Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan rossznak...

Miért gondolják sokan rossznak ha házikoszton él a kutyus?

Figyelt kérdés

Sokkal egészségesebb mint a 2 ismerősömé, mindhárom németjuhász. Konzervet szokott kapni 1-et / nap olyan kicsit, de mivel nagytestű kutyus, ezért fél fogára nem elég :)


Viszont ami itthon van kaja, amit eszünk, azt mindig megeszi, és igazából ha kirakom a konzervet és a főtt kaját, akkor a főttkajának esik neki. Furcsa kutyus, mert nagyon szereti a híg dolgokat, főleg nyáron picit hidegvízzel megspékelve, és úgy mindig azt csinálja hogy lelefetyeli róla a vizet, aztán megeszi a tartalmát. Előző kutyusom meg kiette belelő a tartalmat, és utána lefetyelte le róla a vizet.


De a tányérját mindig tisztára kinyalja, , a konzervet is megeszi, de azt általában nem egyidejűleg azzal kapja hanem a nap másik felében. (a kisdobozos macskás méretűvel megegyezőre gondolok). Általában mindig megspékelem száraz kenyérrel. Ha húsos kaja húsból is kap, szóval nem spóroljuk ki belőle, de a tésztaféléket is imádja.


Viszont az ismerősöm se nem főz, se nem foglalkozik ilyenekkel zsákra veszi a minőségi száraz tápot, meg lapra a konzerveket, de azok a kutyuk sosem esznek főt kaját, nem is ennék meg igazából és ami ennél is rosszabb, hogy annyira nem is pocakosak mint az enyém, és sokkal lustábbak is. Enyém olyan boldog hogy állandóan szaladgál, teli erővel. Amúgy is butaságnak tartom hiszen én sem speciális konzerveken élek hanem normális kaján, akkor egyértelműen a kutyusnak is jó az.


Konzerv az nála lassan fogy el, de megeszi, viszont akármilyen házikosztot kap azt csak nyeli. A leveseket nagyon szereti.


2016. máj. 30. 09:40
1 2 3 4 5 6
 1/51 bollocks ***** válasza:
69%
Sokat erőlködtél, hogy ennyire hülye legyél?
2016. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
70%
Te egyedül vagy ilyen hülye, vagy valaki fogja a kezed?
2016. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
88%
Mert az emberek által fogyasztott fűszeres, zsíros ételek nem tesznek jót a kutyának. De ha valaki külön főz a kutyának húst, zöldségeket, stb fűszerek nélkül, vagy nyers hússal etet, azzal nincs gond.
2016. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
28%
Reklámok miatt.
2016. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
19%
Mert a sok állateledel gyártásából, forgalmazásából sok pénzt lehet csinálni. A reklámok meg beetetik az embereket, hogy ezt kell adni.
2016. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

tavasszal volt itt az állatorvos, meg is dicsért a fizikuma miatt, kérdezte mivel etetem mondtam hogy azzal amit én eszek többségben és ő is azt mondta, hogy igen, a házi ételnél nincs is jobb.


Ő csak annyit mondott, hogy azért arra figyeljek hogy édesebb dolgokat ne adjak neki, de gondolta hogy ezt tudom mivel szép kutyus lett belőle.

2016. máj. 30. 09:54
 7/51 anonim ***** válasza:
78%

Ez gondolom valami provokatív kérdés.


A pörkölt tésztával tök jó kaja, nem? Akkor adjunk azt a lónak. Vagy a tengerimalacnak. Kb. ilyen a kutyának a tészta, vagy a szárazkenyér.

2016. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
12%
7: Azért mert te csak a pörköltet ismered, az nem azt jelenti, hogy mindenki azon él.
2016. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az én kutyusom hiányolná ha nem kapna.


A ló az más, meg a tengeri malac is. Mi sem élünk csak babkonzerven és sóleten konzervben.


Én nem abból indulok ki mi a jó neki, hanem abból, hogy mennyire egészséges, félévente nézi az orvos. Vagyis az utóbbi tény igazolja azt hogy amit eszik az jó.


Én kifejezetten elítélem azt amikor valaki tápon meg konzerven eteti a kutyusait mert szegény olyan mint valami állat, amivel lusták vagyunk foglalkozni legalábbis annyira hogy neki is frissen készült kajája legyen.


Ott van pl. a tejfől vagy a friss tej. Tökjó tápanyag forrás, sokszor kap, mert melegben jobban megissza a hideg tejet/tejfölt mint a vizet. Eleve csak ő eszik/iszik tejterméket a családban.

2016. máj. 30. 10:03
 10/51 anonim ***** válasza:
57%
Az nem kutyám körbefosná cifrában a lakást ha emberi kajákat kapna, ezzel szemben prémium táp lazacolaj kombóval gyönyörű a széklete. Nem való neki az emberi étel, szereti a tápját. Biztos pocsék gazda vagyok megyek is megölöm magam. :(
2016. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!