Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nagy baj, ha én a...

Miért olyan nagy baj, ha én a yorkimat szaporítótól vettem?

Figyelt kérdés
35ezer ft volt,extra mini.3hónaposan vettük,és most 6hónapos.Mindenki jéééézusoom szaporítótól?Ha lenne vmi öröklött betegsége már jelentkezett volna.Nem szeretném tenyészteni,szaporítani yorkimat a későbbiekben,csak hobbikutyaként tartjuk.Igazából amikor megvettük,akkor naggyon-nagyon sokat olvastam róluk,kiírtam lapokra,az első alapos kivizsgáláskor(az állatorvosnál,amikor megvettük elvittük,hogy megvizsgálja,megkapja az oltási progit stb)összegyűjtöttem a későbbiekben hasznos szórólapokat/tanácsadói lapokat.illetve állatorvostól vett yorki táppal etetjük reggel,este pedig konzervvel.Amikor megvettük még nem foglakoztatot,hogy húú most törzskönyves legyen..Mert anyu azt mondta,hogy olcsón nézzek(Ő sem jártas ebben a tenyésztő,szaporító témában..)És így lett ő..De mindent megkap ami kell..Evvel nincs gond.Ezek tudatában miért kell lehurrogni,hogy nem a 120ezres ilyen meg olyan jó vérvonalú ennyi meg annyi versenyt nyert szülőktől származó,meg hogymár a nagymama is 5szörös díjnyertes volt yorkira van/volt igényünk?
2008. nov. 24. 02:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és am ha ez számít vmit,akk kisfiúról vanszó.
2008. nov. 24. 02:47
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja és azt,hogy "kiírtam lapokra" úgy értem,hogy netről és könyvből olvasottak lényegét!:)

És nem a lekezelő válaszok érdekelnek,mert igen egyesül nevel anya 2gyereket..főleg most megszűnt a munkahelye..szóval nem volt arra pénz h a 200ezres yorkit vegyünk meg.de ennek ellenére mindent megkap..

2008. nov. 24. 02:49
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a 35ezer is drága...És aki ezt mondja:,,Mindenki jéééézusoom szaporítótól?",az hülye.Ne foglalkozz velük,hanem játszál az aranyos kutyusoddal=)
2008. nov. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítéllek el, mert tudom, hogy van olyan, amikor az embernek nem telik 100-200. ezres kutyákra - én is ebbe a kategóriába tartozom. Ezért van menhelyről kutyám, és egy utcáról összeszedett spánielem.

Én azért nem támogatom a szaporítótól való vásárlást, mert ezzel növelik a szaporítók esélyét, hogy újabb és újabb almokat hozzanak le.

Én akkor "nézem el", -ha szabad így fogalmaznom- ha valaki szaporítótól vásárol, ha kiivartalanítja, lelkiismeretesen gondozza, megadja a kutyának szükséges dolgokat (ápoláshoz szükséges dolgok, nagy séták, kirándulások, amiket egy kutya igényel), de nem viszi túlzásba (mindenféle csicsás ruha, még nyáron is.. télre, a hidegebb napokra persze, hogy kell, csak sajnos sok yorkitartó túlzásokba esik és nem lehet velük megértetni, hogy nyáron a szoknya nem szellőztet :) és minőségi tápon tartja, egyszóval csak jót ad neki. Persze ki nem hagynám a kutyaiskolát, a kutyovit. De sajnos sok kutyatartó megszerzi a kívánt kutyát, aztán szerencsétlen egész életében a kertben dekkol, egy csöppnyi szeretetet sem kap... úgyhogy szerintem lehet felelősen is szaporítótól vásárolt kutyát tartani. Ahogy te is teszed.

2008. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Először is egy kis pontosítás: a genetikai bajok nem feltétlenül látszanának mostanra, különben borzasztó egyszerű lenne őket kiszűrni. 10 év múlva is előkerülhet valami betegség, bármilyen szervi baj, kiderülhet, hogy gyenge a fogazata és 2 éves korára már csak pépeset ehet, szívbeteg, ideggyenge, ilyesmik.


Amiért baj, hogy szaporítótól vetted: ezzel olyan embert támogattál (nem is kicsit), aki nem figyel a kutyái jólétére (folyamatosan elleti, nem foglalkozik velük, stb., egyszóval kikészíti a kutyáit), sem a fajtajegyekre, nem, is beszélve a már említett genetikai betegségekről. Az ilyenek gyakran hasonló küllemű, de eltérő fajtájú kutyákat is pároztatnak, majd eladják valamelyik fajta egyedeként, ami szintén nem túl etikus (bár a yorkit viszonylag nehéz így keverni). Rendes embertől is lehet venni olcsó kutyát, mert minden tenyészetben akadnak olyan egyedek, amik ilyen-olyan eltérések miatt kiállításra, tenyésztésre nem alkalmasak, ergo olcsók, és azzal legalább támogatod a fajta nagyjából egészséges fennmaradását és a lelkiismeretes tenyésztőket.


Egyébként nem tragédia a dolog, nyilván lehet így is szeretni a kutyát, nem lesz ő ettől kevesebb, csak esetleg neked lesz később nehezebb drágább az élet miatta, no meg a fajtának biztos nem tettél ezzel jót semmilyen szinten.

2008. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
tudod sok olyan tenyésztőt ismerek,aki disznó ólban tartja a 70 is több csiviét,ehhez képest van sok szaporitó aki lakásában neveli a kiskutyikat lelki ismerettel,és örül ha egy kis jövedelmet kap a kutyik után ne bánd soha ezt a vásárlást
2009. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem bántom a tenyésztőket,de már nem olyan lelki ismeretesek most mint annó...én ezt tudom szaporítokat meg nem kéne fikázni körbe kéne csak nézni
2009. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem kéne fikázni...tartsanak csak 100-150 kutyát 10 négyzetméteren, és sajnáljam már őket....aztán ha ha a kutyád felborul 1 évesen és elpusztul akkor majd gondolkodj el mi is az a vérfertőzés.
2010. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!