Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya viselkedés változtatás...

Kutya viselkedés változtatás kutyaiskola nélkül?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztunk haza egy egy év körüli menhelyes kutyát. Itthon már látszik, hogy megnyugszik, de a séta egy rémálom. 35 kilós kutya, erős, keverék nagyon izgatott lesz minden zajra, a galambot kergetni akarja, az autóktól is bezsong, a kutyákról nem is beszélve! Ha egyszer a sarkon szembe jön egy kutya, annyira megőrül, hogy alig tudom elvinni onnét, azután pedig le se nyugszik arról a szintről. Egyből rohanna oda, félek, hogy 50 kg-os lány létemre sérülést fog okozni. A menhely környékén is vittem sétálni, sokkal szebben közlekedett, nem gondoltam volna, hogy ez lesz, azt mondták, jól kijön más kutyákkal, nem problémás. A pórázt csak akkor teszem rá otthon, amikor leül, majd lefekszik és el is néz róla, mégvárom, míg megnyugszik. Az ajtón én megyek ki először, most kezdi megérteni, többször kell nekifutni, de sokadszorra szépen vár. A másik baj az, hogy ha futnék vele a pórázzal, hogy fáradjon, elkezd rám ugrálni erőből és harapni is, nem tudom lelökni, mert csak még jobban csinálja. Próbálok határozott maradni, de félek, hogy ez a harapás egyre erősebb lesz, ezért is félek a sétától. Szeretnék menni kutyaiskolába, mindennél jobban, de a vírus miatt nem lehet. Próbálom a fordulós módszert, de mindig másra figyel, szimatol, húz, egyből újra és újra, mindig egyből megfordulok, de semmi, általában rám se néz, próbáltam magamra terelni a figyelmét, de megunja, vagy elkezd ugrálni és harapni. Naponta

4-5-ször megyünk sétálni, van egy kutya futtató nem messze, de rengeteg kutyás van, még most is mindig többen vannak bent, nem merem bevinni ezek miatt.

Mit csinálok rosszul? Kutyások, segítsetek, kérlek! Talán jobban kellene bíznia bennem, azért nem figyel rám, idő kell?



2020. ápr. 13. 11:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3#!


Kiképző tanácsára meg is vettem a retriever pórázt, azt mondta max. 10 mm vastag legyen, ez pont annyi, ez volt csak. De most olvastam, hogy ez hatástalan lesz, mert vastag... :(

Igazad van, a szájkosár jó lenne. A kiképző azért mondta, hogy felesleges, mert szerinte ha lekerül róla előbb-utóbb, ugyanúgy folytatja...

A kutya a menhely szerint bull típusú keverék LEHET. Páromnak volt korábban, nem vagyunk előítéletesek, szerintem nem a fajta miatt ilyen. Egyébként hosszú szőrű, nagyobb, mint egy pitbull, másabb sokkal, mintha németjuhász is lenne benne a szőrzetét látva. Tehát ezek csak feltételezések egyébként is.

2020. ápr. 14. 18:57
 12/13 A kérdező kommentje:
Vettem szájkosarat, ebben szépen sétált, nyilván zavarta és lekötötte a figyelmét. Tudtunk futni is kicsit, megpróbált rám ugrani közben, de egy ugrás után abbahagyta, mert nem tudott harapni. Nem tudom, jó döntés volt-e a szájkosár, hiszen ha lekerül róla, ugyanúgy tudja majd folytatni... Nem?
2020. ápr. 16. 17:10
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó döntés volt,így le tudod mozgatni .Ha nem szenved a mozgáshiány miatt kevésbé lesz ideges,izgága,és tudod nevelni,tanítani is . Egyáltalán nem biztos,hogy néhány hét múlva is harapni akar majd .
2020. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!