Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parvo akkor minden korosztál...

A parvo akkor minden korosztályú kutyát megfertő?

Figyelt kérdés

Nem mintha a kutyám az lenne ,ettől teljesen függetlenül!!

Tehát olvastam itt gyakorin ,hogy egy kiskutya elpusztult ebbe asszem 6hetes volt és odahányt a kertbe ,hogy után oda egy évig csak fél évtől nagyobb kutyát vigyenek.Akkor most a nagyobb kutyák már immunisak rá ,vagy csak az oltás miatt??(azért nemtudom mert egyszer az állatorvosnál voltunk és elkeudtünk beszélni egy fickóval aki hozta a dokihoz a kutyáját 4 éves körüli volt,és valami olyat mondott hogy epet hanyt vagy mi és ,hogy lehet hogy parvós)most akk?(kutyám oltva van meg minden de én már ezt nemtudom)


2020. ápr. 16. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Az oltás véd tőle csak.
2020. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincs beoltva 1-2 éves kor után elvileg már nagyon jó eséllyel túléli, ha be van oltva, akkor egy hasmenéssel átmegy rajta elvileg. A vírusok szeretnek mutálódni-lásd most-, ha pont úgy jön ki a lépés, előfordulhat, hogy az oltás hatástalan ellene és az immunrendszert is jobban próbára teszi.
2020. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A parvo kifejezetten 1 év alatti kölykökre veszélyes. Ott az oltás véd, de az sem 100%-os hatással.
2020. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 éves kutyam lett parvos oltas mellett!!


Oltas sem 100% annyi hogy felnott kutyanal nagyobb a tulelesi arany.


Gyors lefolyású. Nalunk reggel meg semmi baja nem volt a kutyanak, délután 2fele mikor anyum haza ért tiszta veres hanyas és véres fős volt a lakas a kutya meg feküdt a helyén. Anyum azt hitte nem is el. Én pont meloztam. Hívott hogy valami nagyon nem jó a kutyaval. Mondtam azonnal vigye el orvoshoz. 3 napig reggel este infuziora kellett vinni. Mondta a doki, hogy lehet 3-4 óra Mulva visszük akkor már nem lehetett volna megmenteni. Pokol volt :/ nem kívánom senkinek és az a szag.. Sose fog kimenni az orrombol. Pedig ez nagyon rég volt!


Igen elvileg a virus elel 1 evig is.

Kéne venniük parvora hatásos fertotlenitot! Parvocid valahogy így van fent sztem. Ezzel körbe kéne fújni a kertet és mindent ahol a parvos kutya volt.

2020. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!