Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyusom...

Hogyan tanítsam meg a kutyusomat arra, hogy ne menjen oda másokhoz, ha póráz nélkül sétáltatom?

Figyelt kérdés
Nyilván nem egy forgalmas utcában engedem el, hanem ott, ahol kb 1-2 ember megy el 5 perc alatt, viszont a kutyusom túl barátságos, és mivel staffi, így megindul boldogan egy ismeretlen ember felé, az megijed Tőle, és ilyenkor hiába szólok a kutyusomnak, mintha ott sem lennék. :D Ilyenkor már csak annyit tudok tenni az ügy érdekében, hogy oda kiáltok annak az ismeretlen valakinek, hogy “nyugi, nem harap!” Nem akarok olyan emberbe belebotlani, aki belerúgna a kutyámba vagy ilyesmi... Persze, ha már odamegy valakihez, akkor megadja a módját: feltartja a fejét, nyújtja a nyakát, mindenét, hogy simogassa meg az illető. Mire odaérek, hogy na akkor megszidom, már össze is haverkodott másokkal. Mondom, fasza... Másfél éves lesz, szóval ne egy kölyökkutyát képzeljetek el.
2020. jún. 16. 00:02
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
10%

En felkialtottam,amikor szaladt felem egy staffi: Meg egy cukorfalat! Es megsimogattam a kis dragat!

Nekem is staffim van. Szenvedelyesen rajongok ertuk azota,amiota az elsot megpillantottam. Olyan szepek es okosak.

Budapesten imadja a staffikat a nagy tobbseg.


Ugy nehez leszoktatni,h mindenhol imadjak es simogatjak 😂😂❤️

2020. jún. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Hú, de fáj Nektek, hogy valaki tanítja a kutyáját...
2020. jún. 16. 07:09
 13/55 anonim ***** válasza:
92%
Neked az hogy behívni sem tudod a kutyád, az azt jelenti hogy tanítva van? Ez a legelemibb amit tudnia kéne! Mióta van nálad a kutya hogy MÁSFÉL ÉVESEN még ezt se tudja?
2020. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Most kezdte el tanulni a póráz nélküliséget, és ha szólok Neki, visszajön, de ha valakit meglát, akkor alkalmi süket lesz.
2020. jún. 16. 07:23
 15/55 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez elég komoly baj, akkor is ha nem nagytestűről van szó. Amúgy tényleg ne sétáltasd póráz nélkül, sok ember retteg a kutyáktól . Van aki ok nélkül, van aki saját rossz tapasztalat nyomán. Éppen eleget látom itt Kecskeméten hogy a gazdik akkor is letojják hogy mit csinál a póráz nélküli kutyájuk, ha az ember akihez odament, egyértelműen retteg az állattól (és persze ilyenkor véletlenül sem a gazdi a hülye, hanem akit megfélemlített a kutya, ezt a felelőtlen gazdi szájából hallottam. ) A kutyád otthon, kerítés mögött, vagy a lakásban is engedetlen?
2020. jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
15-ös, a kutyám nem engedetlen, egy szóval sem mondtam, hogy az. Mindig odajön hozzám, mindig figyel rám, 15 parancsot simán tud, ha nem többet, és kaja nélkül megcsinálja. Elmondom utoljára: CSAK AKKOR NEM FIGYEL RÁM, HA EL VAN ENGEDVE ÉS VALAKI JÖN VELÜNK SZEMBEN!
2020. jún. 16. 07:32
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez azért már valami. Ismerőssel nem tudtok elhagyatottabb helyen gyakorolni? Már olyannal, akit te ismersz, de a kutya nem. Érdemes lenne bevonni valakit\valakiket aki biztosan nem fél a kutyáktól. Jobb ötletem nincs ha ilyen szinten nem figyel póráz nélkül. Lehet hogy egyszerűen szoknia kéne a szituációt, hogy akkor is figyeljen rád ha nincs póráz.
2020. jún. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek ismerőseim, a családomat meg ismeri a kutyám...
2020. jún. 16. 07:41
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet hogy nincsenek ismerőseid? Csak dolgozol\tanulsz\jársz közösségbe valahova. Esetleg próbálj segítséget , tanácsot kérni a lakóhelyed kutyabarát oldalán, már ha van ilyen. Ki tudja? Lehet hogy a kutyás csoportban a közös állatszeretet révén jó ismerősöket is szerezhetsz.
2020. jún. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Nem járok sehová, csoportokat meg nem szeretem, mert gyakran összeütközésbe keveredek másokkal. Inkább állatpárti vagyok, nem emberszerető...
2020. jún. 16. 07:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!