Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyusom...

Hogyan tanítsam meg a kutyusomat arra, hogy ne menjen oda másokhoz, ha póráz nélkül sétáltatom?

Figyelt kérdés
Nyilván nem egy forgalmas utcában engedem el, hanem ott, ahol kb 1-2 ember megy el 5 perc alatt, viszont a kutyusom túl barátságos, és mivel staffi, így megindul boldogan egy ismeretlen ember felé, az megijed Tőle, és ilyenkor hiába szólok a kutyusomnak, mintha ott sem lennék. :D Ilyenkor már csak annyit tudok tenni az ügy érdekében, hogy oda kiáltok annak az ismeretlen valakinek, hogy “nyugi, nem harap!” Nem akarok olyan emberbe belebotlani, aki belerúgna a kutyámba vagy ilyesmi... Persze, ha már odamegy valakihez, akkor megadja a módját: feltartja a fejét, nyújtja a nyakát, mindenét, hogy simogassa meg az illető. Mire odaérek, hogy na akkor megszidom, már össze is haverkodott másokkal. Mondom, fasza... Másfél éves lesz, szóval ne egy kölyökkutyát képzeljetek el.
2020. jún. 16. 00:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
89%

"CSAK AKKOR NEM FIGYEL RÁM, HA EL VAN ENGEDVE ÉS VALAKI JÖN VELÜNK SZEMBEN!"


De éppen ez lenne a lényeg, hogy akkor engedem el a kutyát, ha ilyen helyzetben IS behívható. Én nem vagyok mintapolgár, szoktam póráz nélkül sétáltatni, de olyan helyen, ahol kb a madár se jár, és hosszan belátható, hogy ha mégis jön valaki, időben vissza tudjam hívni a kutyámat. Az öreg német juhászom annyira engedelmes, hogy kb. gondolattal is lehet irányítani, elég csak halkan mondanom a nevét, és jön is oda hozzám, megdicsérem, megfogom a nyakörvet, elmegyünk az ember/másik kutya mellett, aztán megdicsérem újra, és mehet. Van egy kamasz bull keverékem, ő is nagyon örül még az embereknek meg más kutyáknak, és nála még nem biztos, hogy visszajönne egyből, ha lát valakit, ezért ő még nincs elengedve, ennyi. Ott rontod el a dolgot, hogy lehetőséget adsz a kutyádnak odamenni máshoz. Ami amúgy tényleg parasztság is, mert nagyon nagy stressz egy olyan embernek, aki fél a kutyáktól. A staffoktól pedig olyanok is félnek, akik más fajtáktól nem annyira. Szóval először is, legyen stabil az a behívás, és utána lehet póráz nélkül jampizni, ha már nem fog odarongyolni másokhoz, és nem szarik a parancsra ilyenkor sem. Hosszú pórázzal ezt remekül lehet gyakorolni.

2020. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem hallgat rád póráz nélkül, ne engedd el pórázról közterületen kívül se. Nekem pont az ilyen kutyákkal volt a legtöbb bajom, amikor a mentett kutyám hozzám került és még félős volt. Azokat a gazdikat azóta is kerüljük, mert nem foglalkoznak azzal, hogy másnak ezzel problémát okoznak, hogy az ő kutyájuk nincs pórázon és ők nem tudják biztonsággal behívni.
2020. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
72%
"Márpedig nincs senki körülöttem, nem dolgozom/tanulok. Kerülöm az embereket." - Miből tartod el a kutyádat?
2020. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
75%

Senkinek nem szúrja a szemét, hogy erdős résznél is elengedni?


Meglát egy őzet, utána szalad, a vadász teljesen jogosan lelövi a kutyát, s akkor a vadász lesz a gonosz?

2020. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
75%
#34: Természetesen. Soha nem a kutya a hibás vagy a gazdája, hanem akivel szemben történik az incidens.
2020. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
79%

Vadászterületen sem szabad elengedni, ezt már nem is mertem leírni, mert sokan, akik nem tartják be a szabályokat és póráz nélkül viszik a kutyájukat, megsértődnek rám emiatt. Még a fajtamentés saját csoportjában is nekem estek egyes gazdik, miért nem engedem el pórázról futin kívül. Persze ebbe a vitába nem szállt be a mentés, ők látják, hogy pórázon is le tudom fárasztani a kutyát, és vigyázok rá.

Magyarországon azért elég sok terület számít vadászterületnek, ami nem közterület.

2020. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
63%
Nem szúrja, mert a vadász, ha úgy tartja kedve pár méterről mellőled is kilövi. 8 méteres flexi pórázon pláne... Volt már rá nem egy példa.
2020. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen így van.


Egy vadász biztosan nem kockáztat meg egy olyen lövést, ahol a célponttól 3 méterre egy ember van.


Nem sok olyan esetet hallottam, hogy a kutya gazdája elismerte, hogy ő volt a hibás, mert elengedte a kutyát, amikor nem kellett volna.

2020. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket érdemes elolvasni:

[link]

2020. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
64%

Aztán meg csodálkozunk, ha valaki véletlen fejbe rúgja a kutyánkat, ugye?


Egész egyszerűen legyél érdekesebb mint bárki más. A séta nem arról szól, hogy megyünk bandukolunk. Építs be feladatokat, játssz vele közben. Veled legyen érdemes lenni, ne máshoz rohanni.Addig meg használj kiképzőpórázt.


Kutyás vagyok, de ha a kutyád odaszaladna a kutyáimhoz, nem tennéd zsebre amit kapsz. A kutyád se.

2020. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!