Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradoodle kutyát szeretnék,...

Labradoodle kutyát szeretnék, hol lehet kapni, mennyiért és ti melyik tenyésztőt ajánljátok?

Figyelt kérdés
Irtóra nem érdekelnek "azmiaz?", "mineknekedolyan?", "az nem is kutya", stb. kérdések és válaszok.

2020. máj. 28. 18:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

" Szóval marhára nem a dizájner dolgok motviálnak. "

De azért keverék kutya kell. Bocsi de el vagy tévedve. Amit te csinálsz az a külső hajkurászása, és próbálod magadnak alátámasztani, hogy az milyen jó lesz.

Hallottál már arról a szituról miszerint egy csodálatosan okos de átlagos külsejű tudósnak és egy közepes értelmiségű gyönyörű nőnek is lehet nem túl szép átlagos intteligenciájú utóda? Na a Labradud... micsodánál is ez a helyzet.

Egy erre specializálódott Uszkár vagy Labrador tenyésztőnél is 50 utódból max 10 kölyök alkalmas terápiára vagy segítő kutyának. Nagyon durván el vagy tévedve. Iszonyat alacsony statisztikailag azoknak a kutyáknak a száma melyek alkalmasak a feladatra, vagyis lehetnek, és ezekből igen is vannak fajták melyek egyszerűen a kitenyésztésük alapjai miatt kizárhatóak, a Komondor pl pont ilyen.

Valamit valamiért. Döntsd el, hogy terápiázni akarsz vagy a külsőségeket keresed a kutyaválasztásban? A kettő nagyon ritka esetben jön össze.

2020. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

21

Jó. Végre egy értelmes gondolatmenet. Elgondolkozom.

2020. máj. 29. 12:49
 23/30 A kérdező kommentje:

21

"Hallottál már arról a szituról miszerint egy csodálatosan okos de átlagos külsejű tudósnak és egy közepes értelmiségű gyönyörű nőnek is lehet nem túl szép átlagos intteligenciájú utóda?"

(Amúgy miért nem csodálatosan okos, de átlagos külsejű tudósnőnek és egy közepes értelmi képességekkel rendelkező, de rendkívül jóképű férfinek ... satöbbi?)


Azaz átlagos külsejű és intelligenciájú egyed születik.


Ez (ti. hogy mitől lesz vki szép/okos) tudtommal még vitatott. Két magas intelligenciájú embernek is lehet átlagos intelligenciájú gyereke és két nagyon szép embernek is ... satöbbi.

2020. máj. 29. 13:01
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

De nem érted, hogy a statisztika miatt írják, amit írnak?


Példa: egy jó mudi kennelből mondjuk születik 5 kiskutya. 5ből 4 egészen biztosan kiváló terelő lesz. Tehàt kb 80%-ban megfelelnek a felhasználásuknak, amire tenyésztve lettek.


A tények alapján ez az arány a labrapudliknál pont fordítva van. Jó, ha 20%-uj hozza a hozzà fűzött reményeket.


A másik dolog, amit neked magyaráznak a többiek, az az, hogy a dizájnerdudlik tenyésztése teljességgel felelsleges. Mindkét fajta, amelyiknek ez a mixe, tökéletesen önállóan is alkalmas a feladatra, amit elvársz tőle, azaz terápiás kutyának. Teljességgel szükségtelen a két említett fajtát mixelni. Sőt, ahogy már itt fejtegették, káros is.


A masik dolog, te tényleg úgy gondolod, hogy egy labrador kevésbé okos, mint egy pudli? Vagy vice versa? Hát, elárulom, hogy egyik sem okosabb fajta szinten a másiknál, egyed szinten nyilván vannak különbségek.

2020. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Tök sok keverék kutya van, ami így néz ki. Nem szoktam erōltetni a fogadj örökbe dolgot, de tényleg rengeteg gazdira váró kutyát láttam már, amik így néztek ki.
2020. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

24

Labranudlinak olvastam. :)))

De, oké, kezdem érteni. Csak ha szemét módon reagálnak, akkor nem tudok azzal mit kezdeni.

Igen, miközben leírtam, én is rájöttem, hogy egy labi ugyanolyan okos lehet, mint egy uszkár. Úh. lemondok a labranudliról.

2020. máj. 29. 15:43
 27/30 A kérdező kommentje:

25

Három kutyám lett így. Az egyik háztól, a másik kettő menhelyről. A háztól érkező kutyánál pusztán a véletlen műve lehetett, de rendkívül ideggyenge kutyusom lett. A másik kettőből az egyik hajléktalanoknál volt, nála pimaszabb és kártékonyabb kutya már csak a másik volt, akiről nem tudni, hol járt, honnan került elő. Soha többé menhelyi kutyát egy ideggyenge embernek, akinek terápiás kutya kell. Mondom, ritka esetekben (egy ilyenről tudok) lehetnek mentő vagy segítő kutyák.

2020. máj. 29. 15:47
 28/30 A kérdező kommentje:

9

Hú, de rondák.

2020. máj. 29. 15:50
 29/30 A kérdező kommentje:

7

Nyah, elolvastam a linkelt cikkeket. Megbizonyosodtam, hogy tudásunk csekély. :) Se pro, se kontra nem vagyok meggyőződve semmiről. De józan paraszti ésszel belátható, hogy fura mixek lehetségesek természetes úton is. A keverékeket nem kell egekbe emelni, mert volt hozzájuk szerencsém, ahogy fajtatiszta kutyám is volt, aki elve kisebbnek született a standardnál. Ezeknél a mix kutyáknál az a probléma, hogy SZÁNDÉKOSAN és NAGYON SOK PÉNZÉRT állítják elő őket. Nekem az volt a (sztem logikus) gondolatmenetem, hogy két okos és szép kutya találkozása szerencsés lehet. Honnan jöhetnek a hibák? Nyilván nagyon régi felmenőktől. Hiszen ha jó minőségű fajtatiszta kutyákat párosítok, a logika azt diktálná, hogy egészséges kölykök lesznek, a szüleik jó génjeit továbbítják.

2020. máj. 29. 16:14
 30/30 A kérdező kommentje:

Tényleg ROPPANT egészségteleneknek néznek ki. :)

Am. nekem azért is esett rájuk a választásom, mert az uszkár négy méretének megfelelően ("Az uszkár méretét tekintve lehet: ÓRIÁS (45–62 cm), KÖZÉP (35-45 cm), TÖRPE (28–35 cm) és TOY (28 cm alatt, 25 cm az ideális).") a kölykök is különböző méretűek lesznek.

2020. máj. 29. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!