Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják ezt sokan?

Miért gondolják ezt sokan?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha egy kutyának nincsen törzskönyve, az egy szaporítóktól származó szar idegrendszerű korcs? Nekünk nem egy kutyánkra mondták, hogy szaporítós korcs. CSAK mert nem volt tk-ve. 100%-of meg vannak a fajtajellemzők, de az csak korcs lehet.

2020. ápr. 18. 00:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Huh de jó fejek azok az ismerősök!

Elletik a szukájukat, a vemhességhez kellő megnövekedett energiaszükségletet, tehát a minősági táplálást fizetik, a kölyköket 8, de jobb esetben 10 héten át minőségi táplálékkal etetik, chippeltetik, orvoshoz hordják hogy oltást és féreghajtást kapjanak... és mindezt a örnyékbeliek két szép szeméért, INGYEN?! Hát mindenkinek ilyen szomszéd kéne! :)


(nehogy elhidd)

2020. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Tehát a keverék kutyád egy szimpla mocskos szaporítótól van. Ezen nincs mit ragozni...
2020. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem a törzskönyvtől függ az, hogy valaki tenyésztő vagy szaporító, hanem a mentalitásától...


Sajnos nagyon sok olyan tenyésztő van, aki évente hoz le adott szukától almot, az élete során 5-6-8 almot is, de mivel törzskönyvet ad, ezért hivatalosan tenyésztőnek nevezzük. Sőt, nagyon sokan trükköznek a törzskönyvekkel. Van, hogy nem az az apakutya, aki a törzskönyvön jelölve van, sőt, még olyan is van, hogy nem ugyanaz a szuka. A többszörös díjnyertes szukának csak két kölyke születik, a másik, kevésbé híres szukájának kb. ugyanabban az időben 8. Abból a 8-ból 2-3-at a díjnyertes szukához papíroztatnak le, mert drágábban lehet eladni.


Ellenben vannak felelős "szaporítók" is, akik nem gátlástalanul, hanem a szukára figyelve, normálisan tenyészt, de mégsem ad ki törzskönyvet, mert pl. a kutyafajta nem FCI által elismert és/vagy úgy gondolja, hogy neki nem éri meg a bürokratikus ostobaság.


Természetesen ez ritka, és a legtöbben valóban csak szaporítanak, de tenyésztők között is sok a sumákolás. Nagyon-nagyon sok.


És sok tk-s kutya sokkal rosszabb, mint nem tk-s, ugyanabba a fajtában tartozó társai. Pl. a tenyésztő tolja a szukát mindenféle vitaminnal. Aztán a kiskutyát is. Azt is felnevelik, ami természetes körülmények között elpusztulna. Minden satnya kiskutya fel van nevelve. Akkor is, ha a szuka 10-et hozott a világra. Aztán ezeket a vitaminnal feltolt satnya kiskutyákat tovább tenyésztik.

És akkor még nem is beszéltük arról, hogy a küllemkutyáknál a szőrminőség, a szín, a szögellés az elsődleges. Az hogy idegrendszerre a küllemkutyák nagy százaléka selejt, az nem számít, hiszen van TK-ja...

2020. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
De jelen esetben ennél a szapinál semmi nem lényeges! Aziudegrendszer, ösztönkészlet még egy munkavizsga vagy tenyészszemle szintjén sincs mérve! És nagyon kétlem, hogy bármilyen szűrései lennének a felmenőknek! A putris szapi szimplán csak összeeresztett két hasonlóan kinéző kutyát, és gondolom hagyja, hocy évente kétszer szaporodjanak!
2020. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősödék szaporítók. Nekem fajtamentéstől van kutyám, legalább segítettem.
2020. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
36%
Nekem törzskönyves kutyám van de mégse nézem le azokat a kutyákat akik keverékek.Amelyik kutya keverék az egy korcs ezt orvostól is megkérdezheted!Akik nem hivatalos tenyésztők mivel a hivatalos tenyésztőknek van erről papírja azok bizony szaparítók ilyenek pl azok akik a jófogáson meg a facebookon hírdetnek és nincsen ki írva hogy xy nevű tenyészet.Azért nézik le sokan a keverék kutyusokat mert ha kinézel az ablakon akkor milyen kutyákat látsz?Fajtatisztákat lehet hogy nincsen törzskönyvük de attól még 100%-ban ugyan olyan fajtájú az apja és az anyukája a kutyának.
2020. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 12 éves törzskönyv nélküli borderem(10 évesen kaptam), soha senki nem kezdett el kioktatni miatta, bár én sem stresszeltem rá erre a témára.

Sokat jártunk/járunk kutyás közösségbe, évekig versenyeztem is vele, jöttek hozzánk tenyésztők is, hogy de gyönyörű, honnan van?. A legdurvább reakció, mikor megtudták, hogy szapis az volt, hogy gyorsan lezárta a fickó a beszélgetést és továbbállt a kutyájával, de a többi közölte, hogy kár, mert szép kan.


Az évek során sok olyan történetet hallottam, ami bizonyítja, hogy nem minden a papír, de ebből azt a tanulságot vontam le, hogy jobban bele kell menni az adott fajtába, tanulni, olvasni kell róla, meg kell ismerni a kiválasztott tenyésztők munkásságát, de nem csak az általuk felvázolt kép alapján.

Nem azért nem fogok szapitól venni, mert rossz kutyát kapnék, hanem nem akarok ilyen kiskapus embereket támogatni.

2020. ápr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!