Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel rosszat tettem a volt...

Ezzel rosszat tettem a volt bántalmazott kutyámmal?

Figyelt kérdés

Kb 4 hónapja van itt. Letargikusan került ide. Nemrég töltötte az ötödik életévét, és csak egy év alatt mi vagyunk az ötödik gazdái, az előző egy alkoholista.


Futin kívül minden kutyának válogatás nélkül neki akar menni, akit nem ismer.


Sikerült elérni, hogy ne legyen letargikus, legyen benne élet, mindig csóválja a farkát, amikor valamelyikünk a közelébe megy, hogy örüljön amikor előkerül a póráz és a hám.


Hónapok alatt én egy kicsit besokalltam, hogy mindig mindenhova figyelnem kell, hol van kutya, hogy nálam semmit nem javul ez a helyzet, a másik gazdi ugyanazt a módszert csinálja, mégis hatásosabb, pedig én vagyok vele a legtöbbet.


LÉNYEG:

Parkos részen voltunk, ültetést gyakoroltattam. Hirtelen a semmiből feltűnt egy idegen, hámos, nyugodt kutya, gazdi nélkül. A kutya nekiment, de istenesen. Előtűnt a gazdája és arrébb rúgta a kutyáját, tovább mentek. Én, besokallva, mivel kezet emelni nem lehet, egy hátsóra csapást sem, mert különben újra letargiába zuhan (így két hónapig tartott, amíg nem húzta be a hátát és nem remegett a feje amikor megsimiztük). Nyögvenyelősen megcsinálja az ült, kb könyörögni kell neki, feksziket egyszerűbben, marad nem megy. 20x oda-vissza eljátszottuk, hogy ül-marad-mehet. Parancsolóbb hangon, mint szoktam, mert 4 hónap alatt először szakadt el a cérna, de nem kiabáltam, nem ordítottam, csak addig ismételtem, amíg nem ült le, ugyanis tudja, hogy mit szeretnék, csak nem akarja megcsinálni.


Aztán elindultunk haza, de azóta a kutya mintha visszaesett... eddig is itthon csak feküdt, de mintha kevesebb élet lenne benne.


Ezzel rosszat tettem a lelkének, vagy mi ez a nagy változás?


2020. jún. 12. 21:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kutyák közé járás nem megoldás. Így mindig pagmenezek, hogy elkerüljünk mindenkit, de a környékünkön sok a kutya, és egy kisebb park mellett lakunk, ahol sok kutyás van. Este pedig futtató, ott mindkettő elvan, illetve amikor parkban séta, szerencsére nagyrészt üres szokott lenni.
2020. jún. 13. 01:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Na, pont ez az egyik bajom a póráz nélküli kutyákkal, nekem is mentettem van. A mentett kutya melós, de megéri. Nem tettél rosszat. Fegyelmezni kell, és ha jól viselkedik, akkor lehet dicsérni. Ha feszült, le kell nyugtatni, és ha lehiggadt, akkor már lehet örülni neki. Meg kell tanulni megosztani a figyelmet, a kutya előtt észrevenni az őt zavaró dolgokat, vagy ha nagyon befeszül valamire, kövesd a tekintetét. A mentett kutya nem tiszta lappal indul, meg kell figyelni a viselkedését, és arra megoldást keresni.
2020. jún. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Etel soha nem lehet elerheto helyen. Ezzel rontod el a kutyat.

Illetve apad.


Surgosen vidd el kutyaiskolaba,ahol megerteteik vele,h o a hulye.

2020. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Apám kijelentette, hogy élőben, szakembertől elfogadja, amit mond, de azt amit könyvben és neten olvasok, egyik füléhez sem ér el, nemhogy a másikon ki. Ragaszkodik ahhoz, amíg szakember nem mondja neki, hogy rossz, hogy ő megnyugtatja a kutyát, mert az orvosnál is így volt műtét előtt. Mondtam neki, hogy más az orvosnál műtét előtt és amikor neki akar menni valakinek, de kijelentette, hogy ez nem más. Nekem meg ebben nincs beleszólásom.


Próbálkozok, de mivel tőle függ, mikor tudunk menni, a munkától, pénztől, így megyünk amikor megyünk, de tervei szerint kb 2-3 hét múlva... nekem nincs jogsim, neki igen, és kell a kocsi, mert messze van a kutyiskola.


Addig is próbálkozok a nappali séta során, de az estin külön viszem le őket, és akkor viszem szocializálni, és ha rossz, akkor fegyelmezés.

2020. jún. 13. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!