Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradoodle kutyát szeretnék,...

Labradoodle kutyát szeretnék, hol lehet kapni, mennyiért és ti melyik tenyésztőt ajánljátok?

Figyelt kérdés
Irtóra nem érdekelnek "azmiaz?", "mineknekedolyan?", "az nem is kutya", stb. kérdések és válaszok.

2020. máj. 28. 18:45
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy kutyafajta tudtommal.

Van tenyésztő, arra lettem volna kíváncsi, hogy ki ismer ilyet személyesen vagy ismerőstől.


6

Gondolod, hogy nem tudom??

7

Amiből idéztél, az eredeti cikket is olvastam, köszi. Reader's Digest-ben találtam.

Am. köszönöm szépen a kedves érdeklődést, hogy miért szeretnék ilyen kutyát. Terápiás kutya lenne.

2020. máj. 29. 00:59
 12/30 A kérdező kommentje:

7

Az előzőben (11) az utolsó mondat nem neked szól. :)


Majd elolvasom az angol nyelvű cikket.

2020. máj. 29. 01:05
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Itthon egyenlőre "tenyésztőtől" sehol, mivel nem tenyésztik, hanem szaporítják. Előbb utóbb itthon is megjelenik ez az őrület, hála a hozzád hasonlóknak. Az Uszkár egy tökéletes kitenyésztett fajta, ami mindent tud amit egy labradudle tud, sőt. Az uszkár megfelelő tenyészállományból tökéletesen alkalmas terápiás kutyának. Okosak, engedelmesek, és jó természetűek, a szűrük nem hullik. Ugyan ez a Labrador. Jó tenyésztőtől vásárolva kiváló segítő és terápiás kutya lehet, tökéletes természettel, csak éppen az ő szőre hullik. A Csodakutyáknál több Labrador is van, de még uszkár is.

Komolyan nem értem, miért akar valaki ilyet. Ennyi erővel elmész pár menhelyre és keresel egy neked tetsző mixet, így nem támogatod a szaporítókat, mégis van egy keveréked, amit ha akarsz beadhatod úgy mint design keveréket...

2020. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom uszkár, labrador, golden retriever, német dog, agár, berni pásztor, leonbergi mint terápiás kutya szóba se jöhet csak is kizárólag valami aranyárban lévő szaporított keverék, ami ki tudja milyen tulajdonságokat örököl és hogy egyáltalán alkalmas lesz e a feladatra.
2020. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

13

1. Menhelyre nem megyek kutyáért, mert terápiás kutya lenne. Igen, nagyon ritka esetben lehet menhelyi kutyából is terápiás kutya.

Nem tudod elképzelni azt a szitut, hogy mondjuk rajonsz a bull típusúakért, de a mentett kutyád az és nem tudod kezelni, am. két másik kutyát is elhoztam menhelyről.

Szóval marhára nem a dizájner dolgok motviálnak.

2. A labrador nagyon tetszik, az uszkár meg nem annyira. De a labrador nagyon jó, kedves természetű, az uszkár meg baromi okos. Akkor baj teccik mondani, ha ilyen kutyát szeretnék?

2020. máj. 29. 10:58
 16/30 A kérdező kommentje:

13

Amúgy írtam, hogy olvastam az eredeti Reader's Digest cikket, ahonnan itt idéz vmelyik kartárs, ahol elmesélik, hogy hogyan jött létre ez a rémálom. :) És benne volt az is, hogy a "megalkotója" szerint micsoda rossz ötlet ilyen kutyákat csinálni. Igen, ha ész nélkül csinálod, borzalom. De mégis mit gondoltok, honnan a p.csából vannak előállítva a ma divatos bull típusúak? Vagy nagyon sok fajtát felsorolhatnék. Kevertek-kavartak-mixeltek. Csak nem szépség (dizájn) szempontjából, hanem hasznosság szempontjából.

Am. véletlenül nyomtam a tetszik gombra. :)))

Borzalmas, hogy én képes lennék egy olyan kutyát akarni/szeretni, akit szépnek és okosnak is látok...

2020. máj. 29. 11:02
 17/30 A kérdező kommentje:

14

A majompincset és a komondort miért nem sorolod fel? Csak mert nagyon RÉGI fajta kutyák, igen-igen okosak és talán szuper terápiás kutyák lennének belőlük. Ki tudja?

2020. máj. 29. 11:04
 18/30 A kérdező kommentje:

12

folyt.

Csakazért se olvasom el az angol nyelvű cikket. Megsértődtem. :)))

2020. máj. 29. 11:06
 19/30 anonim ***** válasza:
52%

"Csakazért se olvasom el az angol nyelvű cikket. Megsértődtem. :)))"


Remélem plüsskutyád se lesz. Ilyen mentalitással szegény állat nem járna jól

2020. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Barátkozom az uszkárral.

Mancs a Kézben képe.

[link]

2020. máj. 29. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!