Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers etetés vagy táp?

Nyers etetés vagy táp?

Figyelt kérdés

Adott egy fél éves bulltype kutyus. Több mint 2 hónapja nyers étrenden van. Eddig soha, semmilyen problémája nem volt. Szépen emészt, bár néha egy kicsit mohó, viszont nagyon szépen fejlődik.

Ma reggel megette a reggelijét, kiment elvégezte a dolgát, majd fogta magát elfeküdt és nyüszögött. Nem volt hajlandó inni, se megmozdulni. (még jutalomfalatért sem, ami nála nagy szó). Egyből doki. Meg is vizsgálták. Nem tudja rendesen megemészteni a csontot. "Szilánkok" maradtak a beleiben, ami valószínű nagyon fájt neki. Az orvos azt mondta, hogy ne adjak neki többet csontot.

Nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek. Engedjem el ezt az étrendet, vagy próbáljam meg pótolni valamivel a csontos húst. (tojáshéj por.. ami nekem annyira nem tetszik, hosszútávon pedig szerintem nem is tesz neki annyira jót.) Még direkt sózom az adagjait, hogy a sava erősebb legyen de így sem működik neki rendesen. Gondoltam arra is, hogy rendelek neki már ledarált csontos husit, vagy én magam klopfolom ki, de ha nem tudja lebontani a pocakja, akkor nem rizikóznék.

Valaki tudna esetleg ezzel kapcsolatban tanácsot adni? Vagy mondani olyan személyt, aki tudna nekem ebben tanácsot adni.

Nem szeretném egyből feladni ezt a fajta etetést. Sokkal energikusabb, jobban fejlődik, izmosabb, a széklete sokkal kevesebb, nem olyan büdös és normál állagú, a fogai pedig gyönyörű fehérek, nem úgy mint mikor tápot kapott. (Real Nature Country Side)


előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. ápr. 23. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne itt kérj ezzel kapcsolatban tanácsot, kevesen etetnek itt nyersen. Gyere facebookra a Barf elvek az alapoktól csoportba, ha egy az egyben bemásolod ezt a kérdést biztos tudnak majd segíteni, sokan több tizen éve etetnek ott így.

Illetve ha Pesti vagy nyerses doki van a Napfivér rendelőben. Ha pedig nem, a fent említett csopiban van nyerses állatorvos lista.


Azt megkérdezhetem még, milyen csont akadt el benne? Nem lehet, hogy csak vissza kéne lépned egyel könnyebben emészthetőre?


Én nyersen etetek, a helyedben nem adnám még fel :)

2020. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először is köszi :)


Csirke mellcsonttal kezdtünk, de fellépett az a drága allergia, próbáltam a nyuszit (szintén könnyebben emészthető), de jó pár hét után sem tűntek el az allergiás reakciók. Úgyhogy pulykával folytattam.

Most csak pulyka szárnyvéget kap. Tudom, hogy kicsit nehezebben emészthető, de eddig nem volt vele semmi problémája és én ezt furcsállom, hónapokig semmi baj, szépen emésztett mindent. Most meg egyik napról a másikra szilánkok vannak a bélsárban.


Sajnos nem vagyok Pesti. Vas megyében élek, úgyhogy itt keresek majd egy nyers párti dokit.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm! :)

2020. ápr. 23. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok nem lehet hogy összeszedett valami bacit, ami kissé leterhelte az emésztését, emiatt nem emésztette jól? Sajnos több ötletem nincs a témával kapcsolatban :( remélem helyre jön a kutty.
2020. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen keresnék egy nyerspárti dokit, BARF-os csoportokban lehet, hogy tudnak mondani Vas megyeit vagy közelit.

A pulykaszárnyvég elég erős, lehet, hogy ez okozta a problémát nála. Kacsanyak vagy kacsaszárnvyég kiklopfolva esetleg nem játszik nálatok? A kacsa sem kicsi madár, de egy pulykánál mégis barátságosabb méretű, és a csontjai is könnyebben emészthetőek.

2020. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Bulltyoe kutyam van ,a csaladban megegy. Mindketten nyerset esznek. Mi kizarolag marha gerinccsontot adunk nekik nyersen! 2 eve esznek igy(ok soha eletukben nem kaptak tapot) es nem volt baj sose. A csirke meg oulxka nem jo. A csoves csont szalkasan torik. Ha eleg feherje van,akkor eleg sav van. Kevesebb csontot adj.
2020. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A csöves csont valóban szilánkosan törik, de azért egy szárnyvég nagyon gyenge csont, ezért javasolják kezdésnek.
2020. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szányvégcsontot egyaltalán nem javasolják.

Kérdező, ha nem akarod a nyers étrendet abbahagyni, akkor daralt csontossal etess vagy csontport adj kiegészítésként.

2020. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!