Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet olyan kutyás barátok...

Hol lehet olyan kutyás barátokat találni, akik nem néznek hülyének?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy átlagos családból való vagyok, és eléggé keményen dolgozom azért, hogy a kutyámnak minőségi életet tudjak biztosítani.


A lényeg: van egy kutyám, 2 éve vágytam egy ilyen színű, fajtájú, nemű kutyára, most 10 hónapja végre velem van. Szuperprémium ételt eszik, tüv elismert játékokat veszek neki, meg úgy összességében odafigyelek mindenre. Úgy tervezek nyaralni menni, hogy ő is jöhessen, napközibe járatom hogy a szocializációja betonbiztos legyen.


De engem ezért kb mindenki hülyének néz, pedig egyedül tartom el. Nem hordom kozmetikushoz hetente, nem aggatok rá csilivili ruhákat, nem veszek neki 10 nyakörvet. Úgy gondolom, hogy az alap szükségleteit elégítem ki, de azt a lehető legjobban.


Hol vannak azok az emberek akik hasonlóan gondolkodnak?


2020. ápr. 28. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Kutyás fb csoportok

Nem tudom milyen fajtájú kutyád van de arra is biztosan találsz fb csoportot :)

2020. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálsz butaságot, én is ezt tenném,de nálunk nincs kutyaovi. Egyedül nevelni 2 kutyit meg nehéz. Elvannak,de az egyik ás a másik meg egy hód xd
2020. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Minden kutyásnak megvan a maga "hóbortja", és addig ezzel semmi baj nincs, amíg a kutyának vagy másnak nem árt vele. Keress hozzád hasonló gondolkodásúakat, másokkal meg ne foglalkozz, de ne is ítélkezz, ha amúgy azt látod, hogy az adott kutya boldog, mert neked sem esik jól, ha fölötted ítélkeznek.
2020. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem teljesen mindegy, ki mit csinál a kutyájával. Ismertem olyan embert, aki minden nap adott egy falat csokit a kutyájának, mert az jó. Nem szóltam semmit.


De az nem esik túl jól, hogy rosszat nem teszek a kutyával, sokszor az ő főtt kajájának annyira jó illata van, hogy simán megenném, mégis hülyének tartanak, mert “elkényeztetem” a kutyát, és “ egyik-másik gyereket sem tartják olyan jól mint én a kutyát”. Csak nem értem, hogy ez mindenki mást miért zavar.

2020. ápr. 28. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Járj el vele a közeli suliba vagy kezdjetek el valamilyen sportot(agility, flyball, nyomkövetés, igp, amire alkalmas lehet a fajtáját tekintve) és ott majd találkozol hasonló mentalitású emberekkel.
2020. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem mentett kutyám van, egyesek meg ezt nem tudják hova tenni, mert hogy nincs törzskönyve, és úgy nem lehet még egészséges sem. Nem foglalkozom az ilyen véleményekkel. Amióta nálam van a kutyám, úgy kikupáltam, hogy volt, aki fajtatisztának hitte, pedig első kutyám! Ruhát is adok rá alkalmanként. Például amikor hozzám került, tél volt, nem sokkal azelőtt ivartalanították, és csupasz volt a hasa, fázott (egyébként félhosszú szőrű), szereztem neki kiskabátot, és úgy vittem sétálni, vagy volt olyan, hogy lett egy felszíni seb a mellkasán, túl hevesen játszott egy másik kutyával, és nem hagyta a sebet gyógyulni, folyton nyalogatta, ruhát adtam rá, hogy ne férjen hozzá, és be tudjon gyógyulni a sérülés. De volt egyszerű bolondozós beöltözés is, viszont nem csak úgy, hanem farsang alkalmából, amikor én is megadom a módját. Egy átlagos napon nem öltözök én sem hülyén és a kutyát sem öltöztetem, de nem tartom feltétlenül hülyeségnek.

A csoki nem egészséges, bár láttam már kutyáknak való csokit, azt nem próbáltam, de gondolom, akiről te tudsz, ő nem ilyet adott a kutyájának.

Szerintem nem vagy rossz gazdi, de ne vedd nagyon a szívedre az ekéző véleményeket. Élvezd a kutyázást, és add meg neki, amit te jónak látsz.

2020. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem kutyab.u.z.i.znak a környéken, meg ismerősök, merthogy "minden sz@r korcs kutyát beengedsz magadhoz".

Nekem 5 kutyám van, mindegyiket utcáról fogadtam be, kóborként, imádom őket.

Nem kell foglalkozni ilyen emberekkel, sem a véleményükkel, nyilván olyan unalmas az életük, hogy a tiédet érdekesebbnek találják:)

Egyébként ezért vannak kutyáim😉

2020. ápr. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Minket azert neznek ki a kutyasok altalaban, amiert igenis kemenyen raszolok a kutyara, ha nem bir magaval. Hangosan, hatarozottan, es addig nem megyunk sehova, ameg le nem nyugszik. Ilyenkor legyintenek, "jajj nem baj, hagyd csak", vagy csendben bamulnak eliteloen. A kozeli futtatobol azert vagyunk kinezve, mert nem mentett kutyaink vannak, hanem torzskonyvesek. Ennek ellenere mind orokbefogadott, tenyeszto altal az elozo gazdajatol, de ezt meg sem halljak, csak azt, hogy torzskonyve van es milyen csunya dolog nem menhelyrol orokbefogadni. Ideznem az egyik ferfit (akinek a kutyaja csipkedve terelte a mienket es morgott, elzavarta a mieinket, ha a jelolese kozelebe mentek szaglaszni): ,,Az nem is szereti igazan a kutyakat, aki nem menhelyrol valaszt maganak, ezzel segitve egy eleten." Szoval, ha eddig ezt nem kaptad meg, keszulj, mert ez is hatra van meg valoszinuleg :D

Egyebkent becsuletre melto, ahogy a kutyaddal bansz, nagyon is helyesen jarsz el, egy kiegyensulyozott kutyanal nincs boldogabb.

2020. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!