Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell beszerezni egy...

Mit kell beszerezni egy kölyökkutyának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném meg kérdezni hogy milyen dolgokat kell venni egy kölyökkutyának? Még csak 7 hetes majd később hozom el! Már szinte minden megvan neki csak azért szeretném tudni hogy mik kellenek pellenkán ágyon tálan fésűn ilyesmi dolgokon kívül? Egy bichon maltezem lesz, már nagyon várjuk a családdal. Azzal nem vagyok tisztába, hogy milyen tápot vegyek neki vagy milyen fajta sampont? Valaki valami jó tipp/tanács?

#játék #bichon maltese #Új csaladtag
2020. jún. 3. 17:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ha bentre szoktatod, azzal pont azt tanítod, hogy NE legyen szobatiszta? Persze, ha neked ehhez van gusztusod és neked ez a jó, tessék.

De a pelenkára is SZOKTATNI kell. Magától nem megy oda! Ha előzetes normális szoktatás nélkül magára hagyod, oda fog üríteni ahol éppen van.

Ugyan úgy heteken keresztül minden egyes alkalommal a pelenkára kell tenni, ott dicsérni, máshol rászólni. Akkor meg miért nem egyből a kertbe szoktatod?


De nyilván kinek a tiszta lakás, kinek a mocsokban és ürülékben úszó a jó.

2020. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Ha van udvar akkor pláne nem értem a pelenkát. Az a baj vele, hogy a kutya nem érti, mi az a pelenka. Ő azt érti meg, hogy szabad a lakásba piszkítania. Ezt megszokja, aztán egyszercsak azt várod el tőle, hogy kint végezze el. Összezavarod, nem tudna mit kéne csinálnia és sokkal több energia kiszoktatni ezek után, mintha az elejétől kezdve kintre szoktattad volna. Van olyan szerencsétlen eset amikor a másfél éves kutya még midnig bentre is piszkít, annyira megzavarta a pelenka.


én 9 hetesen hoztam el a saját kutyámat, megvolt a második oltása, én levittem kétóránként a negyedikről hajnaltól éjszakáig. Kerestem egy olyan helyet, amit kutyák nem látogattak, ott nem igazán van esély, hogy bármit összeszed. Semmiképpen sem akartam rászoktatni a pelenkára, hogy utána a saját dolgom mehezítsem meg. 5 hónapos korára már tökéletesen szobatiszta volt. Nem mellesleg 11 hetes koráig a legfogékonyabb egy kiskutya, addig akartam megismertetni minden egyes kinti zajjal, forgalommal.

2020. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
27%
Továbbra is várom a választ a pelenka-ellenesektől.
2020. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Kedves 10es ki a fene mondta hogy nincsenek meg az oltásai? Igen lakásban fog élni de rendszeresen lesz sétáltatva és az udvarra ki engedve!
2020. jún. 3. 18:26
 15/36 anonim ***** válasza:
24%
azt írtad, hogy 7 hetesen hozod el. Akkor mégis miféle oltásai vannak meg az első parvon kívül? 8 hétig el se lehetne hozni.
2020. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Leírtam 13, kutyák által kevésbé látogatott helyet kell keresni. Én is így csináltam.
2020. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
bocsánat, azt félre olvastam, látom hogy csak most 7 hetes. Mikor hozod el?
2020. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
37%
Belvárosban élek, nincsenek kutyák által kevésbé látogatott helyek, az állatorvos határozottan azt mondta, hogy nem vihetem le, ne tegyem a földre.
2020. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Biztos vannak, csak utána kell nézni. Egyik orvos ezt mondja, másik meg azt, többnek ki kell kérni a véleményét.

Nekem mindegy, én így csináltam, így láttam helyesnek, és meg is lett az eredménye. Járt némi kellemetlenséggel, de inkább, mint hogy kutyaszarban/pisában éljek hetekig és utána még szenvedjek a leszoktatással.

2020. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
9 hetesen hozom el!
2020. jún. 3. 18:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!