Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzánk?

Milyen kutya illene hozzánk?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még csak a fajtát keressük, hogy a jövendőbeli kutyusunknak.

Amit tudni kell, illetve a feltételek:

Nem szeretnénk kis testű (vagy mini) kutyust, mivel szeretnénk ha egy-egy kirándulásra is el tudna velünk jönni. (5 km felett). Naponta 2-3 sétát tudnánk neki biztosítani, ebből egy természetesen hosszabb nagyjából 1-másfél óra. Maximum 6-7 órát lenne itthon egyedül, szóval ez is szempont, hogy bírja. Nem tudom, hogy létezik-e olyan kutyus, aki nem hallatja nagyon a szőrét... az plusz jó lenne. :D

Szóval hogyha tudtok olyan fajtát, ami ennek megfelel, megköszönném. :)

Nekem a német közép spicc tetszik, de nem vagyunk biztosak benne.



#kutya #spicc #milyen fajta illik hozzám
2020. ápr. 18. 14:59
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
0%
Border collie, Labrador, Menhelyes
2020. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
9%

Én őket ajánlom:

Angol-francia falkavadász kopó

Fekete-fehér nagy angol-francia kopó

Nagy angol-francia kopó


A német közép spitzet nem igazán ajánlott egyedül hagyni és a vedlési szintje elég magas.

2020. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

#22 vagyok

Nem olvastam a válaszokat, őket nem lehet lakásban tartani.

2020. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
#21 bordert nem tudnám lefárasztani, labradort lakásban nem tartanék, a kutya igényeire való tekintettel
2020. ápr. 19. 18:03
 25/34 anonim válasza:
0%
Szia! Szerintem az agár neked nem lenne megfelelő választás és a kutyusnak sem, mivel nagy a mozgásigénye. Nekünk egy foxink és egy tacsink van. Mindkettő kinti kutya, de be szoktuk őket engedni. A tacsi képes lenne egész nap benn lenni, lustizni, ellenben nagyon szeret menni és sétálni. A foxink teljesen más, gyorsan megunja a bennlétet, minden zajra rohan ki okoskodni (amúgy ő is borzalmasan szeret menni, sétálni, futni). Szóval ezzel csak azt szerettem volna kifejezni, hogy a foxi is egy futós, rohanós kutya, mint az agár, szerintem egy agár nem érezné jól magát egy lakásban. Nektek inkább ilyen tacsi stílusú kutya jobb lenne véleményem szerint. De ez az én tapasztalatom :)
2020. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, az agarak tipikus kanapékutyák. Nagyon hamar kifutják magukat, utána egész nap csak fekszenek. Tévhit, hogy nagy mozgásigényűek.
2020. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Tavai szinte teljesen kizárva, ő nem bírná a hosszabb kirándulást, és én úgy tudom, hogy ugat. (Korábban is írtam, hogy csak benti kutya lenne, kertünk nincs)
2020. ápr. 19. 21:08
 28/34 A kérdező kommentje:
*Tacsi elírtam :)
2020. ápr. 19. 21:09
 29/34 anonim válasza:
0%

A méret oka azt vettem ki a kérdésből az, hogy szeretnétek, hogy sokat mozogjon. Akkor az ajánlatom a Jack Terrier. Ez a kutyus nem épp a nagy kategóriába tartozik, viszont rengeteg a mozgásigénye, és akár túrázni is magunkal vihetjük. Családbarát, de mindenképpen szükséges némi erély mert ha nem vigyáznak, a gazda fejére nőhetnek. Hosszú sétákat, feladatokat igényel, mert esetleg talál magának más elfoglaltságot, és nem biztos, hogy annak örülni fogtok, amit végeredményként hoz majd. Ha nagyobb kutyát szeretnétek mindenképp, akkor ajánlom a Border Collit itt csak annyi a különbség, hogy nagyobb a méret, de energiája legalább ugyan annyi van.

Ezek mellé még ajánok az Angol, Ir, és egyéb szetterfajtákat, melyek szintén megfelelnek a feltételeknek.

Remélem hasznos volt a válasz.

Szép napo/estét!

2020. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Schipperke. Kistestu de habitusra munkakutya, hasonlit kinezetre egy nemet spiccre, de sokkal kevesebb gondozast igenyel a szore. Porgesre olyan borderes. Lakasban teljesen nyugodt, kint porog. En a fel eves schipimmel lenyomtam anno egy 12 km-es Nagy-Kevely turat es utana meg otthon labdazni kellett vele. :)

Remek kutya, ha agilityre adnad a fejed. Es hihetetlenul gyorsan tanul, 5 ismetlessel nagyjabol barmi megtanithato neki. Csak makacs :)


Ha erdekel a fajta ket kennelt tudok ajanlani:

Bergerac de Hu

Dwarf Energy

2020. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!