Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korában kezd egy...

Mennyi idős korában kezd egy kutya "lenyugodni"?

Figyelt kérdés

Sok menhelyi jellemzésben olvasom, hogy "lenyugodott" kutya.

Ez valójában mit jelent? Kevésbé aktív, vagy mi?


2010. júl. 29. 21:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.


De ha azt kérdezed, hogy mikortól lesz agyilag felnőtt, az megint attól függ milyen fajta. Agyilag a kicsik nőnek fel leghamarabb, és legkésőbb az óriás termetűek.


Ám még ha minden tekintetben felnőtt kutya, akkor is előfordul, hogy ugyanolyan játékos marad, és majd csak akkor ,,nyugszik le" ha beteg és öreg lesz.


Ez egy bonyolult dolog, nem lehet csak úgy egyértelműen megválaszolni, de konkrétan ebben az esetben a menhelyeknél arról lehet szó, hogy már nem egy izgága butuska kölyök kutyus.

2010. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

fura, én még íg nem olvastam. Nyugodt kutya lehet jellemre is, de a felnőttkor elérésére mondják néha hogy lenyugszik, a kistestű fajták 1 évesen, a későn érő fajták 2 évesen, de van ami akár 3 évesen "nyugszik meg", amikorra felnőtté válik és lecsillapodik, érettebb lesz.

Az öreg kutya is lenyugszik végülis mikor már fáradtabb és keveset mozog, de sztem ez rossz szóhasználat.

2010. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!