Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni, hogy...

Hogy lehet leszoktatni, hogy séta közben a kutya ne rohanjon más kutyákra vagy macskákra?

Figyelt kérdés
Ha már viszonylag jól sétál test mellett,de még kell fegyelmezni,húzni rajta.Viszont ha más kutyát meglát akkor már indulna neki.Erélyesebben kell fegyelmezni? A figyelme akkor is ott ragad.1 éves múlt.
2020. ápr. 15. 19:29
 1/6 anonim válasza:
63%

szia:)

anno ilyenkor, én tettem vele egy éles kört és elindultunk a másik irányba

2020. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Nyershus kicsire felkockazva. Egyenes parancsot gyakorolni. Egyenes! Megcsinalja,megy a falat. Kezjelekre tanitsd,ne szolj hozza. Akkor mindifg hatranez. Addig nem mast nez!! Egyenes jelre menjen a falat. Kutyak jelenleteben is a falat az orra elott es ugy add. Ha nem elotte kapott epp enni,akkor valszeg hasznalni fog!!
2020. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Én mindig egyből megdícsértem amint elfordította róla a tekintetét vagy kicsit is más irányba lépett. Juti falattal. Eleinte sokára volt ez csak, de egyre jobb lett az ideje. Tegnap már úgy eltudtam hívni hogy nem kellett húznom a pórázzal.

Parancs szó legyen rá

2020. ápr. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

El kell terelni a figyelmét. Neked kell előbb meglátni a másik kutyát. Nekem még szokott segíteni, ha leültetem, és várunk, míg a másik kutyával elmennek. Én most pont azt akarom elérni, hogy közömbös legyen más kutyákkal, amikor együtt kocogunk, ezt néha megnehezítik a póráz nélkül sétáltatók, akiknek a kutyája odarohan az enyémhez, én meg meg kell, hogy álljak, ha nem akarok orra esni. Viszont egyre jobban haladunk, szóval ha egy másik kutya nem rohan oda, akkor az enyém is jól irányítható, nem kanyarog el összevissza.

Macskánál én az enyémen azt vettem észre, hogy erősebb a kaja, egyszer, mikor hazafelé mentünk, jött egy kajafutár, a kutyám a közelebb lévő macskát észre sem vette, a kajafutár kezében kajával annyira lekötötte a figyelmét. Szóval az enyémnek jól el lehet terelni a figyelmét valami jó erős szagú étellel.

2020. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha kiskorában nem volt meg a megfelelő szocializáció ott lehet a kutya elásva. A kutyád valószinűleg félelemből támadhat a kutyára, mert nem akar sebezhetőnek mutatkozni. Ezt elkerülheted, ha viszel magaddal pár különleges jutalomfalatot, pl. virslit, sajtkockát, de olyan dolog legyen, amit a kutya csak ritkán kap. Figyelj nagyon, és jegezd meg, hogy hol laknak azok a kutyák, akikre ugrik a kutya. Amikor séta közben közeledtek, ültesd le a kutyát, és jutalmazd meg. Mikor még közelebb értek, figyelj rá, hogy a kutya még ne lássa a másikat, és hajtass végre vele egy kissé nehezebb trükköt, de az előzőt is ismételheted, lényeg, hogy csináljon valamit, amiben jó. Jutalmazd meg, és ahogy közelebb, és közelebb értek, folyamatosan trükközz a kutyával, és jutalmaz, dicsérd érte. Minden nap menjetek egy kicsit közelebb az ,,ellenfél" hez, de ne vidd túlzásba épp csa addig, amig a kutya még nyugodt. Ahogy csökken a távolság jutalmazd a kutyát finomabb falatokkal, és ne felejtsd el a trükköket sem, percenként csinálni.

Hogy ez mire jó?

1. Elfeledteti a kutyával, hogy közeledtek a másikhoz.

2. (és ez a legjobb az egészben) a kutya megtanulja, hogy más kutyák jelenlététben trükköket mutathat be, amiért ráadásul még jutalmat is kap. Ez elűzi a szorongását, és megtanul nem félni. Persze még sokáig ismételtesd a gyakorlatot, vagy ha nem, a jutalmazd ha más ellenségesnek tűnő kutyát láttok.


Hát ennyi lenne röviden.

Elmondom, hogy ez nem a saját fejemből pattant ki, ha a kutya szorongásáról és ennek a problémának a bővebb megoldását is látni akarod, akkor esetleg rendeld meg a STRESSZOLDÁS KUTYÁKNAK cimű könyvet, erről a linkről


[link]


Ezt a könyvet még azoknak, akik állatorvosos problémával, autózós kutyás és egyéb hasonló kutyás problémával küzdenek!


Remélem, hogy hasznos volt a válasz!

Szép napot/estét!

2020. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Ha kiskorában nem volt meg a megfelelő szocializáció ott lehet a kutya elásva." - Mentett felnőtteket is lehet szocializálni. Egy 1 év körüli kutya még fiatal, könnyen formálható. Hozzám is hasonló korúan került a mentettem, az utcát járta, mégis nevelhető volt.
2020. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!