Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik szerintetek...

Milyen kutya illik szerintetek hozzám?(többet lent olvashattok)

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyát szeretnénk a családdal.Engem is megkértek hogy érdeklődjek,gondoltam itt is segítő kezekre bukkanhatok.Eddig cane corso,német juhász,német dog,labrador tapasztalataink vannak.Szeretnénk ha házőrzésre alkalmas lenne ( tudjuk hogy egy kutya nem erre való de ugyebár vannak erre képzett kutyák).Kertes házban élünk nagy udvarral.Sétáltatni tudnánk annyit amennyi szükséges neki,ez nem fontos szempont annyira.A tápra 8000-12000 ft-ot szánunk.

Később ha már nagyobb akkor kaphatna mást is mert az összes közeli családtag szakács,így ez egyszerű.Legyen családbarát,ragaszkodó. Alap dolgokat szeretnénk neki tanítani,így a fekszik,nem,marad,ül,esetleg a pacsi.Szőre hossza szinte mindegy,ugyanígy az ára is.A sétánál kb napi 4-5 órát értettem.Itthon is sokat foglalkoznánk vele,naponta kb 3 órát a séta mellett. Komolyabb célunk nincs vele,inkább családi kiskedvencként tartanánk.Max. 7-órát lenne egyedül ( suli/munkaidőben) ,de most egész nap lenne vele valaki. Van a szomszédba is egy kutya,aki keverék.Kutyás ismerősök vannak bőven, lehet velük is sétáltatnánk. Kinti kutya lenne,de van pince ahol ki lesz neki alakítva egy hely,ott meleg van. Van egy nagy kutyaház is,kényelmesen elférne benne.Nem szeretnénk menhelyi kutyát.Ezt csak ide leírom,hogy ugye elvileg egy egészséges fajtatiszta kutya ára 150-300ezer forint,ezzel szemben az eddigi kutyáink 60-80ezer forint körül voltak,mindegyik törzskönyvvel,fajtatisztán'. Semmi betegségük nem volt,fajtájukhoz illően viselkedtek,stb...De most mindegy az ár mert direkt félretettunk rá pénzt. Szerintem ennyi a tudnivaló,ha valamit hiányol valaki írjon. ( nem kérek senkitől privát üzenetet). Ja még annyi,hogy tenyésztőtől szeretnénk,semmiképpen nem szaporítótól. Esetleg kennel neveket is írhattok.

Előre is köszönöm!



2020. jún. 1. 10:27
1 2
 11/16 anonim válasza:
Ha kinti, nagytestű kutyát szeretnél, ajánlom a Kuvaszt. Gyönyörű, okos kutya és házőrzésre képezheted
2020. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Egyetértek,kint is tökéletesen elvannak,ha foglalkozunk velük. Köszönöm az újabb ötleteket. Az új válaszolóknak is ment a zöld mancs .😊
2020. jún. 12. 10:53
 13/16 anonim válasza:
Egyébként ha már eldöntötted, kíváncsian várjuk, milyen kutyád lesz/van 🤗
2020. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Most már csak a berni pásztort és a leonbergit tartjuk ,,versenyben " . Nézegettem kenneleket,fajtamento egyesületeket is.
2020. jún. 24. 08:18
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem golden retri tökéletesen bele illene az eletetekbe.

Egy baratomeknak is az van, imadja a házi kosztot, viszont egy kiló húst megeszik naponta. Egyszerűen imadnivalo kutya, a gazdija ha elmegy valahova nagyon szomoru, de ugatni meg nem hallottam. Fel ismeri a gazdi autójának a hangját, es mar szalad meg ugrál az ajtóban. Nagyon türelmes kutya, imadja a gyerekeket felnőtteket, es hatalmas kutya ellenére amikor oda vittem a kis bichonomat, o volt az egyetlen kutyus aki nem próbálta össze taposni játék közben, figyelt hogy ne lépjen ra, es nagyon jol kijöttek. Imád sétálni, labdazni.

2020. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 25. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!