Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweiler megvédene, ha...

Egy rottweiler megvédene, ha sétáltatás közben megtámadnának, úgy, hogy nincs védelemre tanítva?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
attól függ, mennyire szeret.
2010. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

csak úgy magától, ha semmire nincs tanítva? Vagy azt gondolná, hogy ez az idióta lúzer már megint veszélybe sodort, úgyhogy lépek, keresek magamnak rendes engedelmes falkát, vagy nekimenne a támadódnak, csak éppen nem tudnád rávenni, hogy elengedje.


De szerintem akinél van egy rotweiler azt viszonylag ritkán támadják meg. (Mondjuk nálam nincs rotweiler, mégse szoktak megtámadni)

2010. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy az égvilágon semmire nincs tanítva, hanem hogy kifejezetten őrzés-védésre nincs tanítva.
2010. júl. 27. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kutyákban ösztönösen benne van,hogy védik a gazdájukat.Mindegyikben.

Nekünk volt egy pulink,nem tanítottuk,mégis,még otthon is ,a családtagokat is meg akarta védeni egymástól,ha egy kis vita,veszekedés kerekedett :)Aki kiabált,vagy mondjuk,játékból félreérthető mozdulatot tett,"mintha bántani akarna",azt bokán harapta,ha az illető nem menekült fel idejében az asztalra.

2010. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha amúgy jó a kapcsolat, jó a kutya-gazdi kommunikáció, akkor valószínűleg igen. Az ÖV és a vadítás/csibészelés között amúgy elég nagy különbség van, ha jó helyen ÖV-zel, akkor nem kell tőle tartani, hogy agresszív lesz tőle a kutya, vagy ilyesmi.
2010. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Simán! A roti kifejezetten őv. kutya, és ösztönből is véd, ha nem tanítod neki. Csak képezve, látványosabb a munkája, kitartóbban támad, beleragad a fogásba.
2010. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha meg nincs képezve, akkor lehet, hogy egy ilyen szituációban nem fogod tudni leszedni az illetőről. Ezért a képzetlen kutya sokkal veszélyesebb, a kiképzett társainál.
2010. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az nem baj, így járt, ha megtámad! :)
2010. júl. 29. 10:56
 9/9 anonim válasza:
100%
Na figyelj 15 eves fiu vagyok van egy 1,5 eves rotim videken lakok (Erdelyben) gyakran kviszem a kozeli erdoben egy teli napon ugy kb 15 ora fele lehetett setaltattam az erdobe mikor egy farkas megtamadott engem,vagyis elkezdett szaladni felem mar ugy masfel 2 meterre lehett tolem amikor megerkezett a rotim nekiugrott a sajat biztonsagat kockarateve es elkergette!
2010. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!