Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan szörnyű ötlet...

Miért olyan szörnyű ötlet egyesek szerint kisgyerek mellé kutya?

Figyelt kérdés

Sok kommentben látom ezt a véleményt, őszintén nem értem. Mindig volt kutyám, kutyával nőttem fel, tök jó volt. Már saját családom van, 1,5 és 5 éves gyerekek. Most szeretnénk menhelyről örökbefogadni egy 6 hónap körüli kölyök kutyát. Kertes házunk van. A kutya kb nonstop velünk lehet, bejöhet a házba (közepes termetű lesz), bent aludhat, illetve kint is játszhat velünk a kertben (fél napokat töltünk kint), nem lesz sosem elzárva tőlünk. Én nem érzem úgy, hogy nagyon leterhelnek a gyerekek, simán van energiám kiskutyát nevelni, és nem csak feltételezem, volt már kölyök kutyám, tudom, mivel jár. Mi olyan szörnyen kivitelezhetetlen ebben?

Ja, később se lenne egyedül, vállalkozó vagyok, otthon dolgozom, a férjem 24/48 munkarendben van, szóval sokat vagyunk otthon, nem kuksolna később sem egész nap egyedül. Én nem tudom, mitől lenne nálunk olyan borzasztó élete egy kutyának.


2020. máj. 2. 12:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
9: most láttam a kérdést, amit említettél. Hát igen, ott azért a kérdező se nagyon tudja, hogy ha visszamegy dolgozni, mi is lenne azzal a kutyával, így gáz. Én 1 évnél azért tovább gondolkodom előre. Tényleg az van, hogy nem első kutya, pontosan tudjuk, mivel jár a dolog, nem felelőtlenül vágunk bele szerintem. De köszönöm, megerősítettetek benne, hogy nem annyira őrült elképzelés ez részemről :)
2020. máj. 2. 15:57
 12/12 A kérdező kommentje:
10: persze, hogy nem tudják magukat kontrollálni, de hát ezért nem maradnak felügyelet nélkül. A másfél éves gyerek mondjuk alapból sem. Nem engedem úgy odamenni a kutyához, hogy nem vagyok ott, ez alap. A macskát is ezért nem belezi ki, nem hagyom, hogy felügyelet nélkül nyúzza. Egyébként igen, én úgy érzem, hogy jut mellettük időm és energiám erre.
2020. máj. 2. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!