chipjük.

2010. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem állítja meg a szaporítást sajnos , nincs aki ellenőrizze a dolgot , sok állatorvos ha bevisznek hozzá egy kutyát le sem ellenőrzi és meg sem kérdezi h van-e a kutyában chip.(sőtt már olyat is hallottam vissza , hogy nem regisztrálta a kutyát csak belerakta a chipet)
2010. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Idéznék egy régebbi kommentemből:

Nem az a baj, hogy ő vagy a leendő gazdák kidobják, hanem ezek leszármazottainak a helyzete bizonytalan. Ha csak 4 kutya születik, és csak kettőt szaporítanak megint tovább, és azoknak is csak négy kölyke lesz és így tovább, akkor ki lehet számolni az hány kutyát jelent. Ezeknek ő már nem tudja garantálni, hogy jó sorsuk legyen, mert nem is fog tudni róluk, és ki tudja, milyen emberhez kerülnek.

2010. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a szaporítók továbbra is nyomják bátran chip nélkül, ha erre voltál kiváncsi, de ez is látszik a hirdetésekben.
2010. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!