Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 emeleti lakásba fogadnátok...

3 emeleti lakásba fogadnátok örökbe egy kistestű kutyát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk kutyát,csak a bibi az hogy a 3-on lakunk és sajnos nem kertes házban.A kérdésem az lenne milyen egy kutyával emeletben?És h ti tartanátok e kutyát emeletben?
2020. ápr. 13. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A városban élő embernek is van igénye a kutya társaságára és 99%-uk nem kertes ház földszintjén lakik.

És ez így van, mióta a városok kialakultak, a városi embereknek is voltak kutyáik.

Legfeljebb ha nincs lift, akkor a kezedben kell levinni, mert a kutya gerincét károsan koptatja a lépcsőzés.

2020. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
9. emeleten lakom, és fajtamentéstől fogadtam örökbe egy kistestű kutyát. Viszem sétálni, kocogok vele, tanítom, amíg nem volt ez a koronapara, túrázni is jártunk, ha véget ér ez az időszak, megint megyünk, itthon egy nyugis lustaság, csendes. Ha foglalkozol a kutyával, és az életmódodhoz választasz megfelelőt, akkor nincs vele gond lakásban.
2020. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem.

Nagyon szeretne a gyerek kutyát, de nekem nincs energiám arra, hogy munka előtt, munka után, bármi is legyen, vinni kell a kutyát sétáltatni, hazaérve takarítani utána, a szőnyegből a szőrt porszívózni. Az etetője körül folyamatosan takarítani.

És a kutyának sem gondolom hogy jó, hogy egy zárt lakásban legyen egész nap egyedül.

2020. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Én nem. Nem tenném ki a kutyám a napi 8-9 órás várakozásnak, hogy hazaérjek. Se pisi,se szaglászás, semmi...

Azért nem szabad elfelejteni, hogy a kutya egy állat. Nem ember! Még az embernek is egészségtelen bent lenni a panelban egyfolytában. Nemhogy egy kutyának.


Csak részmunkaidős állás mellett gondolom elfogadhatónak a benti kutyatartást.


Köszönöm a lepontozást, DE:a kérdező véleményre volt kíváncsi!!

2020. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Én is szeretnék, de: nem az a gond, hogy ölben kell levinni, felhozni. Baromira utálnék pl. hajnalban esőben sétálni, utána lábakat mosni, felmosni. Amíg meg nem tanulja, hogy nem kell ugatni egész nap, amíg egyedül van, hallgathatnám a szomszédok panaszáradatát és még igazuk is lenne. Nem tudnám kire bízni, ha el kellene mennem pár napra otthonról és nem vihetnél magammal.
2020. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt kutyám lett, sokáig én is úgy gondoltam, hogy lakásba ne, aztán aktívabb életem lett, és ezzel együtt erősödött a vágy, hogy ehhez én szeretnék egy kutyát, akivel közösen tudok sportolni. Teljes munkaidőben dolgozom, alap esetben nem otthonról, és tömegközlekedek munkába, de a kutyámat elnézve ő itt remekül érzi magát, még úgy is, hogy lakásban él. Amikor megyünk, akkor mozgunk annyit, hogy itthon csak heverészik és alszik, és nincs folyamatos mozgásban, mint egy Duracell nyuszi. Persze vannak nála jóval pörgősebb kutyák (pedig ő is tud sokat menni, egész nap is, ha arról van szó), meg vannak jóval kisebb mozgásigényűek is. Nagyon sok rossz példát is látok, főleg, ha túrázni megyünk valahova, hogy ott vannak kertben a kutyák, de vicsorognak, ugatnak mindenkire, látszik rajtuk, hogy nincsenek lemozgatva, csak elvárják, hogy legyen elég a kutyának a kert és mozgassa le magát, ez nem így működik, a kutya nem mozgatja le magát a kertben, napok/hetek alatt minden inger ismerős lesz neki. Ha valaki kutyát szeretne, szerintem elsődleges szempont, hogy mérje fel a saját életmódját, és ahhoz válasszon kutyát. Én így tettem, és nem bántam meg, kifejezetten jólesik munka előtt levinni sétálni, így nem úszok el annyira a reggeli készülődéssel, mint amennyire korábban jellemző volt rám, hiszen van egy rendszer, és munka után is jólesik levinni a kutyát, és elengedni a munkahelyi stresszt azzal, hogy akkor és ott csak vele foglalkozom, rá figyelek, futásnál, túránál megnyugtató, hogy velem van, nem egy harci kutya, de távol tart problémás, gyanús alakokat a jelenléte, sportban még jobb teljesítményre ösztönöz, fejlődtem általa futásban, és új barátaim is lettek általa. Most is itt alszik a lábamnál.
2020. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, nekünk 3 kistestű kutyánk van. Lépcsőn viszont kézbe kell vinni, ha nincs lift, mert nem tesz jót a gerincének.
2020. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! En is tartottam pont a 9-en a spanielemet (azota mar elkoltoztunk). Eleve mi akadalyat latod? :)
2020. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!