Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszalad a galamb után...

Ha elszalad a galamb után tiltásom ellenére, hogy büntessem meg?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szidd le.
2010. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj utána és kapd el, úgy büntesd. Ha visszajön akkor ne büntesd mert azt hiszi nem jó dolog visszajönni.
2010. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha megyek utána, ő szalad tovább előre, és az isten se tudja, hogy mikor érem utol.
2010. júl. 28. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont, hogy nem kéne utána menned, mert akkor csak elfog futni. Ilyenkor kezdj el futni a másik irányba, akkor majd utánad megy!
2010. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De akkor hol marad a büntetés? Mert nem fogja tudni akkor hogy rosszat tett.
2010. júl. 28. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:

hát igen, kergetni nem érdemes. Nehéz ügy, már csak azért is, mert ugye nem ismerjük a kutyádat, nem tudjuk milyen érzékeny. Van olyan kutya, akinek egy kis szemmel verés mérgelődés már bőven sok, van amelyiket el kell kapni, és röptetni egyet, van akinél a figyelem megvonása több napra a leghatékonyabb.


De egy okos ismerősöm azt szokta mondani, hogy büntetni valamiért max kétszer szabad, tehát ha büntetésre szánod magad, akkor legyen olyan hatékony, hogy utána ne forduljon elő többször az adott rosszviselkedés, különben csak feleslegesen püfölöd a kutyát, ő meg szépen hozzászokik.


De a legjobb az lenne, ha látnád mikor erre készül, és azonnal le tudnád hatékonyan tiltani.

2010. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
51%

Egyszer elkapott a kutyám egy galambot. Órákig kergettem, mindig felkapta és szaladt tovább. Végre sikerült hátulról becserkésznem, hogy nem vette észre. Rávetettem magam, mielőtt megint meglóg, elkaptam a bundáját a nyaka két oldalán, felemeltem a levegőbe és megráztam, ahogy az anyukája tenné.

Megértette. Utána jött velem szépen haza.

És ne engedd el a pórázról, amíg nem teljesen megbízható.

2010. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a legegyszerűbb , ha megtabítasz neki egy olyan parancsszót , amit ha kimondasz egyből abbahagyja amit csinál és megáll 1 helyben.Én megtanítottam neki a "fúj" és a "nem" szót.A "nem"-et kisebb dolgoknál használom , mondjuk ha elkezd húzni valamiért , vgy szagot fog akkor mondom neki hogy nem és rámnéz.A "fúj" szót pedig akkor használom , amikor valami olyan komolyabb dolgot csinál (mondjuk tépi a macskát :P) ami esetleg veszélyes bárkire vagy bármire(akár őrá).A "fúj" szót negatív dologgal kötötöttem össze , mert így sokkal hatásosabb , míg a nem szót pozitívval.(még mielőtt jönnének az állatvédők a "fúj" szónál folytóssal rántottam egyet rajta , a "nem" szóra pedig jutalmat kapott mivel rámnézett).Már nem kell rángatnom ha kimondom a "fúj" szót , egyből megáll és befejezi bármit is csinál.


Sztem ezzel a módszerrel könnyebb megállítanom bármilyen helyzetben , mint hogy kergessem a kutyát össze-vissza.

2010. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!