Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

A koromat nem írhatom le, de annyit azt hiszem elmondhatok, hogy gimnáziumba járok. Régóta nagyon szeretnék egy kutyát.

Kertes házban lakunk. A kutyát nem engednénk be a házba, csak akkor ha túl hideg van, fél a a vihartól, szilvezterkor stb..

Okos, jól tanítható kutyát szeretnék. Amikor csak tudom minden nap vinném sétálni, ha olyan a fajta akkor naponta többször is. Szeretek futni, és örülnék, ha a kutya is elkísérne. Minden nap nagyokat játszhatna több összeszokott, barátságos kutyával. Nagyon szívesen tanítanék neki különböző trükköket, szívesen foglalkozom vele.

Viszont van egy tényező, ami megnehezíti a kutya kiválasztását, és azt hiszem a a tartását is. Minden hónap felében (nem fél hónapos váltásban, hanem rövidebb időközönként) Apukámhoz megyek. Ilyenkor sincs egyedül a kutya, csak Anyukám nem vinné el minden nap sétálni.

Amióta az eszemet tudom, mindig volt a családban kutya. (és nem ilyen pincsi meg csivava fajták) Apukámnál is van egy nagytestű kutyánk, akit már sokmindenre megtanítottam. Nagyon élvezem amikor új dolgokat tanítok neki.

Azt gondolom, hogy tudok egy kutyának a "falkavezére" lenni. (mondjuk egy rottweilerrel nem biztos, hogy elbánnék, de ezt nem is fogja senki ajánlani:) )

A kutyávak kiállításra, sportversenyre nem járnék.

Nagytestű, vagy közepes méretű kutyát szeretnék.



2020. jún. 12. 10:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Azért ne hordjunk már el senkit semminek, mert tenyésztőtől szeretne vásárolni, örüljünk, hogy nem szaporítókat támogat végre valaki.


Azt gondolom, hogy lány vagy ezért én nem ajánlanék nagyon nagytestű kutyát, mert ők már azért 5-6-7 hónaposan is benne vannak a súlyban, és akkor még azért általában nem tökéletes a nevelés, így ha hirtelen megindul séta közben elég nehéz lesz megtartanod.

Először sorold fel a fajtákat amik neked tetszenek, biztos van azért elkepzelesed arról milyen kutyát szeretnél. Ezekutan szívesen adok/adunk tanácsot.

Szerintem egyébként pl egy mudi, vagy egy schnauzer megfelelő lehet, bár én minden kutyánál azt vallom, hogy a kutyának a gazdi mellett a helye, én biztos semmilyen kutyát nem tennék ki az udvarra.

2020. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj, hogy tenyésztőtől szeretnél kutyát venni, de nagyon alaposan utána kell járni, mert nem minden tenyésztő etikus, és ha belefutsz egy tisztességtelenbe, vagyonokat költhetsz a kutya betegségeire, amint előjönnek. Egy jól sikerült fajtajellegű keverék akár mentes is lehet fajtabetegségektől, persze erre nincs garancia, de a kedvelt fajtáknál viszont a túltenyésztés miatt akár borítékolhatók is lehetnek bizonyos egészségügyi problémák, és van az a pénz, amiért egy tisztességtelen tenyésztő (törzskönyves szapi) meg tud kenni egy tisztességtelen állatorvost.


Ha túlnyomórészt kint lenne a kutya, akkor olyan kellene, aki eleve erre van kitalálva, szóval a rövid szőrűek kizárva, segítőkutya típusok kizárva, ők nagyon igénylik az ember közelségét, ne legyen örökmozgó, mert akkor megbolondul, ha éppen te nem tudsz vele foglalkozni és csak az alap séták lennének számára. Az fontos, hogy a kertbe dísznek ne csapjátok ki csak azért, mert kinti kutya lesz, szóval lehetőleg legyetek vele minél többet, és ne csak akkor lásson titeket, amikor enni adtok neki meg viszitek sétálni. Még valami, kölyökkorban mindenképpen legyen bent, és fokozatos legyen a kiszoktatás, egy kölyköt nem lehet kizárni.


