Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzánk?

Milyen kutya illene hozzánk?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még csak a fajtát keressük, hogy a jövendőbeli kutyusunknak.

Amit tudni kell, illetve a feltételek:

Nem szeretnénk kis testű (vagy mini) kutyust, mivel szeretnénk ha egy-egy kirándulásra is el tudna velünk jönni. (5 km felett). Naponta 2-3 sétát tudnánk neki biztosítani, ebből egy természetesen hosszabb nagyjából 1-másfél óra. Maximum 6-7 órát lenne itthon egyedül, szóval ez is szempont, hogy bírja. Nem tudom, hogy létezik-e olyan kutyus, aki nem hallatja nagyon a szőrét... az plusz jó lenne. :D

Szóval hogyha tudtok olyan fajtát, ami ennek megfelel, megköszönném. :)

Nekem a német közép spicc tetszik, de nem vagyunk biztosak benne.



#kutya #spicc #milyen fajta illik hozzám
2020. ápr. 18. 14:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy mit szívtam? Amstaff igenis jó kutya fajta. Azért, mert nincs benned gerinc, hogy nevelj egy kutyust, még nem én vagyok a hülye...
2020. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Nem azt mondta, hogy nem jó fajta, hanem azt, hogy első kutyának nem biztos, hogy jó.

Én speciel nem szeretném amstaffot, szerintem elsőre nagy falat lenne

2020. ápr. 18. 17:35
 13/34 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is első kutyusom volt. Rohadt könnyű Vele bánni. Ne dőlj be a sok álhírnek.
2020. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%
Ha a szőr fontos szempont, akkor uszkár. Könnyen kezelhető, okos, simulékony, és nyista szőrhullás.
2020. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%

Én is egy középuszkárt javasolnék. Első kutyának ideálisak, könnyen taníthatóak, kirándulásokra simán lehet vinni őket, strapabíró, energikus kutyák.

Egy megjegyzés: lakásban tartott kutyának mindenképp kell a napi 3-4 séta, hogy megfelelően el tudja végezni a dolgát, a 2 séta kevés. Ebből elég, ha csak az egyik hosszabb, a többi lehet eü séta. Illetve kölyökként jóval többször kell majd levinni. Nem kötekedésből írtam, csak jó tanácsként.

2020. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :) Persze a kutyus igényeit is figyelembe fogjuk venni, most amíg itthon vagyunk természetesen több séta fér bele. :D
2020. ápr. 18. 20:00
 17/34 A kérdező kommentje:
És utána is menni fog a napi 3-4
2020. ápr. 18. 20:00
 18/34 anonim ***** válasza:
84%

Lagotto, barbet, puli se hullajtja a szőrét és bírják a terhelést is.


A spiccek ellenben eléggé hullik...


Van borderem és jackem is, a jack fehér pici szőrével tele van minden, míg a border hosszú szőrét kb alig látni a lakásban. Évi kétszer kell vedléskor komolyabban fésülni, utánna csak szintentartás kedvéért, hogy ne legyen gubancos elég heti 1-2x 10 perc alatt átszaladni rajta. Ilyenkor nekem alig jön ki belőle szőr.

2020. ápr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
87%

Bull típusú kutya nem való mindenkinek, pláne nem első kutyának!

Elhiszem a te kutyád ilyen csuda szuper okos kutya! De azért nem egy ilyet hallottam, aztán tragédia lett a vége!


Nekem a Pincsim is bírja a hiszú túrákat és van egy Német juhászkutyám. Nekem ők tökéletes fajták.


Labrador, Agár, Golden pl jó első kutyának! Meg itt is írtak párat.

Nekem még az Uszkár jutott eszembe, annak nem hullik a szőre! Amúgy a Yorkik is bírják a túrákat, normális tenyésztőt keresel, ott nincsenek ilyen (megcsünt) mini Yorkikat amiket a szaporítók gyártanak.

2020. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Egyenlőre az agár a befutó, nagyon szépen köszönöm az értelmes és segítőkész válaszokat! :)
2020. ápr. 19. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!