Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaválasztás előtt állok,...

Kutyaválasztás előtt állok, ötletek?

Figyelt kérdés

Benti lenne, legelső kutyának szeretném

és ha netán úgy van akkor védjen is meg.

Tippek/ötletek?


2020. ápr. 12. 05:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nagyon tetszik a német Juhász, de gondold végig, hogy a kutya igényei/jellemzői összeegyeztethetőek-e a te életeddel. Lehet, hogy panelban is tudnád jól tartani, de szerintem nem az első kutyád.
2020. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
18%
Ne haragudj de szerintem egyik kutya se való panelba.. szegényeknek kész kínzás. Egy kutya kintre való! Én azt ajánlom ha mindenképp kutyázni szeretnél, menj el egy menhelyre nézz ki egy aranyos kutyust és rendszeresen látogasd kérd ki és vidd el sétálni. Így legalább kutyázhatsz, de még is jó helyen van a kutyus nem szenved nálad a panelban.
2020. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyák akik igenis bentre valók kedves utolsó.


Egy csivava kint megfagy. Ugyan így egy olyan kutya amelyik nem tud téli bundát növeszteni mert csak 1 rétegű a bundája.

Illetve vannak azok a kutyák akik annyira emberközpontúak hogy ha a gazdi bemegy akkor ő is hiába van tárva nyitva az ajtó akkor se akar ki menni.


Tehát ez hogy a kutyának panelban kínzás egy nagy hülyeség. Vannak kis és nagy testű fajtáknis amik csak bent tarthatóak mert kint megfagy esetleg nyáron meg hőgutát kap kint.

2020. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Tudod mi a kínzás, 32-es? Egy szánhúzó kutyát kint tartani a 40 fokban!
2020. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
akkor bentre egy golden retriever megeri?
2020. ápr. 27. 19:06
 36/41 anonim ***** válasza:
50%

Igen bentre jó egy goldi.

Okos kutyák, családcentrikusak és pont annyira mozgékonyak amennyire kell.

Néha fésülgetni kell dehát szerintem ez jó kis kapcsolatépítés lehet.


Fontos hogy tenyésztőtől vedd, hogy ne legyen ideg gyenge és az elvárásaidat kielégítse.

2020. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Shiba Inu
2020. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Nekem törpe tacskó ez első kutyám imádja a gyerekeket és nevelni is konnyű

Valami hihetetlenul okos

Játékos

Könnyen tanítható

Csak hamar megsértődik😁

2020. máj. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Igazából bármilyen kutyát tarthatsz lakásban, barátom egy csehszlovák farkaskutyával él 40 négyzetméteren.

Ha kellően lemozgatod (fajtától eltérő a mozgási igény, van amivel sportolni is muszáj, hogy kielégítsd az ösztöneit), és eléggé takarítás mániás vagy (főleg vedlési időszakban fontos :D), akkor igazából bármilyen kutyát választhatsz, ami közel áll a személyiségedhez.

2020. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A kutyára is gondolni kell. Vannak kutyák amik egyszerűen nem valók panelba. Lehet hogy szomszéd Józsi ott tartja, de akkor se oda való. Ahigy előttem is mondják vannak kulyák amik szétszedik a házat ha unatkoznak mert olyan nagy a mozgásigényük. Barátnőm is tartott nagyobb kutyát a lakásban, de nem lehetett megmozdulni tőle. Bárhova mentem összeütköztem vele. Mivel kicsi volt a lakás, elkerülhetetlenül bement mindenhova, és hozzádörgölődzött mindenhez és mivel nagy volt minden kutyaszőr volt. És nem elég neked odafigyelni hogy unalmában ne menjen be abba a kis konyhába hogy beleszagoljon az ételbe, hanem a családtagjaidnak is mikor te nem vagy otthon. Ők is oda tudnának erre figyelni?

Csak azt mondom hogy egy kisebb termetű nyugodtabb kutyát jobban el tudok képzelni benntre. Ha esetleg lesz házad abba később még mindig tudsz venni nagyobbat. Tudom hogy nem ezt a választ vártad, de egy rövidebb szőrűt vagy kisebbet ajánlanék.

2020. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!