Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a vizslám...

Miért csinálja ezt a vizslám sétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Elősször is 2 kérdésem lenne , mit tegyek hogy ne húzzon előre mint az állat? Megy még akkor is próbál előre menni mikor szinte már fulldoklik... Mit tegyek hogy szépen jöjjön mellettem? A másik meg lehet hogy ennek tudható be de mikor sétáltatom mindig tiszta vörös lesz a szeme körül miért? Egyébként lassan 5 hónapos



előre is köszi


2011. szept. 8. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
mindig huzd magad mellé, ha elréb megy akk állj meg huzdvissza magad mellé... hameg aránylag megy melletted akkor amint menne előrébb ránsd meg pórázt, de vigyázz a póráz sose feszüljön. nekem bejött pedig németjuhászom olymértékben húzott h ilyen szánhúzós hámja van de még azzalis szabályosan sípolt mert alig kapott levegőt... mára ezzel a módszerrel szépen jön mellettem
2011. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

azért vörös a szeme, mert húzza a pórázt,és a nyakörv elszorítja a gégét ,és az ereket,lehet,hogy az agya kevesebb vért kap,plusz nagyobb a vér-nyomása a koponyában.

- a húzás megszüntetése NEVELÉS !!

CSAK AZÉRT MERT TE AKAROD, Ő MÉG NEM FOG MELLETTED SZÉPEN SÉTÁLNI !!

1 fárasztás-futtatás-sok játék !!!!

2 amikor már elég fáradt ,jöhet a tanulás ( több módszer van, keresd ki magad !!)

pl : megállás-visszarántás,jutifalat,szöges,vagy fojtó-nyakörv ( fixen használva !!),halti,lábemelős hám,stb,stb,stb!

de egyik sem ér semmit, HA ELŐTTE NEM FÁRASZTOD KI !

A FÁRADT KUTYA NYUGODTABB, KÖNNYEBB VELE DOLGOZNI, FŐLEG,HOGY MÉG KÖLYÖK !!

Aztán jöhet a gyakorlás minden nap ! minden sétánál ,és minden esetben !!

2011. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem is izslám van. és ugy tanulta meg a szép sétát h amikor huzott mindig megáltunk magam mellé huztam és vártam amig megnyugszik.és ujra elindultam. és ezt sokszor. ehez nagyon sok turelem kell.
2011. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nory0722 ***** válasza:
100%

Bevált módszer a beagle-ömnél,hasonlóan vadászkutya: 10-20 perc biciklizés,aztán halti fel,jó nagy séta,mikor már szépen jön egy ideje,kis pihi(kicsit engedem,hogy szaglásszon,húzzon),aztán megint magam mellé hívom. Segít,ha otthon megtanítod láb mellett jönni póráz nélkül: jut.falat a jobb kézbe,bal oldalt a kutya,bal kézzel fogod a nyakörvét,hogy ne előzzön meg,és mondod,hogy lábhoz,közben a jut.falatot az orra elé tedd. Ha ez megy a nyakörv fogása nélkül,akkor megtanulta a lábhoz parancsszót.


Mikor már haltival szépen megy,tedd át a pórázt a nyakörvre,de a haltit ne vedd le,mikor ez is jó,leveheted a haltit,és jöhet a sima fójtó,nekünk itt már csak kis korrigáció kellett.

2011. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amugy sztem sose fogja megtanulni mert vadászkutyafaj a vizsla és a génjében van hogyha valamijen különös szagot érez menjen utána az én beagle-em vizsláhozképest semmi de megfojtsa magát a nyakörvel ha vmi szagot érez.
2011. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!