Milyen fajták tetszenek?

2020. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Golden!!!
2020. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13 a goldi nem kinti kutya. Hiába hosszabb szőrű.

Nagyon társasági kutya illetve nem tud téli bundát növeszteni mert egyrétegű a szőre

2020. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Goldit ne, mostanában segítőkutya, régen vadásztak vele, ő nem jó kinti kutyának, a gazdi mellett érzi jól magát.
2020. jún. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

A kérdező vagyok, csak valamiért nem tudok visszalépni az eredeti fiókomba.

Küllemre tetszik a border collie, a hovawart, az ír szetter, a németjuhász, a dobermann, az ausztrál juhász, malinois, és a tibeti masztiff is.

Persze tudom, hogy ebből csomót nem tarthatok, de most arról volt szó, hogy külsőre milyen kutyák tetszenek. A schnauzerfélék, és drótszőrűek nem tetszenek.

Én is szeretném, ha bejönne a kutya a házba, a döntés Anyukámon múlik. (de szerencsére van esély rá, hogy megengedi)

2020. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mindenképp elkell dönteni hogy kinti vagy benti. Mert kintre hosszú szőrű kell amit nem biztos, hogy édesanyád szivlelne bent.


A felsorolt kutyák közül szőrzet alapján jó lehet a hovawart, németjuhász és tibeti masztiff. Ír szetter kétes a számomra mert elég vékonynak tűnik a bundája.


Német juhász és a hovawart nem rossz választás, ha sokat van vele foglalkozva, viszont ha kennelt keresel akkor show vonalast keress mert azok a kutyák nyugodtabbak és nem munkamániások. (Hovawartból nem tudom, hogy van-e külön show és munka vonal)


Ami fix hogy nem neked való az a border collie, malinois,dobermann és szerintem az ausztrál juhász se lenne jó választás. A masztiffhoz nem tudok hozzászólni.


Keress fel kenneleket, érdeklődd meg hogy ezekkel a feltételekkel amiket leírtál, hogy a kutyának mit tudsz nyújtani, hol szeretnéd tartani tud-e a tenyésztő neked kutyát adni, hogy alkalmas-e a kutya erre a tartásra vagy esetleg kevés neki amit nyújtasz neki vagy nem adja kintre.

Ha kell tudunk segíteni milyen levelet írj a tenyésztőnek, hogy komolyan vegyen és ne hajtson el.


Több tenyésztőt is felkereshetsz érdeklődésképpen, szeretik ha körültekintő a gazdi és utána jár a fajtának és ha esetleg úgy látja a tenyésztő hogy nem vagy alkalmas a fajta tartására talán tud ajánlani olyan fajtát ami neked való lenne.

2020. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
60%
Köszönöm a srgítséget! :)
2020. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%

Border, ausztrál juhász, ír szetter nem tudom, mennyire bírja "lelkileg" a kinti tartást, előbbi kettőnél a kimaradt séta is problémás lehet. Érdemes lenne a fajtákkal tapasztaltabb embereket megkérdezni róla.

Malinois: Van nem munkamániás malinois? :)

# 17: tudtommal hovawartnál nem vált itthon szét a kiállítás és a munka, de vérmérsékletben van különbség. Még almon belül is.

Kérdezőnek: hovink van, ha kimarad 1-1 nap séta, kibírja, viszont ha elmegyek pár napra és keveset foglalkoznak vele, szökik, egyébként nem szökős. Ez az egy pont ami miatt nem merném a te helyzetedben nyugodt szívvel ajánlani. Olyat nem tudsz csinálni, hogy amikor apukáddal vagy magaddal viszed vagy megkérsz valakit, hogy olyankor többet foglalkozzon vele? Egyébként okosak, könnyen tanulnak, de hajlamosak a makacskodásra.

2020. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Húr elmélet
2020. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!