Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyusom...

Hogyan tanítsam meg a kutyusomat arra, hogy ne menjen oda másokhoz, ha póráz nélkül sétáltatom?

Figyelt kérdés
Nyilván nem egy forgalmas utcában engedem el, hanem ott, ahol kb 1-2 ember megy el 5 perc alatt, viszont a kutyusom túl barátságos, és mivel staffi, így megindul boldogan egy ismeretlen ember felé, az megijed Tőle, és ilyenkor hiába szólok a kutyusomnak, mintha ott sem lennék. :D Ilyenkor már csak annyit tudok tenni az ügy érdekében, hogy oda kiáltok annak az ismeretlen valakinek, hogy “nyugi, nem harap!” Nem akarok olyan emberbe belebotlani, aki belerúgna a kutyámba vagy ilyesmi... Persze, ha már odamegy valakihez, akkor megadja a módját: feltartja a fejét, nyújtja a nyakát, mindenét, hogy simogassa meg az illető. Mire odaérek, hogy na akkor megszidom, már össze is haverkodott másokkal. Mondom, fasza... Másfél éves lesz, szóval ne egy kölyökkutyát képzeljetek el.
2020. jún. 16. 00:02
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon egyszerű. Mivel közterületen tilos póráz nélkül sétáltatni, ezért ne engedd el!
2020. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már, még a legnagyobb forgalomban is ott kullognak a kutyusok a gazdájuk mellett. Én legtöbbször erdős részeknél engedem el amúgy is, vagy a tó mellett, csak hát arra is járkálnak emberek...
2020. jún. 16. 00:14
 3/55 anonim ***** válasza:
40%

Itt mindenki minta polgár, vigyázz :D


Már amikor látod a jelét, hogy oda menne vagy csak felfigyel rájuk, egyből tiltsd neki. A lényeg, hogy ha te azt mondod neki, hogy "Nem" vagy "Hagyd" akkor nem mehet oda. Se kutyához, se emberhez. Ha mégse hallgatna a tiltásra, akkor kapd el a nyakörvet és ültesd le magad mellé. Nem mehet el mellőled, úgy sétáljatok tovább. Ha megindulna az emberekhez, akkor jöhet a tiltás. Figyelmen kívül kell hagynia őket. Ha sikerült, akkor nagy dicséret a végén.

2020. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
83%
Ne engedd el közterületen, pláne ha ennyire hallgat rád ahogy leírtad. Én pl nagyon nem örülnék neki, hogyha egy idegen kutya csak úgy odaszaladna hozzánk, amikor sétálok a családommal egy tónál. Nem mellesleg azt sem tudhatod, hogy ki allergiás a kutyákra, és ki nem
2020. jún. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
81%
"Hagyjuk már, még a legnagyobb forgalomban is ott kullognak a kutyusok a gazdájuk mellett" Ez csak azt bizonyítja hogy sok idióta gazda van. Az elmúlt két hétben két kutyaharapás volt az ilyen "gazdikák" miatt a környezetemben, csak mert lusták pórázra fogni a kutyájukat. Mert hát az ő cukcsi kutyulija nem bánt senkit... Fel kéne fogni hogy a kutya az kutya, kiszámíthatatlan hogy reagál egy ijedősebb gyerekre. Főleg ha másik állatot is érez rajta. NE sétáltasd póráz nélkül, ugyanis ezt nem teheted meg.
2020. jún. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk én nem vagyok mintapolgár, de egy nagytestű, 'ijesztő', nem behívható kutyát tényleg csak pórázon szabad sétáltatni. Sajnos nagyon sokan félnek a kutyáktól, és ami még rosszabb nagyon sokan utálják is őket, és ezek azok az emberek akik miután megijesztette a kutyád éjszaka kipakoljak a pengés virslit, vagy a fagyállóba áztatott botot/húst/bármit.

Próbáld meg hosszú pórázon gyakorolni azt, hogy ha meglatod, hogy jön valaki már akkor mondod a kutyának, hogy nem. Már mikor csak rágondol akkor tudnia kell, hogy nem szabad, ha megvárod, hogy elinduljon akkor a legtöbb esetben már mindegy. Esetleg ha látod, hogy jön valaki gyorsan hívd magadhoz, tereld el a figyelmét, jutalomfalattal kérj tőle pacsit, fektesd le, meg ilyenek.

2020. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
78%
Értem, tehát ezek szerint te is egy "szarok a törvényre és másokra" gazda vagy. Felesleges vitázni veled, mert úgysem érted meg...
2020. jún. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
93%

Ez a "nyugi,nem harap" a kedvencem. Kit érdekel ? És én kutyás ,vagyok,szeretem a kutyákat . De igenis,ha nem tudod visszahívni ne engedd el . Nem mindenki szereti őket, nekem van egy öreg,szinte süket,zsémbes kutyám,a kedvencem amikor rá engedik fifikét ,és nyugi ,mert nem harap..ja,csak az enyém igen ! Azért van pórázon .

De embereknél is ugyanez,attól,hogy nem harap,még nem biztos,hogy a te kutyádat akarja kerülgetni bárki ..

2020. jún. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
92%
Nem elég, hogy szarsz mindenre, de amstaffal teszed ezt, aminek ugye rossz híre van. Attól, hogy nevelés kérdése, még rengetegen negatívan állnak ehhez a fajtához. Te sem járulsz hozzá, hogy megváltozzon a nézet. Mit nem lehet azon megérteni, hogy törvény vonatkozik rá, hogy kötelességed rajta hagyni a pórázt?
2020. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
86%
Ne sétáltass kutyát póráz nélkül közterületen! Pár éve egyszer bicikliztem szabályosan a kerékpárúton. Ketten sétáltatták a nagytestű kutyájukat. Szabályosan a gyalogúton mentek, csak épp póráz egyik kutyán se volt. A két kutya amikor meglátta egymást, egymásnak rontottak pont rajtam keresztül, ki se tudtam kerülni őket, és hiába álltam meg, fellöktek. A biciklimet tönkretették, a bokámat pedig úgy kellett visszatenni a helyére, és még örülhettem is, hogy egyik kutya se harapott meg. Aki a mintapolgársággal dobálózik, remélem, sose fog ilyen helyzetbe kerülni a kutyájával, mert sokba kerül ám idegenek biciklijét javíttatni a saját hülyeségetek miatt.
2020. jún. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!