Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutyám nem engedi séta...

Kamasz kutyám nem engedi séta közben hogy megfogjam, hogyan reagáljak erre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy 9 hónapos uszkárgyerek, ivartalanított kan. Eddig minden rendben ment, most pedig egyik napról a másikra elkezdte azt csinálni, hogy ha hívom, ugyan oda jön, de nem engedi hogy megfogjam. Amíg együtt játszunk minden rendben, de ha bármiért rászólok egy ici-picit szigorúbban, akkor kezdődik a baj. Ilyenkor hívásra egész közel jön hozzám, annyira hogy még jutalomfalatot is oda tudok neki nyújtani, ül, fekszik, mindent megcsinál amit mondok neki. Csak éppen amikor nyúlok érte, elugrik. Egyszer-kétszer már itthon is megcsinálta. Nem tudom mi ilyenkor a helyes reakció, mit kellene tennem.

2020. máj. 11. 09:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Pórázon sétáltatod?
2020. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Most már igen, eddig parkokban póráz nélkül mentünk, de így már nem lehet. De képes ugyan ezt eljátszani a futtatóban is.
2020. máj. 11. 10:29
 3/29 anonim ***** válasza:
Például tanítsd meg helyben maradni addig is, amíg megfogod. Vagy szimplán kösd össze, hogy a nyakörvfogás után is jutalom jár.
2020. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A helyben maradást kiválóan tudja, de ilyenkor nyilván nem csinálja. Azt azóta elkezdtem, hogy mindig amikor megfogom a nyakörvét megdicsérem és kap jutifalatot.

De ilyenkor bekattan neki valami, elmegy az agya, nem hinném hogy ez lesz a megoldás.

2020. máj. 11. 10:40
 5/29 anonim ***** válasza:
33%

Akkor még sem tudja annyira a maradást.


De ha elugrik, tilts rá, büntesd le! Ez nem játék, hogy a saját kutyádat nem tudod kontrollálni és megfogni!

2020. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ha letiltom, rászólok, csak messzebb szalad. Most kezdte néhány napja, egyik pillanatról a másikra, eddig minden teljesen rendben ment. Szóval nem kérek a kioktató stílusból, nagyon jól tudom hogy nem játék, éppen ezért kértem tanácsot.
2020. máj. 11. 10:45
 7/29 anonim ***** válasza:
Közterületen a póráz jogszabály értelmében kötelező, parkokban is. Egyébként szerezz egy hosszú kiképzőpórázt (nekem pl. egy 5m-es van), és azon legyen, ha több teret akarsz neki engedni, és lehet vele a behívást is gyakorolni, sokkal jobb a flexinél.
2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Két kérdés:


1: szoktad úgy is behívni, hogy nem fogod meg végül? Tehát csak behívod adsz egy jutit, mehet vissza játszani. Ez azért fontos, mert lehet, a te kutyád is összekötötte a hívást azzal, hogy akkor a gazdi megfog, vége a mókának. Ezt úgy tudod kinevelni belőle, hogy random módon behívogatod, és arányaiban pl 5 behívásból csak egyszer fogod/kötöd meg.

2: történt mar olyan valaha, hogy rosszat csinált behívtad, es amikor a hívásodra odament akkor büntetted?

2020. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

1. Igen, persze, szoktam behívni azt tovább engedni játszani, sőt ez sokkal gyakoribb mint hogy megfognám a végén.

2. Nem, ha hívásra odajön nem büntetem meg, semleges maradok ha előtte nagyon rossz volt. Viszont ha én kapom el, akkor megszidom.

2020. máj. 11. 11:02
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt valószínűleg te tanítottad meg, hogy ha erősen, tiltással szólsz rá, meneküljön.

Arra kellene tanítani, hogy ha tiltod, akkor lesz megnyugvása, ha hozzád megy! A jó büntetésről, jó nevelésről és a normális maradás megtanításáról pedig kutyasuliban tudsz tanulni.

2020. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!