Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő gazdiként, ilyen "körülm...

Kezdő gazdiként, ilyen "körülményekkel" (lent írom) tudnék hozzám illő menhelyi kutyust találni?

Figyelt kérdés

Lakásban élek, de amennyit csak tudok foglalkoznék vele, ezt tudnám neki biztosítani: reggel 1 óra séta, futkározás, játék, délután ugyanez csak hosszabban (kb. 2 óra), este egy rövidebb séta, és sok hétvégén kirándulnánk is nagyokat. Természetesen nem sajnálnám az időt a mentális "fárasztására" sem.

Viszont sajnos a reggeli és a délutáni között minden hétköznap kb. 7 órát kéne egyedül lennie, és örülnék, ha ezalatt nem szedné szét teljesen a lakást:D

A másik ami miatt aggódom, hogy mint ahogy írtam, nem volt még kutyám, így olyan kutyussal tudnék "bánni", aki engedelmes, és sok törődéssel azért könnyen tanítható, nevelhető. Tehát például egy nagyon domináns vagy egy nagyon rettegő kutyát nem tudnék kezelni.

Alapvetően kölyök, vagy fiatal kutyusnak örülnék, (tehát olyan fél, vagy max. egy éves korig).

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert persze a fajtatiszta kutyáknak is lehet más a természete, de alapjaiban azért nagyjából tudni lehet a mozgásigényüket, hogy mennyire bírják a lakást, mennyire engedelmesek és tanulékonyak stb...

Szóval érdekelne a menhelyről örökbefogadott kutyás gazdik (vagy bárki más hozzáértő) tapasztalata. Tudnak nekem ebben egy menhelyen tanácsot adni? Illetve tudtok ajánlani Budapest környékén, de akár Magyarország más részein is menhelyeket?



2020. máj. 15. 15:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire éreztettem a kérdés lényegét, de arra akartam kilyukadni, hogy hogyha még kezdő vagyok és ilyen "igényeim" vannak, akkor a menhely nagyon zsákbamacskás választás-e, és inkább keressek egy bizonyos fajtát és tenyésztőt, vagy azért valamennyire lehet rajtuk ilyen fiatalon is érezni, hogy pl. tanulékony? Mert alapvetően a menhely felé húzok, szívesen "megmentenék" egy kis életet, de félek, hogy ezzel rosszul is dönthetek.
2020. máj. 15. 15:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A menhely talan abbol a szempontbol jobb, hogy mar ismerik a kutya termeszetet es energikussagat, igy tudnak olyan kutyust ajanlani, aki hozzad passzolna.

A tenyesztoknel is lehet "ilyet kifogni", de a kolyok kutyanal nem minden esetben lehet latni, hogy mennyire lesz dominans a kesobbiekben. Ha nem fontos neked a torzskonyv, a fajtatisztasag, anyuka-apuka ismerete, szerintem nyugodtan valassz menhelyrol. Szep dolog ez egyebkent is, mert ket eletet is megmentesz vele.

2020. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudnak szerintem segíteni a menhelyen, de kölyök kutyát pont nem javasolnék, ha napi több órát távol vagy, és nem akarod, hogy rongáljon. A kölyök rág, úgyhogy ez így biztosan nem működik. Szerintem 1-2 éves kutyában gondolkozz inkább.
2020. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menhelyen segitokeszek az ott dolgozok, biztosan mindenben a segitsegedre lesznek. A kutyakat megismerheted, baratkozhatsz veluk, elviheted probasetara. Menhelyen problemas kutyat nem adnak ki.
2020. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiadnak, kolléganőmnek is kb. ilyen körülmények között van a kutyájuk.

Más kérdés, hogy én ezt nem tartom megfelelőnek a kutya számára, de kiadják így. Sokszor csak lakásba adnak kutyát, engem többször utasítottak már el azért, mert kert van... :D

Ha kölyök vagy fiatal, akkor garantáltan szét fogja szedni a lakást (a kertet is szétszedné). Kiskorban kevés ennyi foglalkozás.

2020. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!