Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjem tanítani a 6...

Mikor kezdjem tanítani a 6 hetes kutyámat?

Figyelt kérdés
tudom hogy 8 hetesen lehet elvíni hogy szocializálodjon és aki csak enyit akkor írni az ne is írjon ! és már így is ö volt az alomba meg még két szuka
2010. júl. 27. 09:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
szerintem még ráérsz vele. én a labrador kutyámat kb 4-5 hónaposan kezdtem tanítani pacsit adni, ülni, játszani, sétálni. és gyorsan meg is tanulta, mindent tud. szerintem sosincs késő. igaz, később nehezebb, meg egy 5-6 éves kutyát szinte lehetetlen, de azért még fél éves - éves kutyát simán lehet. most még legyél mellette, simogasd, játssz vele, de én még nem tanítgatnám. és én nem értek egyet azzal, hogy kihat a kutyára, hogy mikor hozod el, stb. nekünk az életünk során nagyon sok kutyánk volt otthon. mind más és más. más korban, más körülmények között hoztuk el, neveltük. volt, amelyiket verték az előző gazdik és mi neveltük szerettük. volt amelyiket 3 évesen hoztuk el. volt fajtiszta és keverék. mindegyiket igazán szerettük, neveltük, szinte családtagok voltak, és mindegyik nagyon okos kutya lett aki szeretett minket. és nem volt semmi bajuk. elvoltak, olyanok voltak amilyenek, akkor is nagyon szerettük őket. és ők ezt érezték. úgyhogy szeresd, tanítgasd, de nem kell rögtön pszichológia egy kutyának meg szocializálás meg ilyen "érdekességek". legalábbis én tapasztalatból ezt mondom. tudod, kinek mi a véleménye és tapasztalata.
2010. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
én is így eddig te adtál a legnormálisabb választ
2010. júl. 27. 10:14
 13/25 anonim ***** válasza:

4-5 hónapos korára felvesz egy csomó rossz szokást - ha nem neveled/tanítod addig.

A kutya tanításban a legalapvetőbb szabály h ne hagyd a kutyát hibázni amíg tanul - h a jó rögzüljön. Később, amikor már tudja egyszer kétszer hagyhatod, h azt is megtanulja h mik a határok mi a nem helyes. Megfigyelés h a rossz mindig könnyebben rögzül.


3,5 hónapos kis kutty:

http://www.youtube.com/watch?v=_9ZDNXO-J4U


ha nem is ilyen szinten, de simán taníthatod bármire.

2010. júl. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem tom mikor kaptad a kutyádat, gondolom pár napja, de egy tippem van: ne a gép előtt ülj és döntsd magadból a kérdéseket, hanem menj ki hozzá, mióta a te kérdéseidet olvassuk, már kezd unalmas lenni.Kutyavásárlásnál különben is elölre szokás felkészülni, nem mikor már ott van.
2010. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
hagyuk erre nem írok semmit de amúgy is alszik a csöpség
2010. júl. 27. 10:59
 16/25 anonim ***** válasza:

Egyelőre hagyd játszani, még legalább egy hétig. Én úgy kezdeném a tanítását, hogy amikor magától leül, akkor adnék neki egy jutit. Aztán megint és megint. Előbb utóbb oda fog ülni eléd, hogy "nézd mit tudok!" na, akkor nagyon megdícsérném, és mondanám, hogy milyen okos vagy, ülsz! Előbb-utóbb látványosan direkt ülni fog, ekkor elkezdheted neki mondogatni, hogy ül, mikor készül leülni. Kicsit lassab így, de játékos, és szeretni fog tanulni, és szívesen fogja csinálni. Ne tanítsd, csak jutalmazd meg a neked tetsző viselkedést, és idővel direkt produkálni fogja. Aztán ugyanez a fekvéssel is. Ha látod, hogy lefekszik, tolj az arcába egy virsli kockát. Idővel ezt is direkt fogja csinálni.


A komolyabb tanítással még ráérsz pár hónapot, most csak azzal foglalkozz, hogy jutalmazd meg ami neked tetszik, és szólj rá, ha valami nem tetszik.

2010. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
KÖSZI
2010. júl. 27. 11:11
 18/25 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt a klikker tréning alapja - klikker nélkül. Klikkerrel hatásosabb és gyorsabb az eredmény. De ahhoz kondicionálni kell a kutyát a klikker hangjára, h tudja h utána mindig kaja jön, így a klikkerrel könnyebben és pontosabban meg tudod jelölni azt a viselkedést amit el kívánsz érni és nem lesz véletlenszerű és hosszadalmas.
2010. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%

Mondták, hogy nem hat ki a kutyára, mikor hozzák el, és példának felhozzák, hogy "3 évesen"... egy 6 hetes és egy 3 éves kutya közt ég és föld a különbség, minden szinten!


Ekkora erővel a következő kutyámat már 2 hetesen elhozom, amikor épp, hogy kinyílt a szeme, meg épp hogy megbír még állni a saját lábán, de 30 cm távolság még felér neki a maratonnal... Mert nem fog rá kihatni, mondjuk csak alapvető dolgokat nem fog tudni teljesíteni játék közben, amire meg én tanítom, az fel sem ér azzal, amit az anyjától tanulna, meg a testvéreitől.


Semmi baja nem lett volna a kutyádnak, ha egyedül marad az anyja mellett! Voltak nekünk is kiskutyáink, volt olyan, aki +4 hetet, 12 hetes koráig egyedül volt az anyja mellet. Sokat játszottak, vagy csak heverésztek a fűben, egymáshoz bújva...


Tanítani ráérsz még, inkább játssz vele még... Nem kell fejest ugrani rögtön a vízbe, mindent szépen lassan.

2010. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

igen, így van, csak nem akartam bezavarni a szaporítót, aki szaporítótól vette a tovább szaporítani szánt kutyáját ilyen modern képzési módokkal, meg magyarázással, mint a klikker.


És talán nem klikkerezni még mindig jobb, mintha rosszul klikkerezne, de klikkk nélkül is működik a technika.


Remélem a kölyök nevelés közben megszereted a kutyát, és szerzel annyi alázatot a csodálatos faj iránt, hogy kicsit megváltozik a véleményed arról, amit tenni készülsz, és nem ilyen sorsa juttatod szegényt: [link]

2010. júl. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!