Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Anyum nagyon...

Mit csináljak? Anyum nagyon felelőtlen a kutyámmal!

Figyelt kérdés
Most ő vitte le sétálni, és hallom, hogy kiabál neki. Kinézek az erkélyről, látom, hogy el van engedve (rottweiler, fel is jelenthetnek!), és valamit eszik a kuka mellett. Mondom neki, hogy ne engedje, fogja pórázra, erre megfogja, és ott áll vele a kuka mellett, a kutya meg nagyba kajálja a moslékot! Szólok, hogy ne engedje, de neki nem is beszélnek, csak áll, és nézi, ahogy eszik... De még ha nem lenne itthon egy jó 20kg kutyakaja...! Mit csináljak? Ezt már tényleg nem engedhetem, bele is halhat a kutya, ki tudja, miket dobnak az ilyen moslékokba... Csirkecsont, meg belsőség, meg még ki tudja mi... :S
2010. júl. 30. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Miért anyud sétál a TE kutyáddal, mikor otthon vagy?
2010. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Dehogy halhat bele! Ugyan már, a kutyáknak nagyon erős a gyomruk és teljesen oké, ha csirkecsontot eszik vagy szerinted mi egye meg a csontot, ha nem egy rottweiler?? o.O

Amúgy ha anyukád ennyire nem foglalkozik a kutyáddal, akkor meg ne hagyd, hogy ő sétáltassa, hiszen a te kutyád! Vidd csak el szépen te sétálni! Elvégre a tiéd, nem?! Nem köteles ő gondoskodni róla, ha egyszer a tiéd a kutya... Ne dirigálj neki, hanem gondoskodj te róla!

21/L

2010. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Én se értem miért ő viszi a te kutyádat ha te is ráérsz, de mindegy.


A fontos az, beszélj vele, magyarázd el, hogy miért nem jó ez.


Csak megéri. Ha meg nem, hát akkor ne bízd rá a kutyát.

2010. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Allison ***** válasza:

Első, érdekes máskor meg az a baj hogy valaki "kisajátítja" a saját kutyáját. Most meg az a baj hogy közös?

Amúgy kérdező ha ilyen és nem érti meg akkor ne engedd hogy ő vigye le.

2010. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

na ezt kérdeztem volna én is...


amúgy nem tudsz nagyon mit csinálni, én anyósékat és anyámékat is hiába kérem, hogy ne etessék össze minden szarral a kutyákat, de szerintük soványak és ízlik nekik (mi meg rohangáljunk vele orvoshoz, mert az egyik kutyusnak elég szar a gyomra)...:S

2010. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Ja és második válaszoló, de belehalhat. Mert mondjuk valami mérget öntöttek ki, vagy olyan anyagot ami a kutyának méreg, esetleg csirke csontot kap be, ami kiszúrja a belét, vagy csak szimplán beteg lesz tőle...


Hát csak pusztán ezért nem szabad engedni. De lefogadom majd a jön a magyarázat, hogy hány embernek van olyan kutyája ami megeszik minden szemetet mégsincs baja...ja. soknak nincs. Sok meghal mert nem vigyáznak rá.

2010. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nem, nem közös, neki is van kutyusa, de a roti még csak 5 hónapos!! meg vagy ő, vagy én sétáltatjuk a 2 kutyát, és most ő volt, meg a tesójához ment le.
2010. júl. 30. 16:55
 8/18 anonim ***** válasza:
7%

Második vagyok! Ez az igazi városi mentalitás!!! :S

NEM SZABAD ELKÉNYEZTETNI A KUTYÁKAT! ÖRÖK SZABÁLY!!!

Mi ez a hülyeség, h ne egyen csontot a kutya???

Én nem azt mondom, hogy a kukából egye, csak azt hogy még egyetlen, hangsúlyozom EGYETLEN kutya sem halt bele abba, hogy csontot evett...

Amúgy is jól érzékelem, hogy egy ROTTWEILER lakásban van tartva?? Abból , hogy "le" viszi sétálni és nem "el"... Súlyos hiba! egy ilyen kutyának nagyon nagy mozgástérre van szüksége, eredetileg ez egy kemény, harci kutya, nem lakótelepre való!!!


Ja amúgy 2. voltam (és sajnálom, hogy ilyen emberek vannak!)

2010. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
ha enyire nem törödik a kutyád egéségével akor ne ö vigye hanem te jah és ha nem közös akkor tese vidd az övét és ö se a tied!mindenki vigye a maga kutyáját és kész,és nem lesz baj hogy a kutyád meg esz ezt azt
2010. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Kedves második. Látom, te nem érted a magyar nyelvet. Én olyat nem írtam, hogy ne egyen csontot. Olyan csontot ne egyen, ami szilánkosan törik , ugyanis kiszúrhatja a belét és belehalhat.


Érted Csezd MEG?! Bocs, de ezt nem szebben mondani. Az neked elkényeztetés, hogy nem akarom, hogy a kutyám megdögöljön?!


Ja, és rohadtul nem harci kutya, és lehet lakótelepen tartani.


De utálom az ilyen hülyéket. Semmit se értesz a kutyákhoz, de osztod az észt.


Ezt még a leghülyébbek is tudják, hogy szilánkosan törő csontot tilos adni!


A harcikutyázás, meg hogy lakásban nem lehet tartani...eh...tipikus hülye tévhitek.


Úgy fel tud az ilyen tudatlanság bosszantani. Nem azért mert nekem fontos, hogy igazam legyen, de az ilyen ,,okosok" miatt lesz beteg vagy pusztul el sok a kutya! Ha nem lenne ennyi tudatlan, kevesebb kutya sérülne meg!

2010. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!