Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rándul össze a kutyám,...

Miért rándul össze a kutyám, ha megsimogatom?

Figyelt kérdés

A kutyám 7 hónapos, sosem bántotta senki, de úgy egy két hete, ha megsimogatom, összerezzen, elhúzza magát. Először azt hittem fáj, érzékeny neki, de bárhol érintem meg, így reagál.

Nem szoktam meglepni, beszélek hozzá és közben megsimogatom pl.

Nem nyúzom, nem bántja senki.

Mi lehet a baja?

Lehet, hogy gond van a látásával és megijed, amikor megérintem?

Amúgy jó kedvű, meg magától oda szokott bújni az emberhez, jön simogatásért, játszik, stb.


2020. ápr. 28. 09:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem az előző helyén volt valami élménye és ezért.


A szánkázás a bűzmirigyek telítődésekor jellegzetes viselkedés. Azóta nem szánkázik? Biztos csekkolta a bűzmirigyeket is a doki.


Azóta mióta étrendet változtattatok nem korpásodik?


A korpa étrendi problémától van általában. Környezeti tényezőtől is előfordulhat valamint ha pl. lenyírják a szőrét, de ha környezete túlzottan hideg vagy meleg az megzavarhatja a fagyútermelést és ez is okozhat korpát. De okozhatja rágótetű, szívótetű vagy cheyletiella atka is.

2020. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Megnézte a bűzmirigyét, de nem volt vele semmi. Viszont már nem húzza a fenekét, és már nem is vakarózik annyit.

Most nagyon szép a bundája, még séta közben is megdicsérték.


Remélem idővel elfelejti, ha esetleg mégis bántották ott, ahol született.

Az ajtóktól fél egy kicsit, szerintem biztos sokszor leszidták, ha bemenet valahová, de ez is csak néha jut eszébe.

2020. ápr. 29. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!