Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korában kezd egy...

Mennyi idős korában kezd egy kutya "lenyugodni"?

Figyelt kérdés

Sok menhelyi jellemzésben olvasom, hogy "lenyugodott" kutya.

Ez valójában mit jelent? Kevésbé aktív, vagy mi?


2010. júl. 29. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az idősebb kutyákra értik,ami olyan 8 éves kor körül van,egy 8 éves kutya már nemolyan aktív,mint egy fiatal kutya,aki tele van életerővel. Az én kutyám is 8 éves kora körül kezdett fáradtabb lenni,már nincs kedve annyit játszani,futkározni,mint régen. De ez természetes,egy 70 éves ember sem szaladgál,ugrándozik már úgy mint egy fiatal.
2010. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Allison ***** válasza:
Attól függ mit jelent? Nem rosszalkodik? Azt csak akkor nem fog ha megneveled. Nem futkározik? Egy aktív kutya, pl pásztorkutya mindig futkározik még idős korában is.
2010. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
* nem olyan
2010. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet,hogy egy pásztorkutya idős korában is aktív. Nem mindegyik! Sok kutya elfárad addigra,már nem olyan játékos szeleburdi,és annyi ereje sincs.
2010. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Allison ***** válasza:
Én sem azt mondtam hogy mindegyik. Az én pásztorkutyám ilyen. Mint egy kölyök. Jobban ugrál mint amikor kicsi volt.
2010. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Majd a tiédnek is eljön az ideje,mikor megnyugszik. Biztos jó kondiban van:)
2010. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Allison ***** válasza:
10 éves. Ja majd lenyugszik. Az hogy fizikailag nem fog tudni ugarálni már nem azt jelenti hogy nem ugyanolyan izgága, vidám és csinálná ha engedné a teste. Tán zavar téged hogy nem minden minden kutya lassul le idős korára vagy mi? Miért kéne mindnek egyformának lenni?
2010. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Allison ***** válasza:
Különben is ez nem idegesség amiből le kell nyugodni hanem ez a jelleme és a kedve.
2010. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogy zavar! Ez tök jó dolog! Ezért is írtam,hogy jó kondiban van,ennek csak örülni kell! Persze,hogy nem minden kutya egyforma,nem is írtam én ilyent,vagy hol olvastad,hogy azt írtam,hogy mind egyforma,és 8 év után kötelező lenyugodni?:) Örülj neki,hogy mind fizikailag,és mint szellemileg aktív a kutyád,és ennyi:) Jó lenne,ha minden kutya ilyen lenne,mint a tiéd,én csak általánosítottam,hogy ált. az öreg kutyusok már nemolyan aktívak,mert fizikailag legyengülnek. Érted? :D
2010. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Allison ***** válasza:
Értem csak az nem azt jelenti szerintem hogy lenyugszik, mert az nem lenyugvás hogy nem tud mozogni mert már annyira "elhasznált a teste" és rosszkedvű mert fáj mindene. Amúgy sem tetszik nagyon ez a lenyugvós teória. Szerintem egy jól választott, nevelt kutya nyugodt amikor kell.
2010. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!