Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv a jobb?

Hám vagy nyakörv a jobb?

Figyelt kérdés
Ti mit használtok és miért?

2020. máj. 15. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nyakorv, mert a ham szanhuzo kutyara vagy macskara valo.
2020. máj. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Mire?
2020. máj. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindenképp a nyakörv.

Könnyebb kontrollálni a kutyát.

Hámba sok kutya húz, hisz arra találták ki a hámot hogy húzzanak.


Ha a kutya még kölyök akkor egy hám gátolja a természetes mozgásban. Pl. egy K9-es hám lefogja a vállait és nem úgy fog fejlődni a kutyád.

Erről van egy nagyon jó videó hogy a kutya tartása mennyire megváltozik bizonyos hámoktól

2020. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire használnád
2020. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
*?
2020. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Nyakörv mert a hámban csak húzni tanul meg a kutya.
2020. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Úgy bírom ezeket "a hámban a kutya csak húzni tanul meg" válaszokat. Nem egy nyakörves kutyát látok nap mint nap, aki vontatja a gazdáját és közben persze fullad. Ha nem korrigálod a húzást, tök mindegy mit visel, húzni fog.


3 kistestű kutyám hámban sétál, 2 közülük hámban is tanult meg sétálni (1 évesek), a másik menhelyi. Nem húznak, laza pórázon sétálnak. Én közepes testű fajtáknál is hámot használnék, nagytestűeknél csupán a fizikai erejük miatt javasolnám a nyakörvet, mert hámban senki nem fog megtartani egy 40 kilós kutyát.


Illetve a hám sok esetben biztonságosabb is. Nekem is jobb érzés, hogy nem a nyakukon van valami. (7, 5 és 3 kilós kutyákról van szó)


K9-es hámot viszont nem ajánlom, túlárazott és könnyen kibújnak belőle. Legalábbis nálunk 3ból 2 kutya simán kitolat belőle. Mi Trixie H-hámot használunk.


Szóval hámból sem mindegy, hogy milyen, illetve tanítani kell, nem csodát várni a nyakörvtől.


Milyen fajta/méretű kutyád van?

2020. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

Egyelőre még nincs kutyám, hamarosan menhelyről fogok örökbefogadni egy közepes testű kutyust. Rengeteg eltérő véleményt olvastam már és kicsit összezavarodtam, hogy a hám vagy a nyakörv a megfelelőbb, ezért gondoltam megkérdezem itt is, kinek mi a véleménye.

2020. máj. 16. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!