Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki megkérdezi hogy meg simogathatja-e a kutyádat?

Figyelt kérdés
A szituáció koronavírus nélkül van.

2020. ápr. 15. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Én örülök neki, szívesen megengedem.


Egy nagyobb testű fekete mudim van. Az általános reakció arra, ha sétáltatom az, hogy a túloldalra is átmennek az emberek.

Pedig megállunk, leültetem, míg el nem megy a gyalogos. Dehát fekete kutya, félelmetes :))))


Meg szokták kérdezni, milyen fajta, elmondom, hogy mudi, hogy magyar fajta. Kb ufónak néznek. Nem ismerik.

2020. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

El is várom, hogy megkérdezze :D Anélkül iszonyat bunkóság csak úgy nyúlkálni más kutyájához. "Sajnos" nekem kistestű kutyám van, ami bekapcsolja a villamoson a jajdecuki reflexet és nyúlnak oda kérdezés nélkül full idegenek... Se én, se a kutya nem szereti, általában el is húzódik (mentett kutya), ha meg én húzom őt arrébb akkor jön a pff debunkó...

Nem tudom, más babakocsijába se nyúlkálok be, hogy simogassam a pulyáját, ő miért akarja az én ölben tartott, vagy ölemben ülő kutyámat taperolni?

2020. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Mentett kutyám van, ilyenkor mindig jelzem, ha ismeretlen simogatná meg, hogy nem tudom, hogy reagál a kutya, úgyhogy óvatosan, ha gyerek akarja simogatni, lefogom a kutyát, előbb a kezét nyújtsa a kutya felé, hogy megszimatolja. Volt, aki ezt nem vette figyelembe, a kutyám meg reflexből elhúzódott behúzott farokkal, és nem engedte simogatni magát. Akik figyelembe veszik a kérésemet, nem tesznek hirtelen mozdulatot, azoktól nem menekül így.
2020. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Elvárom, hogy megkérdezze, még akkor is, ha a kutyám kerten kívül túlságosan is barátságos, és általában látszik is rajta, hogy szívesen fogadja a "hódolókat".

Amúgy 1-2 kivételtől eltekintve meg szoktam engedni. Kivétel, ha előtte felhúzta magát, és túl van pörögve vagy látom, hogy abban a szituációban mégsem evő a dologra. Kisgyerek esetében pedig a gyerektől is függ; pl. ha látom a gyereken, hogy túl félszeg vagy még nem elég empatikus vagy egyszerűen túl p*fátlan. Plusz ha nekem nagyon antipatikus az illető.

2020. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Nekem egy kölyök labradorom van. Nálunk úgy néz ki, hogy mindenkihez oda akar menni, én próbálom letiltani, aztán aki nem kutyás, az csúnyán néz, a többiek meg megkérdezik, hogy simizhetik-e, mert két lábon áll, annyira oda akar menni. :D

Én nem vagyok olyan nyitott, mint a kutyám. Legszivesebben mindenkit kikerülnék, de persze szoktam hagyni, csak figyelmeztetem őket, hogy fel is ugrál még.


Két rossz pillanatunk volt, egyszer nem tudtam időben megfékezni és gyorsan közeledett egy család, az ovis gyerekhez oda szaladt barátságosan (kb 3 hónapos volt) és a gyerek nagyon sikítani kezdett. Az apja dühös volt, de az anyja leszidta, hogy mit hisztizik egy kölyök kutyáról.


A másik esetnél egyszercsak odarohant hozzánk egy gyerek, hogy ő simogat, az anyja meg irtó messze állt, az ovi kapujában. Kicsit lefogtam a kutyát, hogy ne ugráljon rá.

2020. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Örülök.


Sokszor bunkók konkrétan letámadnak. Kedvencem mikor 5-6 éves gyerek, hátulról majdhogynem ráugrik a kutyára. Ha szólok érte akkor rohadjak meg.


Egyébként szerencsére sokan vannak akik megkérdezik. Pl amerre én szoktam sétáltatni van egy család akik sokat játszanak a parkban, 2 kisebb forma gyerek meg egy nagyobb, nincd kutyájuk, nem is lesz mert a szülők nem szeretik őket.

De nem félnek és nem utálják a kutyákat, mindig megkérdezik megsimogathatják-e


Lehet normálisan is gyereket nevelni

2020. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azt nem gondoltam,hogy van olyan aki kérdezés nélkül meg simogatja más kutyáját....Többségébe úgy vettem észre hogy a nagy kutyák sokkal barátságosabbak(Általában,de ez persze fajtától meg a kutya szemilyiségétől is függ.),mint a kicsik.Csak néha látom,hogy egy kutya nagyon barátságos és akkor oda megyek,ha úgy van.Változó,hogy épp mit reagálnak van aki hozzá van szokva.Volt olyan is hogy meg voltak lepődve.(mivel nem a fajtát nézzem hanem hogyan viselkedik a kutya.)Például fekete Mudihoz is mentem már oda.Néha bele gondolok hogy,vajon mennyire idegesítem ezzel őket.Szívesen várok még válaszokat.
2020. ápr. 15. 14:52
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem értem,hogy miért lettek páran lepontozva,de mindenkinek ment 👍
2020. ápr. 15. 14:54
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

Ciganyoknak soha nem engedem. Mar nagyon sokszor akartak kiprovokalni harapast. Pedig a kutyam nagyon aranyos,nem agressziv,igy nem sikerult nekik.


Mas szimpatikus embereknek megengedem,akirol megallapithago a jozan itelokepesseg.


Kerdes nelkul is megsimogathato. Nem harapja meg,mert nem ingyen hozzamcsapott kutya.

Ha meg elkezdenek vele jatszani,annap a harapasnak nincs nyoma.

Cane corsom van.

2020. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem szoktam engedni. Nem mások játékszerei a kutyáim. De természetesen udvariasan szoktam visszautasítani.
2020. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!