Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy bullterrier megvédene, ha...

Egy bullterrier megvédene, ha sétáltatás közben megtámadnának?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
neveléstől függ
2010. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően az örző-védő csoportba tartozik, és használják személyvédelemre, ugyanakkor szeret ugatni is, szóval igen, valószínűleg elijesztené a támadót, főleg ha hozátesszük, hogy az ilyen emberek legtöbbje fél a kutyáktól.
2010. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz,de alaphelyzetben igen.Betegesen ragaszkodik a szeretteihez,és éles helyzetben a játékos bohócból őrjöngő harci kutya válhat.Ennek az a feltétele,hogy a kutya érezze,fontos a családjának,szeretik.

Az én bárányszelíd bullterrierem leszedte egy románcigány karjáról a húst,mikor az késsel támadott rám.

Egy ismerősöm bullterrierje úgy érezte,nem szeretik eléggé.Pofánvágták a pasit,a kutya elrohant,pedig hordta a "gazdája"csibészelni is.


Ezek a kutyák és a gazdájuk között egészen különleges,más fajtára nem jellemző lelki kapcsolat alakul ki,ha a kutya érzi a szeretet.Ez a feltétele annak,hogy megvédjen.

2010. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkét válaszolónak igaza volt,de szerintem ez csak nevelés kérdése.:D
2010. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hidd el,meg kell lennie ennek a különleges kapcsolatnak is!

Hiába képzett egy bullterrier,lehet hogy gépiesen megcsinál valamit(bár ez az,ami nem jellemző kedvenc fajtámra)de nem 100%.

Mondom,a gazdi támadója elől elszaladó bullterrier is kapott őrző-védő képzést,mégis lelépett.

2010. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy egy kutya az őrző-védő kategóriába tartozik nem biztos, hogy képes lenne megvédeni éles helyzetben.

Ahhoz olyan egyedet kell találnod, és legalább két év kemény munkakutya kiképzést kell kapnia. Itt nagyon sok fajta (inkább egyed), már 8 hetes korában az első rostán kihullik. Szóval, ha személyvédelemre akarsz egy kutyát kiképezni, semmi akadálya. Csak keress erre a célra alkalmas egyedet, lehetőleg a sokat keresett németjuhász,belgajuhász stb kategóriából válassz.

2010. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,én egyetlen más fajtát sem választanék a bullterrier helyett.

Az előző pl.munkasvizsgás volt,a mostaninál a flyball jön be.

Lehet akár versenyszinten is dolgozni velük(az előző versenyzett munkakutyaversenyeken,a mostani majd flyballban fog),persze tényleg nem fogják azt elérni,mint egy erre a célra tenyésztett fajta.

Viszont egyetlen más kutyafajta sem képes arra a szinte beteges rajongásra a gazdiért,mint a bullok.

2010. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy megvédene!

Nekem amstaffom van, meg két bullterrierem, és egy foxim.

Az amstaff az barátságoss, de kinézetre félnek tőlle. A két bullterrier hanyat vágja magát a földön ha valami kedves ember jön arra, de ha látják, hogy este van vagy veszélyt éreznek vadabbak.

Mindenesetre megvédeni megvédene,

2010. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!